Connect with Us

Parandalohet krimi në familje në Tiranë/ 66 vjeçari kërcënon me armë bashkëshorten

Kronika

Parandalohet krimi në familje në Tiranë/ 66 vjeçari kërcënon me armë bashkëshorten

Publikuar

-

Policia e Tiranës ka parandaluar një ngjarje të rëndë kriminale në familje.

Shërbimet e Policisë Vorë, pas njoftimit të marrë se në fshatin Domje, Bashkia Vorë, në ambientet e banesës, shtetasi S. B. po dhunonte psikologjikisht bashkëshorten e tij duke e kërcënuar me armë, menjëherë kanë shkuar në adresën e dhënë duke parandaluar përshkallëzimin e dhunës dhe ngjarjen e mundshme kriminale.

Shërbimet e Policisë kanë prangosur shtetasin S. B., 66 vjeç, banues në fshatin Domje, si dhe kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale armën e zjarrit kallashnikov, me të cilën ky shtetas e kërcënonte për ta vrarë bashkëshorten e tij, 63-vjeçaren L. B.

LEXO EDHE:  Video-Kokainë nëpër lokalet e Tiranës/ Në pranga dy persona 

Materialet i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burgim deri në 7 vjet./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Breshëritë e plumbave trondisin Shkodrën/ Zbardhen detajet e ngjarjes së rëndë, rrëfimi në polici

Publikuar

-

Nga

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë të pasdites së djeshme në qytetin e Shkodrës, ku u raportua për një përplasje me armë zjarri.

Sipas Report Tv, ngjarja nuk ka ndodhur për shkak të një konflikti të çastit, por personat njiheshin me njëri tjetrin.

Kanë qenë dy të rinjtë Gledis Ustabeqiri 23 vjeç i shoqëruar nga Hygert Muçaj 32 vjeç të cilët kanë shkuar për vrarë 32-vjeçari Taulant Ahmeti.

Dy të rinjtë i kanë bërë pritë 32-vjeçarit duke e vëzhguar derisa ai ka zbritur nga makina  ku më pas i kanë shkuar të armatosur. Por sapo i janë afruar, Taulant Ahmeti është përballur me armën që i kishte drejtuar Gledis Ustabeqiri. Në këtë moment ka qenë Hygert Muçaj i cili e ka goditur me një shufër hekuri në kokë Taulant Ahmetin duke i shkaktuar dëme të mëdha, por sërish ky i fundit ka rezistuar. Ahmeti u është përgjigjur me konfrontim fizik dhe në këto moment Ustabeqiri ka qëlluar me armë tre herë për të vrarë Taulant Ahmetin por këtë të fundit e kanë falur plumbat.

Pas kësaj ngjarje Gledis Ustabeqiri dhe Hygert Muçaj janë larguar me anë të një makine tip ML me targa AA 250 VH .

LEXO EDHE:  Ngujimi i studentëve/ Senati i UT-së jep njoftimin e rëndësishëm

LEXO EDHE:  Rriten në mënyrë drastike çmimet/Apartamentet në Tiranë më të shtrenjtat në rajon 

Ndërkohë policia pasi ka zbardhur ngjarjen dhe identifikuara autorët është vënë në ndjekje të tyre, ndërsa në komisariat është shoqëruar vetëm Taulant Ahmeti i cili ka rrëfyer të gjithë ngjarjen dhe më pas është lënë i lirë.

Ai ka refuzuar te flasë për shkaqet që çuan dy të rinjtë të tentonin ta vrisnin madje në polici ka thënë se nuk ka arritur të identifikoje personat që e kanë qëlluar pasi kanë patur kapele dhe syze.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Pesë të plagosur nga aksidentet rrugore/ Arrestohen tre shofera në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Policia e Vlorës ka arrestuar 3 persona për shkeljen e rregullave të qarkullimit rrugorë.

