Connect with Us

Goxhaj “kap mat” Ramën/ “Reforma në Drejtësi ishte projekt i tij, jo i ndërkombëtarëve”

Politikë

Goxhaj “kap mat” Ramën/ “Reforma në Drejtësi ishte projekt i tij, jo i ndërkombëtarëve”

Publikuar

-

Avokati i njohur Altin Goxhaj, ka reaguar në rrjetet sociale, lidhu me deklaratat e kryeministrit Rama sonte në “Opinion”  sa i përket Reformës në Drejtësi.

Goxhaj shkruan se tani qartësohet për të gjithë se “kush e shpiku dhe pse Reformën në Drejtësi që u miratua nga Lyli me 139 vota siç i premtoi Sorosit në 5 Dhjetor 2014 në PD.”

“RAMA POHON VETË:
REFORMA NË DREJTËSI ISHE PROJEKT I TIJ JO I NDËRKOMBËTARËVE!!!

Sapo e pohoi vetë nga nervat:
Reforma në Drejtësi nuk ishte projekt as i BE as i SHBA! E paska planifikuar vetë Edi Rama para Zgjedhjeve 2013 dhe ishte po ai vetë që loboi në SHBA dhe BE ku siç e theksoi vetë gjeti rezistencë!
Tani qartësohet edhe për ju se kush e shpiku dhe pse Reformën në Drejtësi që u miratua nga Lyli me 139 vota siç i premtoi Sorosit në 5 Dhjetor 2014 në PD (në dokumentat e zbuluara të Sorosit nga Ëikileaks – DC LEAKS në Gusht 2016 thuhet se ideja dhe lobimii pranë USA dhe BE u bënë nga Soros).

LEXO EDHE:  Kryeministri publikon foto të aksit Çermenikë/ Komentuesit: Mos na trego pallavra

Në fakt ky është Lajmi sot:
RAMA PRANON SE REFORMA NË DREJTËSI ISHTE PLANI I TIJ DHE JO I NDËRKOMBËTARËVE!
E keni me video!!!”, shkruan Goxhaj në reagimin e plotë.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama merr në mbrojtje Dakon dhe Tom Doshin/ “E kam mik edhe po u fut në burg”

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama i ka dalë në mbrojtje ish-kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dakos dhe ish-deputetit Tom Doshi.

Kreu i qeverisë pretendon se me Vangjush Dakon nuk kam bërë kurrë dhe nuk i kanë kërkuar kurrë njëri-tjetrit të bëjnë shkelje.

Rama deklaroi më tej se për të dhe familjen e tij nuk gjen asnjë qindarkë të nxjerrë nga krimi, ndërsa për Dakon theksoi se do ta ketë mik edhe nëse futet në burg.

“Vangjush Dakon e kam mik edhe po të vejë nesër në burg. Vangjush Dako nuk është më kryetar bashkie”, u shpreh ai në emisionin “Opinion”.

LEXO EDHE:  “Godet” Blushi/Edi Rama, kryeministri që vret bletët, dëmi i shkaktuar

LEXO EDHE:  Të fortët e Ramës/ Kush janë 15 deputetët e siguruar nga krimi

Gjithashtu, kryeministri pranoi edhe miqësinë me Tom Doshin, duke thënë se do vazhdojë ta ketë mik.

“Tom Doshin e kam përjashtuar nga PS, por nuk mund ta përjashtoj dot nga Shqipëria, nga politika dhe mbi të gjitha Tom Doshi nuk ka ardhur aty me makinën time, ka ardhur me votat e popullit të Shkodrës. Unë nuk mund të mohoj që ka qenë dhe është miku im. Unë komandohem nga morali im”, theksoi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Bandat kërkojnë favore”/ Paloka sjell faktet: Rama i telefonon vetë kriminelët

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i Partisë Demoratike, Edi Paloka ka akuzuar kryeministrin Rama se ka kontakte dhe telefonata të drejtpërdrejta me kriminelët nga Shkodra deri në Sarandë.

I ftuar në emisionin “Real Story” Paloka ka përmendur atentatin ndaj prokurorit të Durrësit Arjan Ndoja duke thënë se personi me të cilin ai ndodhej në automjet, ”Rrumi i Shijakut” ka bërë vota për Ramën në zonën e tij.

Më tej ai shton se në kohën kur deputeti i PS Bashkim Fino kandidonte për President të Federatës Shqiptare të Futbollit në  2018 Rama ka telefonuar kriminelë në Shkodër.

“Kjo histori ka nisur që me atenatin ndaj atij prokurorit në Durrës. Dhe ka nisur Rrumi këtej dhe Rrumi andej.
Por a e di ti që Rrumi i Shijakut ka qenë nga njerëzit kryesorë që i ka bërë votat aty. Janë dy dosje në prokurori që po shkojnë si top futbolli. Kur krimi të bën favor në zgjedhje të kërkon favorin në këmbim. Ky i merr në telefon vetë, një nga arsyet që nuk duhet të jetë .
Ka telefonata nga Shkodra në Vlorë. Në Shkodër ka marrë telefon kriminelë për FSHF kur kandidonte Fino për kryetar. Madje ai që ka kontaktuar ka edhe dosjen.
Të gjitha janë të lidhura. Nëse i fut bandat në zgjedhje atëhere ato të kërkojnë favor”, tha Paloka./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama “kthehet” tek Tahiri/ Tregon çfarë i tha pasi u akuzua për trafik droge

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me anëtarët e PS, të cilët janë implikuar në afera kriminale.

Rama theksoi se nuk mund ta gjykojë askush nëse dikush bën diçka në lidhje me ligjin.
Sipas tij, ai mund të gjykohet vetëm nëse merr pjesë në atë shkelje.

“Unë jam një shqiptar si gjithë të tjetër pak më i gjatë. Rreth meje ka shumë njerëz, në parti ka shumë të tillë.
Mua mos më gjykoni nëse dikush bën diçka në shkelje të ligjit, më gjykoni nëse marr pjesë në këtë shkelje.
Unë nuk bëj lista deputetësh me deklarat të asnjë ambasadori. Unë nisem nga fakti”, tha Rama.

Kryeministri ka kujtuar ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri i cili u përball me akuza si i përfshirë në trafikun e drogës.

LEXO EDHE:  Helmimi në Bulqizë, krim shtetëror

LEXO EDHE:  Helmimi në Bulqizë, krim shtetëror

“Saimir Tahiri u akuzua dhe u kërkua të futej burg. Çfarë bëra unë? Në burg jo s’ mund ta çoni me këto akuza por, i thashë nuk je më anëtar i grupit parlamentar, nuk je më pjesë e Partisë Socialiste, avokati nga unë mos prit. Kush e bën këtë në Shqipëri? Vëtëm unë!”, tha Rama.

LEXO TE PLOTE