Connect with Us

Lela i thur lavde Ramës/ Kryeministri nuk ia përton: Unë e bëj më mirë punën tate se ti

Politikë

Lela i thur lavde Ramës/ Kryeministri nuk ia përton: Unë e bëj më mirë punën tate se ti

Publikuar

-

Analisti Alfred Lela i ka thurur lavde kryeministrit Edi Rama mbrëmjen e sotme, teksa po fliste për donacionet e mbledhura për rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Lela përgëzoi kreun e qeverisë duke i thënë bravo për punën e bërë, por përgjigja e Kryeministrit nuk ishte aspak ajo që priste.

Rama filloi të qeshë dhe e kritikoi për fjalët e thëna, duke i përmendur faktin se nuk di të bëjë punën që ka.

LEXO EDHE:  Kjo është arsyeja pse Rama e do ligjin e mbetjeve/Lidhet me interesat e ngushta

“Mos thoni tani se po ju tregoj si bëhet puna juaj, por kam tmerr që më duket dhe e kam bindjen se punën tuaj e bëj më mirë se ju. Duke thënë urime zoti Kryeministër, je shumë më i besueshëm kur thua haram Kryeministër, se njerëzit janë matanë atij ekrani dhe na shikojnë dhe besojnë shumë më tepër kur thoni haram”, deklaroi Rama./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama sërish ftesë Bashës për marrëveshje/ “Jam gati në çdo sekondë”

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka shprehur sërish gatishmërinë të bëjë një marrëveshje me kreun në opozitës Lulzim Bashën.

Teksa u pyet në emisonin “Real Story” se a është i gatshëm të bëjë një marrëveshje si ajo e 17 majit të viti 2017, kreu i qeverisë tha se po, por nuk kurseu thumbimet dhe ironinë.

“Në çdo sekondë, jam gati të bëj marrëveshje në çdo sekondë. Në çdo sekond në 17 maj, në 17 korrik, në 17 gusht, në çdo 17, vetëm në 17 nëntor jo se kemi çlirimin e Tiranës dhe nuk merrem dot me kryetarin e dështuar të opozitës”, u shpreh Rama, ndërsa theksoi se nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme, siç pretendon opozita./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha akuza të forta Ramës/ “Tradhtar i kombit, e përdor Vuçiç si argat”

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj Edi Ramës, teksa e quajti këtë të fundit peng të Beogradit dhe argat të të Aleksandër Vuçiç

Berisha solli në kujtesë faktin që Edi Rama kundërshtoi idenë e Albin Kurtit për makro-shengenin shqiptar, para se të krijohet mini-shengeni ballkanik.

Ju dhe çdo shqiptar dhe çdo njeri duhet të hap fjalorin për të lexuar përcaktimin e tradhtisë. Në të gjithë fjalorët bien dakord dy faktorë: kur merr pjesë në luftë kundër vendit tënd, dhe e dyta kur ndihmon kundërshtarin tënd kundër vendit tënd.

A nuk e ndihmoi ky Vuçiçin për idenë e ndarjes së territoreve. Rama e ka pranuar, është e filmuar, ka mbështetur fuqimisht shkëmbin e territoreve. Deri në vitin 2013 serbët nuk arritën kurrë ta shtronin në tavolinë shkëmbin e territoreve.

LEXO EDHE:  Intervista/ Edi Rama: Gabim i tmerrshëm nëse BE fle pa zhurmë…

LEXO EDHE:  Basha akuzon Ramën: Skema e ndihmës ekonomike për luks qeveritar

Edi Rama është pjesë e nacionalizmat serbe. Rama ka sulme shumë më tepër ndaj Prishtinës se sa ndaj Beogradit. Rama është peng i Beogradit sepse mbështeti dorëzimin e territoreve. Kjo është tradhti kombëtare. Ai mbështeti krijimin e Jugosllavisë së re me formulën e Mini-Shengenit. Po e përdor mafia e Beogradit si një argat të vetin. E pe si e shndërroi Tiranën për Vuçiçin. Shiko si e priti Aleksandrin dhe si e priti Kurtin.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama i lë në mes emisionin Sokol Ballës/ “Kam më të rëndësishëm Zahon dhe vajzën”

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka lënë në gjysmë emisionin “Real Story” dhe është larguar nga studioja ende pa mbaruar.

Rama deklaroi se duhet të largohet më shpejt se të mbarojë emisioni, pasi theksoi se ka ditëlindjen vajza e bashkëshortes së tij Lindës, Rea Xhillari.

“Shiko unë kam Zahon atje që po pret të festojë ditëlindjen e motrës, më thatë të përgjigjem shpejt, tani më lini të mbaroj shpejt”, u shpreh ai, por të ftuarit në panel i drejtuan sërish disa pyetje, gjë që e detyroi kreun e qeverisë t’ja ndërpresë fjalën dhe të largohet.

LEXO EDHE:  Basha paralajmëron Ramën/ “Lehjet për krim zgjedhor janë grahmat e fundit të regjimit”

LEXO EDHE:  Si po i bën Rama heronj kërriçat e Lulit?!

“Tani të lutem është shumë më i rëndësishëm Zaho dhe vajza që ka ditëlindjen se ky munhabet”, theksoi ai para se të linte studion./ CNA.al

LEXO TE PLOTE