Në pranga është vënë shtetasi A.H., 36 vjeç, banues në Vlorë.
Ky shtetas u kap pasi ditën e djeshme, në aksin rrugor Peshkëpi-Drashovicë, duke drejtuar automjetin “Toyota Rave” ka goditur dy automjete të tjera duke lënë kështu të dëmtuar 4 persona, të cilët po marrin ndihmë mjekësore në Spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën.
Gjithashtu është arrestuar shtetasi K.K., 29 vjeç, banues në Vlorë.

Ky shtetas u kap në lagjen “24 Maji” Vlorë, pasi duke drejtuar automjetin tip Volskëagen ka aksidentuar në rrugë një 66 vjeçar, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.
Gjithashtu, ndalohet nga Policia shtetasi i shpallur në kërkim S.Gj., 49 vjeç, banues në fshatin Peshkëpi, Vlorë.

LEXO EDHE:  Protestë paqësore për ngjarjet në Kumanovë

LEXO EDHE:  Protestë paqësore për ngjarjet në Kumanovë

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugorë”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Fabrikë, makina luksoze dhe prona/ SPAK sekuestron pasuritë e trafikantit italian dhe atij shqiptar

Publikuar

-

Nga

Struktura e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) ka sekuestruar pasuritë e një shtetsi italian të identifikuar si Giovanni di Cosimo si dhe një shtetasi shqiptar, Bledar Seferi (Hakorja).

Në kuadër të ligjit antimafia, italianit të kërkuar për trafik droge, pastrim  parash e grup të strukturuar kriminal, i janë sekuestruar 9 asete pasurore.

Bëhet me dije se italiani bashkëpunonte me shqiptarin Bledar Seferi (Hakorja) të cilit i janë sekuestruar katër makina, fabrika e përbashkët e plastikës që kishte me italianin si dhe disa llogari bankare.

Në përfundim të hetimeve pasurore janë konstatuar pasuri të pajustifikuara, për të cilat është kërkuar sekuestrimi në Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë  kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, e cila me vendimin Nr.03 datë 07.02.2020, ka vendosur sekuestrimin e pasurive  të mëposhtme :

Një fabrikë për prodhimin e lëndëve plastike në Shijak, Durrës. Asetet, aksionet/kuotat dhe pasuritë e subjektit “REY PLASTICA” sh.p.k. me NIPT L71325502Q, me status aktiv.
Pasuria e llojit Arë+Truall me sipërfaqe 5954 m², nga kjo sipërfaqe ndërtesë 3070 m², ndodhur në Durrës. Në këtë pasuri ushtron aktivitetin subjekti “REY PLASTICA” sh.p.k.
Pasuria e llojit ullishtë me sipërfaqe 6550 m², ndodhur në Tiranë.
Automjetet e markës “Fiat”, modeli 500, viti prodhimit 2008 dhe markës “Land Rover”, modeli RANGE ROVER, viti prodhimit 2014;
Automjet i markës “AUDI”, modeli A2, viti prodhimit 2001;
Automjet i markës “Fiat”, modeli 500L, viti prodhimit 2014;
Automjet i markës “Mercedes Benz”, modeli B180 CDI, viti prodhimit 2012;
Llogari bankare në shumën 3.103.244 lek.
Llogari bankare në shumën 21.022 euro.

LEXO EDHE:  Ngujimi i studentëve/ Senati i UT-së jep njoftimin e rëndësishëm

LEXO EDHE:  Grabitet banesa e deputetit të PS-së/ Autorët marrin bizhuteri dhe sende me vlerë

Vendimi i gjykatës është ekzekutuar me datë 11.02.2020 nga strukturat e policisë gjyqësore dhe pasuritë e sekuestruara janë marrë në administrim nga Agjencia për Administrimin e Pasurive të Sekuestruara dhe të Konfiskuara, deri në përfundimin e procesit gjyqësor për konfiskimin e tyre./

LEXO TE PLOTE