Plas arma në Vorë/ Parandalohet përshkallëzimi i konfliktit, në pranga 3 persona

18 Shkurt 2020, 14:40, Kronika CNA
Plas arma në Vorë/ Parandalohet përshkallëzimi i konfliktit,

Parandalohet përshkallëzimi i mëtejshëm i një konfikti mes disa personave në Vorë.

Disa persona ishin konfliktuar me njëri – tjetrin në rrugën ?Rinia?dhe njëri prej tyre kishte qëlluar me armë zjarri, ndërsa dy të tjerë përdorën sende të forta gjatë konfliktit.

Blutë kanë bërë të mundur kapjen dhe prangosjen e shtetasit me iniciale L. B., 28 vjeç, banues në Vorë, në tentativë për t?u larguar, duke mos iu bindur urdhrit të Policisë për të ndaluar.

Ai akuzohet për veprat penale ?Armëmbajtja pa leje? dhe ?Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik?.

I riu në bashkëpunim edhe me shtetasit A. E. dhe G. SH, në rrugën? Rinia?, në Vorë, kanë goditur me sende të forta shtetasit B. T., E. T. dhe R. T.

Në përfundim të veprimi u bë arrestimi në flagrancë edhe i të rinjve A.E., 29 vjeç dhe G.SH., 32 vjeç, të dy banues në Vorë, të akuzuar për veprat penale ?Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta? dhe ?Plagosja e lehtë me dashje?.

Ndërkaq, materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga