Connect with Us

Rama kritikon Minxhozin dhe Gjekmarkajn/ Thumbon panelin e Blendi Fevziut

Politikë

Rama kritikon Minxhozin dhe Gjekmarkajn/ Thumbon panelin e Blendi Fevziut

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama ka kritikuar hapur analistët Skënder Minxhozi dhe Agron Gjekmarkaj, teksa ishin duke diskutuar për rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Gjekmarkaj kritikoi propogandën e qeverisë dhe e cilësoi Ramën si Moisi.

“Ajo që më shqetëson është fakti që po kalojmë nga tërmeti në tërmet, me proagandën e madhe që po bëhet. Nuk i pëlqen më krahasimi me Skenderbeun dhe tashmë quhet Moisiu, shpëtimtari”, deklaroi analisti, ndërsa Minxhozi u përpoq ta justifikonte kreun e qeverisë.

“Nëse Kryeministri do të dilte me një shumë modeste nga Brukseli, ne sot do të ndodheshim përpara situatës kur Edi Rama, nuk do dilte dot më përpara njerëzve, sepse u premtoi ndërtimin”, u shpreh ai në emisionin “Real Story”.

Pas kësaj, Rama që po i dëgjonte iu kthye me tone kritikuese për debatet mes njëri-tjetrit, ndërkohë që duhet ta shfrytëzonin kohën duke i drejtuar pyetje atij.

LEXO EDHE:  Vendimi i opozitës surprizon Edi Ramën

Kreu i qeverisë ka thumbuar edhe gazetarët Artan Hoxha, Klodiana Lala, Robert Rakipllari dhe analistin Ervis Iljazaj, që i kishte përballë një javë më parë në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut.

“Nuk e kuptoj pse nuk e shfrytëzoni kohën që më keni këtu përpara , por debatoni me njëri-tjetrin. Jeni nerëz që ju njoh se më ndodh që të më vihen përpara edhe njerëz që nuk i njoh dhe ofendohen nga mënyra si i flas.

Nuk jam dakort me ato që tha Minxozi, se nuk dilja përpara njerëzve nëse nuk do të arrija të merrja kredinë. Skishte arsye që unë të mos dilja të pija kafe as në kombinat”, theksoi Rama./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Edhe në hënë të shkosh…”/ Berisha paralajmëron Ramën

Publikuar

-

Nga

Ish kreyeministri Sali Berisha ka paralajmërua pasardhësin e tij, Edi Rama, se Partia Socialiste nuk mund dhe nuk do të marri një mandat të tretë qeverisës nga qytetarët.

Sipas Berishës Rama është i “djegur” tashmë.

“Rama edhe në hënë të shkojë, mandat tjetër nuk merr dot. Rama është i djegur”, u shpreh ish Berisha në studion e “Tempora”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Lela i thur lavde Ramës/ Kryeministri nuk ia përton: Unë e bëj më mirë punën tate se ti

Publikuar

-

Nga

Analisti Alfred Lela i ka thurur lavde kryeministrit Edi Rama mbrëmjen e sotme, teksa po fliste për donacionet e mbledhura për rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Lela përgëzoi kreun e qeverisë duke i thënë bravo për punën e bërë, por përgjigja e kryeministrit nuk ishte aspak ajo që priste.

Rama filloi të qeshë dhe e kritikoi për fjalët e thëna, duke i përmendur faktin se nuk di të bëjë punën që ka.

LEXO EDHE:  Vendimi i opozitës surprizon Edi Ramën

LEXO EDHE:  Rama "lan duart" nga Kajmaku/ PS s’është strehë e askujt që shkel ligjin dhe besimin tonë

“Mos thoni tani se po ju tregoj si bëhet puna juaj, por kam tmerr që më duket dhe e kam bindjen se punën tuaj e bëj më mirë se ju. Duke thënë urime zoti kryeministër, je shumë më i besueshëm kur thua haram kryeministër, se njerëzit janë matanë atij ekrani dhe na shikojnë dhe besojnë shumë më tepër kur thoni haram”, deklaroi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha zbulon skemën/ Shqipëria nuk bëhet pjesë e BE për të paktën 25 vjet

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha, i tuar të “Tempora” teksa ka folur për donacionet për tërmetin, komentoi dhe deklaratat e presidentes së  Komisionit Evropian Ursula von der Leyen për integrimin.

Sipas Berishës  negociatat do të hapen në pranverë por sipas tij me metodologjinë e re Shqipëria nuk anëtarësohet në BE për të paktën 25 vite, madje rrezikon të mos e përmbushë fare këtë aspiratë.

Ursula von der Leyen tha të gjithë të vërtetën e Brukselit për Shqipërinë. I tha Ramës se do të bëjmë transparencë, që indirekt do të thotë që vidhni dhe nuk mund t’ju besojmë.Tha një të vërtetë.

Së dyti lidhur me negociatat, Edi Ramas i dha Shqipërisë goditjen më të rëndë që ka marrë një vend ish-komunist në 30 vitet e fuindit. Pasi bllokoi hapjen e negociatave katër vite me radhë Shqipëria po hap negociatat me një rrugë krejt të re dhe një procedurë krejt të re, një procedurë absolutisht për shkak të Shqipërisë.

Një procedurë e cila jo vetëm e shtyn me 20-25 vite por më shumë se 50% ka mundësinë e kalimit në partneritet mosintegrimin ndonjëherë të Shqipërisë si vend anëtar.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha: Karteli kolumbian ka strukturë në Shqipëri/ Ja kush janë të lidhur me ta

LEXO EDHE:  “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal”!

Macron determinoi në këtë çështje, arriti atë që deshi dhe nuk e pat të pabazë dhe nuk ishte vetëm. Bindi 15 shtete dhe arriti objektivin e tij. Procedurë e re për negociatat. Negociatat do të hapen por me procedurë të re.Rikthimin, pezullimin dhe përjashtimin i kanë dhe 9 kushtet e Bundestagut.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE