Connect with Us

Tragjedia në Bulqizë/ Policia tregon detajet e ngjarjes së rëndë

Kronika

Tragjedia në Bulqizë/ Policia tregon detajet e ngjarjes së rëndë

Publikuar

-

Policia ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me tragjedinë në Bulqizë, ku pas shpërthimit të një bombole humbi jetën nëna me dy fëmijët.

Sipas uniformave blu, ngjarja e rëndë ka ndodhur në Ostren, ndërsa viktima është shtetasja R.T. 40 vjeçe dhe dy fëmijët e saj.

“Në Ostren, Bulqizë, është marrë informacion se në banesë janë gjetur pa shenja jete shtetasja R.T, rreth 40 vjeçe, dhe dy fëmijët e saj (vajza dhe djali), që dyshohet se janë helmuar nga bombola gazit.

LEXO EDHE:  Ishte zhdukur prej disa ditësh/ I moshuari gjendet i mbytur në kanal

Në gjendje të rëndë shëndetësore është dhe një pjestar tjetër i familjes ku po transportohet për në spital.

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes.”-thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

Shpërthen bombola e gazit/ Tre të vdekur dhe një i plagosur

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shpërthen bombola e gazit/ Humbin jetën nëna dhe dy fëmijët

Publikuar

-

Nga

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Bulqizë mesditën e sotme

Mësohet se një nënë dhe dy fëmijët e saj kanë humbur sot jetën si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit në shtëpi.

Paraprakisht raportohet se ka humbur jetën nëna rreth moshës 40 vjeç dhe dy fëmijet rreth moshës 10 vjeç.

LEXO EDHE:  Incidenti ndaj Monika Kryemadhit, policia e Lezhës jep detaje

LEXO EDHE:  Gara shpejtësie dhe të dehur në timon/ Policia bën “namin” në Tiranë

Nërsa, bëhet me dije se një person i plagosur është në gjendje të rëndë dhe është kërkuar ndihma e helikopterit për transportimin e tij drejt Tiranës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthen bombola e gazit/ Tre të vdekur dhe një i plagosur

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Ostren të Madh, të Bulqizës, ku pas shpërthimit të një bombole gazi, raportohet se tre persona kanë humbur jetën, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur rëndë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme, ndërsa tre viktimat kanë qenë së bashku kur ka ndodhur shpërthimi.

Burimet bëjnë të ditur se personi i plagosur është në gjendje të rëndë dhe është kërkuar ndihma e helikopterit për transportimin e tij drejt Tiranës.

LEXO EDHE:  Iu vunë flakën makinave të prindërve/ Arrestohen autorët

LEXO EDHE:  Iu vunë flakën makinave të prindërve/ Arrestohen autorët

Deri më tani nuk dihet identiteti i personave që kanë humbur jetën si dhe atij që është plagosur.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shqiptari i arratisur nga burgu, arrestohet për grabitje me armë

Publikuar

-

Nga

Policia greke ka arrestuar një shtetas shqiptar të arratisur nga burgu. Shqiptari akuzohet për një seri grabitjesh.

Sipas policisë, 31 vjeçari ka kryer vjedhje të armatosura në mënyrë sistematike në hotele në zona të ndryshme të Atikës që nga fillimi i vitit.
Në një hotel ai hyri si klient dhe më pas kërcënoi me thikë dhe pistoletë punonjësit, zbrazi arkat dhe kasafortat.

Gjatë kontrollit të banesës u gjetën dhe sekuestruan një pistoletë, 4 shishe gazi dhe një pako me fishekë.
Nëntë raste vjedhjesh janë dokumentuar deri më tani, ndërsa hetimet vazhdojnë për raste të tjera të cilat dyshohet të jenë kryer nga shqiptari.

LEXO EDHE:  Gjendet një gomone e zhdukur/ Ja cilat janë dyshimet e policisë

LEXO EDHE:  Gjendet një gomone e zhdukur/ Ja cilat janë dyshimet e policisë

Ai ishte dënuar me 15 vjet burg për ato vepra penale, dhe kishte marrë lejen e burgut të cilën e shkeli dhe që nga 3 dhjetori 2019 ishte në kërkim./CNA.al

LEXO TE PLOTE