Connect with Us

Thellohen përplasjet mes Ramës dhe Metës/ Presidenti publikon foton që nuk pritej

Politikë

Thellohen përplasjet mes Ramës dhe Metës/ Presidenti publikon foton që nuk pritej

Publikuar

-

rama dergon meten ne kushtetuese

Pas miratimit nga Kuvendi të ligjit që anashkalon Presidentin për emërimin e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese, duket se janë thelluar përplasjet mes mazhorancës dhe presidentit Meta.

Reagimi i parë ka ardhur nga zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi, i cili ndër të tjera theksonte se shkelja e Kushtetutës është bërë rregull tashmë për Kuvendin, ndërsa shtoi se Meta sot do të dalë në një konferencë për shtyp për të folur në lidhje me çështjen në fjalë.

Ndërkohë, pas reagimit të Blushit, ka ardhur një tjetër reagim nga Presidenti Meta.

LEXO EDHE:  Avokati i njohur zbulon skenarin e Soros/ Si Basha po mbron Veliajn

Kreu i Shtetit ka zgjedhur t’i përgjigjet kryeministrit Rama nëpërmjet një fotoje, të cilën e cilëson si “meme e ditës”.

Në foton në fjalë duket flamuri dhe Kushtetuta në majë të një Kështjelle, ndërsa poshtë janë disa ushtarë që Meta i etiketon si “Rilindja”.

Mesa duket Meta kërkon ti dërgojë një tjetër mesazh kryeministrit, për t’i thënë që do ta fitojë ai “luftën” mes tyre./ CNA.al

Votimi i ligjit për betimin e gjyqtarëve/ Reagon Presidenca, Meta tregon sërish “dhëmbët”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

U aksidentua nga Ilda Bejleri/ Gruaja rrëfen ngjarjen: Të gjithë ndaluan, përveç X5 të moderatores

Publikuar

-

Nga

Reagon sërish, Enriketa Gjuzi, 63-vjeçarja e cila një ditë më parë u godit nga një makinë që drejtohej nga moderatorja sportive Ilda Bejleri.

63 vjeçarja, e cila akatualisht ndodhet në spital rrëfen sesi ndodhi ngjarja.
Ajo tregon se ishte duke kaluar rrugën me semafor të kuq, bashkë me disa persona të tjerë, dhe thuajse të gjitha makinat ndaluan.

Sipas saj qytetarët e shumtë por edhe shoferët e makinave të tjera që ndaluan i dhanë ndihmën e parë.

“Kam qenë duke kaluar rrugën nga krahu i drejtorisë së policisë në atë të Lanës. Në ato momente semafori i kuq, 20 metra larg vijave të bardha. Kanë qenë duke kaluar edhe njerëz të tjerë. Të gjitha makinat kanë ndaluar përveç makinës X5 të Ilda Bejlerit. Përplasja është bërë nga krahu i shoferit. Kalimtarët e rastit i kanë bërë thirrje Bejlerit të paktën ta marrë ta dërgojë në spital por ajo ka refuzuar duke u larguar nga vendngjarja. Kanë qenë shoferët e makinave që më dhanë ndihmën dhe kanë lajmëruar ambulancën dhe policinë. Në momentin e përplasjes kam qenë e vetëdijshme dhe i kam thënë çfarë bën. Më vonë kam marre vesh që ishte Ilda Bejleri pasi me kanë thënë njerëzit”, tregon për Report Tv, Enriketa Gjuzi.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pse nuk merret OFL me Gjirin e Lalzit dhe Surrelin?/ Rama përgjigjet sot për të gjitha pikëpyetjet  

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se mbrëmjen e sotme do të jetë i pranishëm në emisonin “Opinion”, ku do t’iu japë përgjigje të gjitha pyetjeve mbi OFL-në dhe se përse aksioni i sekuestrimit të pasurive nuk nis nga Surreli, Gjiri i Lalëzit apo nga Parlamenti.

“Kush do të dijë cilët kap Ligji Special i pasurive kriminale; ku ndryshon thelbësisht pasuria e tyre nga pasuria e njerëzve të zakonshëm apo sipërmarrësve të vegjël a të mëdhenj, që kanë fshehur të ardhura nga puna e tyre gjatë tre dekadave të fundit; pse Operacioni Forca e Ligjit u shërben këtyre të fundit dhe mbi të gjitha Shqipërisë që duam; pse OFL nuk merret me “Surrelin”, “Gjirin e Lalëzit” apo “Parlamentin”; pse ky operacion nuk nisi më parë gjatë 6 viteve e gjysëm të mandatit tonë qeverisës e me radhë, përgjigjet e mia për të gjitha kundërshtitë e shfaqura ndaj këtij përshkallëzimi ekstrem të LUFTËS SË SHTETIT ME KRIMIN, le të më ndjekë sonte këtu, në ekranin e ERTV apo në ekranin e TvKlanit, në 21.00, përballë Fevziut dhe panelit të analistëve të tij”, shkruan Rama në një postim në rrjetet sociale.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim i shkon sërish në zyrë Ramës

Publikuar

-

Nga

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka shkuar sot në kryeministri ku pritet të zhvillojë takim me kryeministrin Edi Rama.

Ambasadorja amerikane ka mbërritur në Kryeministri ku është pritur nga shefi i maxhorancës.

Ky është takimi i dytë i ambasadores amerikane me Ramën në Kryeministri.  Kujtojmë se i pari ishte pak minuta para se qeveria të miratonte paketën anti-KÇK./CNA.al

LEXO TE PLOTE