Connect with Us

Rama “heq dorë nga” Kajmaku/ Nuk mbaj asnjë përgjegjësi

Politikë

Rama “heq dorë nga” Kajmaku/ Nuk mbaj asnjë përgjegjësi

Publikuar

-

Kryeminsitri Edi Rama është pyetur lidhur me çështjen e ish kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku i cili prej disa kohësh është shpallur në kërkim pasi u provua se kishte falsifikuar dokumentet e dekriminalizimit, duke fshehur një dënim në Janinë.

Rama është shprehur se nuk mban asnjë përgjegjësi për të.

“S mbajmë përgjegjësi, unë dhe familja biologjike ku njëri del vrasës, mbajnë përgjegjësi për mënyrën si reagojnë. Nëse e fshehin vrasësin apo e tregojnë ngjarjen”, tha Rama në studion e Opinion .

LEXO EDHE:  Nga Andi Bushati/ Mirë protesta, por cili është fundi?

Kujtojmë këtu se Kajmaku vijon të jetë në arrati pasi është shpallur në kërkim nën akuzën e prokurorisë për ‘falsifikim formularit të dekriminalizimit dhe ushtrim të funksionit pas përfundimit të mandatit’./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“U thaftë dora atyre që sollën gazin lotsjellës”/ Neritan Ceka nuk heq dorë nga mallkimet

Publikuar

-

Nga

Historia Neritan Ceka i është rikthyer mallkimeve nëpër studiot televizive.

I ftuar mbrëmjen e sotme në “360 gradë”, ku po diskutohen marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, Ceka tha u shpreh se ata që mendojnë të shtypin vëllezërit e tyre t’i thahet dora.

Ata që mendojnë të shtypin vëllezërit e tyre se shprehen politikisht, është, ta them tradhti kombëtare, është brenda këtij kuadri. Të them që t’i thahet dora atyre. U thaftë dora atyre që sollën gazin lotsjellës.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Janë organizatë kriminale brenda sistemit të drejtësisë”/ Rama akuza të forta prokurorëve dhe gjyqtarëve

Publikuar

-

Nga

Kryeministiri Edi Rama ka sqaruar paketën anti KÇK , dhe ka ngritur akuza se nëpër studiot e televizioneve ka persona që i shërbejnë atyre që janë subjekt i këtij ligji.

Rama shprehet se është marrë vendimi që nëse një gjykatës apo prokuror vepron në mënyrë të dyshimte, menjëherë vihet në lëvizje qeverisja e re e gjyqsorit.

Rama ka theksuar se nëse gjykatësi apo prokurori jep vendime skandaloze nuk i shpëton dor burgut.

“Ka plot që shkojnë nëpër studio që i shërbejnë atyre që janë subjekt i këtij ligji.
Ne kemi marrë vendimin që nëse një gjykatës ose një prokuror vepron në mënyrë haptazi të dyshimtë, menjëhetë vihet në levizja qeverisja e re e gjyqsorit dhe brenda tre ditësh një gjykatës si një gjyaktëse që para ca jasvësh dha një vendim skandaloz, pezullohet dhe menjeherë. Këta kanë dalë nga zinxhirët, janë organizatë kriminale brenda sistemit të drejtësisë. Ata thonë kapim ç’ kapim e kur të vijë vettingu ikim. Menjëherë të fillon verifikimi i figurës dhe pasurisë jo nga komisioni i vettingut por nga gjithë agjenistë që merren me këtë. Me këtë që kemi kaluar dje, nëse gjykatësi jep një vendim skandaloz mund te arrestohet 100%”, u shpreh Rama në studion e Opinion./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Fiku moj fiku”/ Rama ironizon me Klodiana Lalën: Ti ke sjellë atë që s’thuhet

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama është përplasur keq me gazetaren Klodiana Lala, teksa ishte duke folur për letrën e ish-kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako, i cili i kishte dalë në mbrojtje Lulzim Berishës, duke thënë se do e punësojë në bashki, me pretendimin se ishte i varfër.

Lala kundërshtoi Ramën duke thënë se deklarata e tij ishte dënjeshtër dhe kjo ka provokuar debat në studion e emisionit “Opinion”.

Rama: Letra e kryetarit të Bashkisë së Durrësit është një letër ordinere që jepet me qindra e qindra herë.

Lala: Është gënjeshtër!

Rama: Mos e përdor fjalën gënjeshtër me mua!

Lala: Është gënjeshtër!

Rama: Me mua nuk e përdor dot fjalën gënjeshtër.

Fevziu: Mos e kërcëno!

Rama: Këtu çështja nuk është çfarë shkruan kryetari i bashkisë, këtu çështja është çfarë bën gjykata dhe prokuroria.

LEXO EDHE:  Nga Andi Bushati/ Mirë protesta, por cili është fundi?

LEXO EDHE:  Ti e vrave Vlorën time!/Deputetja zbulon autorin e krimit, ja mesazhi prekës

Lala: Është gënjeshtër, se kryetari i bashkisë është i pushtetshëm…

Rama: Moj zonjë nuk ka njerëz të pushtetshëm, po nuk ka njerëz të pushtetshëm moj zonjë. Ti s’po më lë të flas. Kjo qenka…

Lala: Unë kam sjellë dokumenta.

Rama: Ti ke sjellë atë që s’thuhet. Fiku moj fiku. O Fevzi tani ke ftuar kryeministrin apo çfarë? O Fevzi jam duke shpjeguar arsyen pse kam ardhur.

Lala: E di çfarë pres unë?

Rama: Nuk më duhet fare çfarë pret ti.

Lala: Minimalisht pres të kapni Agim Kajmakun./ CNA.al

LEXO TE PLOTE