Connect with Us

Pesë të plagosur nga aksidentet rrugore/ Arrestohen tre shofera në Vlorë

Kronika

Pesë të plagosur nga aksidentet rrugore/ Arrestohen tre shofera në Vlorë

Publikuar

-

Policia e Vlorës ka arrestuar 3 persona për shkeljen e rregullave të qarkullimit rrugorë.

Në pranga është vënë shtetasi A.H., 36 vjeç, banues në Vlorë.
Ky shtetas u kap pasi ditën e djeshme, në aksin rrugor Peshkëpi-Drashovicë, duke drejtuar automjetin “Toyota Rave” ka goditur dy automjete të tjera duke lënë kështu të dëmtuar 4 persona, të cilët po marrin ndihmë mjekësore në Spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën.
Gjithashtu është arrestuar shtetasi K.K., 29 vjeç, banues në Vlorë.

Ky shtetas u kap në lagjen “24 Maji” Vlorë, pasi duke drejtuar automjetin tip Volskëagen ka aksidentuar në rrugë një 66 vjeçar, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.
Gjithashtu, ndalohet nga Policia shtetasi i shpallur në kërkim S.Gj., 49 vjeç, banues në fshatin Peshkëpi, Vlorë.

LEXO EDHE:  Aksident tragjik/ Një i vdekur dhe një i plagosur

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugorë”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Fabrikë, makina luksoze dhe prona/ SPAK sekuestron pasuritë e trafikantit italian dhe atij shqiptar

Publikuar

-

Nga

Struktura e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) ka sekuestruar pasuritë e një shtetsi italian të identifikuar si Giovanni di Cosimo si dhe një shtetasi shqiptar, Bledar Seferi (Hakorja).

Në kuadër të ligjit antimafia, italianit të kërkuar për trafik droge, pastrim  parash e grup të strukturuar kriminal, i janë sekuestruar 9 asete pasurore.

Bëhet me dije se italiani bashkëpunonte me shqiptarin Bledar Seferi (Hakorja) të cilit i janë sekuestruar katër makina, fabrika e përbashkët e plastikës që kishte me italianin si dhe disa llogari bankare.

Në përfundim të hetimeve pasurore janë konstatuar pasuri të pajustifikuara, për të cilat është kërkuar sekuestrimi në Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë  kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, e cila me vendimin Nr.03 datë 07.02.2020, ka vendosur sekuestrimin e pasurive  të mëposhtme :

Një fabrikë për prodhimin e lëndëve plastike në Shijak, Durrës. Asetet, aksionet/kuotat dhe pasuritë e subjektit “REY PLASTICA” sh.p.k. me NIPT L71325502Q, me status aktiv.
Pasuria e llojit Arë+Truall me sipërfaqe 5954 m², nga kjo sipërfaqe ndërtesë 3070 m², ndodhur në Durrës. Në këtë pasuri ushtron aktivitetin subjekti “REY PLASTICA” sh.p.k.
Pasuria e llojit ullishtë me sipërfaqe 6550 m², ndodhur në Tiranë.
Automjetet e markës “Fiat”, modeli 500, viti prodhimit 2008 dhe markës “Land Rover”, modeli RANGE ROVER, viti prodhimit 2014;
Automjet i markës “AUDI”, modeli A2, viti prodhimit 2001;
Automjet i markës “Fiat”, modeli 500L, viti prodhimit 2014;
Automjet i markës “Mercedes Benz”, modeli B180 CDI, viti prodhimit 2012;
Llogari bankare në shumën 3.103.244 lek.
Llogari bankare në shumën 21.022 euro.

LEXO EDHE:  Vlore, procedim penal ndaj pedagogut e studentes per korrupsion

LEXO EDHE:  Përplasen dy mjete në Gjirokastër/ Dy persona përfundojnë në spital

Vendimi i gjykatës është ekzekutuar me datë 11.02.2020 nga strukturat e policisë gjyqësore dhe pasuritë e sekuestruara janë marrë në administrim nga Agjencia për Administrimin e Pasurive të Sekuestruara dhe të Konfiskuara, deri në përfundimin e procesit gjyqësor për konfiskimin e tyre./

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kasollja shkrumbohet nga flakët/ Humb jetën një grua

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjeisn e sotëm në Vlorë.

Mësohet se një 80-vjeçare me iniciale S.Z. ka humbur jetën pas djegjes së një kasolleje në një stan në urën e Gjormit në Vlorë.

Ngjarja ka ndodhur në orën 08:30 të mëngjesit të sotëm, ndërkohë që ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit.

LEXO EDHE:  Aksidentohet këmbësori/ Në pranga 48 vjeçari

LEXO EDHE:  Luftë mes bandave në Vlorë/ Dy në pranga dhe dy në kërkim

“Më datë 13.02.2020, rreth orës 08:37, në vendin e quajtur “Ura e Gjormit” Vlorë, në një stan ka marrë flakë një kasolle dhe si pasojë dyshohet se është djegur 80 vjeçarja S.Z., e cila ka humbur jetën. Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Nuk mbaj përgjegjësi”/ Ilda Bejleri sqaron aksidentin: Gruaja u rrëzua në nxitim e sipër

Publikuar

-

Nga

Pas shoqërimit në polici mbrëmjen e djeshme, ka reaguar sërish moderatorja e njohur e sportit, Ilda Bejleri.

Bejleri ka reaguar përmes një postimi në Instastory duke sqaruar se kamerat janë hapur ne polici dhe është vërtetuar që makina e saj ka qenë e ndaluar në momentin që zonja është rrëzuar.

Sipas Bejlerit, zonja është është rrëzuar në nxitim e sipër për të kaluar rrugën edhe pse semafori jeshil ishte i hapur për makinat.

“O ju mer-diat shqiptare. Për fatin tim të mirë kamerat janë hapur në polici, dhe është vërtetuar që makina ime ka qenë e ndaluar në momentin që zonja është rrëzuar në nxitim e sipër për të kaluar rrugën edhe pse semafori jeshil ishte i hapur për makinat. Kush ka ndonjë dyshim të shkojë të shohë videon në polici. Unë pyeta për zonjën në momentin e parë por më pas duke qenë se makina ime në momentin e rrëzimit nuk ishte në ecje e sipër nuk ndjeva që kisha bërë diçka për t’u ndjerë fajtore. Të gjitha makinat e tjera u larguan por unë qëndrova pak, por nuk ndjeva asnjë detyrim që të qëndroja më shumë se nuk mbaj përgjegjësi për njerëzit që rrëzohen në rrugë. Zonja për fat të mirë është shëndoshë e mirë, flini të qetë o njerëz”, shkruan Bejleri./CNA.al

LEXO TE PLOTE