Connect with Us

“OFL-ja do të përshkallëzohet”/ Lleshaj tregon çfarë do të ndodhë me godinat që do sekuestrohen

Kronika

“OFL-ja do të përshkallëzohet”/ Lleshaj tregon çfarë do të ndodhë me godinat që do sekuestrohen

Publikuar

-

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj nga Elbasani u shpreh se Operacioni Forca e Ligjit nuk ka objektiva selective.

Lleshaj ka paralajmëruar se do të përshkallëzohet në të gjithë vendin në vijim me qëllim që deri në fund të vitit të kalojnë në filtër të gjithë të skeduarit që kap Akti Normativ.
Lleshaj shtoi se asetet e sekuestruara do të vihen në shërbim të shërbimeve publike.

Në momentin që agjencia e sekuestrimit do të kalojë në varësi të Ministrisë së Brendshme, Lleshaj u shpreh se godinat, që sot janë pasuri e krimit pas vendimit final të gjykatës, do të kalojnë në funksion publik, shkolla, qendra Shëndetësore, komisariat policie etj./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

OFL zhvendoset në Berat/ Ultimatum dy të dënuarve në Itali

Publikuar

-

Nga

Operacioni Forca e Ligjit sot është zhvendosur në Berat.

Dy persona të dënuar në Itali për trafik droge janë shënjestra e radhës e OFL.

Në një deklaratë për mediat,agjentja bjonde e OFL tha se i është dërguar formulari i deklarimit të pasurisë shtetasve Gazmend Mahmutaj dhe Edison Çobo.
Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së.

LEXO EDHE:  Vlorë/ Policia sekuestron 3040 euro të falsifikuara, pranga autorit

LEXO EDHE:  “U dend me të ngrena e të pira hoteleve të luksit në Bejrut”/ Taulant Kopliku i nxjerr bojën Lleshajt

Më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.
Po në përmbushje të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ, OFL vijon veprimet e pandërprera, në bashkëpunim të ngushtë me Drejtoritë Vendore të Policisë në qarqe, duke kryer veprimeve komplekse, për të evidentuar dhe dërguar në SPAK të gjithë personat që janë subjekt i Ligjit Special./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shisnin droga të forta/ Arrestohen babë e bir në Durrës

Publikuar

-

Nga

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, si dhe pas hetimit njëmujor me metoda proaktive, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve:
I. Ç., 57 vjeç dhe B. Ç., 29 vjeç (babë e bir), banues në Durrës.

Shërbimet e Policisë, gjatë operacionit, kanë kapur në flagrancë shtetasin B. Ç, në lagjen Nr. 1, Durrës dhe në cilësinë e provës materiale kanë sekuestruar disa doza me kokainë.
Pas kontrollit në banesën e shtetasit I. Ç. u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale: 2 automjete të tipit “Benz Ml” dhe “Volkswagen”, të cilat përdoreshin në funksion të aktivitetit, 2 peshore elektronike, 1 krehër automatiku me 17 fishekë, radio policie, 2 palë targa, si dhe një shumë parash të përfituara nga shitja e lëndës narkotike.

LEXO EDHE:  Ultimatumi i radhës nga OFL/ Kërkohet deklarimi i pasurisë për dy vlonjatë të dënuar në Itali

LEXO EDHE:  “Po kryetari ça është, ça është?”/ Lleshaj përplaset me drejtorin e Urbanistikës në Lezhë

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje e municioneve luftarake”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Mashtroi tre persona se do i çonte në Gjermani kundrejt pagesës/ Arrestohet i riu në Sarandë

Publikuar

-

Nga

Policia e Sarandës ka arrestuar pasi akuzoget se ka mashtruar tre persona dhe iu ka marrë paratë.

Sipas të dhënave zyrtare është arrestuar shtetasi i shpallur në kërkim A.S., 25 vjeç, banues në Ksamil, Sarandë për veprën penale “Mashtrimi”.

Ndalimi i tij u bë pasi ky shtetas ishte shpallur në kërkim për arsye se kishte mashtruar 3 shtetas të tjerë kundrejt pagesës me qëllim për t’i çuar në shtetin Gjerman.

LEXO EDHE:  Operacioni i RENEA-s në Nikël/ Zbardhen emrat e të arrestuarve

LEXO EDHE:  Vlorë/ Sekuestrohen 270 kg peshk, shkak higjiena

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE