Connect with Us

Spekulimet për arrestimin e Gjutës para selisë rozë/ “U pagua 120 mijë euro për të bërë zhurmë”

Politikë

Spekulimet për arrestimin e Gjutës para selisë rozë/ “U pagua 120 mijë euro për të bërë zhurmë”

Publikuar

-

Deklarata të forta janë bërë mbrëmjen e sotme, pas arrestimit të Vladimir Gjutës me armë dhe para jashtë selisë rozë, në kohën kur kryeministri Edi Rama po mbante një mbledhje me kryesinë e PS.

Moderatori Arian Çani tha në emisionin “Open” se kishte dëgjuar se dorezën që policia i kishte sekuestruar Gjutës, ky i fundit e ka pasur për numrin dy të PS-së Taulant Ballën.

Por Çani deklaroi se kjo nuk është e vërtetuar dhe se këtë e kishte dëgjuar nga njerëzit. NJë tjetër aludim është ngritur nga ish-ministri  i Drejtësisë Ylli Manjani.

“Kam dëgjuar se është paguar 120 mijë euro për të bërë këtë zhurmën që po vret kryeministrin. Ka shumë spekulime”, nënvizoi Manjani.

LEXO EDHE:  Manjani “kërcënon” Ramën/ Zbatoni ligjin, ndryshe ...!

Ende nuk është mësuar se cila ka qenë në të vërtetë arsyeja që Gjuta ka shkuar i armatosur në sëlinë e PS-së, ndërkohë Prokuroria ka nisur hetimet./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Krimi i pafuqishëm të godasë politikanët”/ Spahiu: Ja kur mund të ndodhin atentate ndaj krerëve të partive

Publikuar

-

Nga

Ish-kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka komentuar shoqërimin e Vladimir Gjutës, i cili u ndalua me armë dhe para nga garda e selisë së PS-së dhe më pas iu dorëzua policisë.

Spahiu deklaron se të dhënat e deritanishme janë të pamjaftueshme se Vladimir Gjuta ishte duke planifikuar një atentat politik ndaj kryeministrit Edi Rama.

Sipas tij, me këto prova, Gjuta duhet të shkojë vetëm për veprën penale të “armëmbajtjes pa leje” në gjykatë, por nëse dalin prova të tjera, ai thekson se duhet një hetim më i thellë.

Politikani bëri deklaratën e fortë se atentate mund të bëhen vetëm në momentin kur krerët e partive janë në paqe me njëri-tjetrin.

LEXO EDHE:  “Djegia e Kuvendit”/ Manjani ironizon Metën

LEXO EDHE:  Ish-ministri e thotë copë/ “Rama e bën më mirë shown”

“Atentatet mund të kryehen në 4 mënyrë, nga kundërshtarët, nga krimi kundër politikës, nga njerëz të mendur që ku di unë, duan të bëhen Avni Rustemi dhe e katërta, nga persona të brendshëm të lidhur me krimin. Krimi në Shqipëri është i pafuqishëm të godasë politikanët.

Nëse ndodhin atentate mund të ndodhin kur kanë paqe këta dhe jo kur janë në protestë. Nuk e mendoj se ka qenë atentat”, theksoi Spahiu në emisionin “Open”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Takimi i Gjiknurit me zyrtarin e DASH për Reformën Zgjedhore/ Ironizon Murrizi

Publikuar

-

Nga

Deputeti Myslim Murrizi ka ironizuar takimin e bashkëkryetarit të Reformës Zgjedhore me zyrtarin e DASH Michael Margolies Konstantino, teksa thotë që ky është një lajm i madh.

Murrizi deklaron se nga “emocioni i madh” që i ka shkaktuar lajmi “madhështor” i mbështetjes së këtij zytari për Reformën Zgjedhore, bëri një foto me kolegun Nimet Musai për ta sinkronizuar “atmosferën festive”.

Deputeti pyet me kuriozitet se për çfarë i duhet mbështetja nga ky zyrtar Gjiknurit, ndërsa nënvizon se zyrtari amerikan dhe socialisti duhet të kenë folur për detaje teknike.

“Besoj qeë do kenë folur për detaje teknike se si duhet të sanksionohet në kodin zgjedhor fenomeni i tërmetizimit të votës, që të ketë më shumë qëndrueshmëri vota e tërmetizuar nisur nga tërmeti i fundit i 26 nëntorit. Ishalla kanë diskutuar edhe për të shtuar një nen special për çunat problematikë në kodin zgjedhor që ditën e tërmetizimit të votës, këta të rrinë në furgon se mos i sheh njeri.

E nëse vazhdohet me këtë traditë oportuniste nga Ambasada Amerikane, DASH-i apo çdo përfaqësues tjetër ndërkombetar në Shqipëri, që njëherë i largojmë si gango pastaj i puthim si lango njerëzit më të implikuar në afera të pista politike teë Shqipërisë, Reforma në Drejtësi kthehet thjeshtë propagandë e demagogji, peshqit e mëdhenj zëvendësohen me sardele, dhe SPAK po ta kthesh mbrapsh bëhet KAPS.

Me sllogane se luftojmë “armikun”, se hedhin valle në gojë të ujkut, jemi shkëmb graniti dhe nuk pyesim për imperializmin amerikan apo revizionizmin kinez, jemi mësuar prej vitit 1945”, shkruan ai në rrjetet sociale.

Murrizi ironizon edhe ambasadorin e BE-së Luigi Sorecën për vrapin nga liqeni me mesazhe kundër korrupsionit, duke thënë se na ngjall nostalgjinë e fiskulturës së mëngjesit të birosë politike dhe diktaturës.

LEXO EDHE:  “Dashnorët e reformës”/ Manjani i kthehet Ballës: Duhet t’i vijë turp

LEXO EDHE:  Ylli Manjani sulmon Bashën/ Thirrje Ramës, të shkojë në zgjedhje, pa u dorëhequr

“Ata që shqiptarët i mendojnë si peshq të mëdhenj dhe që aspirojnë të jenë objekt i SPAK-ut, i pamë këto ditë të eksituar tek Rogneri duke mbajtur radhë të benin selfie me Zonjën Yuri Kim dhe të tjerët duke bërë dezhurn tek koridoret e Capitol Hill për të shqyer nga xhaketa ndonjë kongresmen apo senator që t’i vidhnin “veresie” të paktën një foto.

Pas këtij takimi, nuk ka më tërmet, vullkan e cunam që ndal Damian Gjiknurin në stilin e dosjes 184,384,339,395 etj për të shtyrë përpara në drejtimin e duhur Reformën Zgjedhore.

Bile edhe vrapi i Luigjit (jo ai i 14) në drejtim të kundërt me “erën” (jo picerinë), por erën e korrupsionit nuk e ndalon dot më.

Kjo ishte ajo që ju ka munguar shqiptarëve prej vitit 1945 kur mbanin veshët pincë në mikrofonin e radiove band super për të pritur Inglezin dhe Amerikonin që të rrëzonin rregjimin komunist”, thekson deputeti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“E presim për “Javën e Verës”/ Llatja i përgjigjet Berishës, pas denoncimit se e kishin dhunuar

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja, i është përgjigjur ish kryeministrit Sali Berisha, lidhur me denoncimin që ky i fundit bëri, pak më herët në rrjetet sociale, ku shkruhej se ishte rrahur nga banda e dhëndrit të Qazim Sejdinit.

Në një prononcim për “Ballkan web”, Llatja mohon kategorikisht faktin që të ketë rënë pre e sulmeve, duke theksuar se çdo gjë e publikuar është absolutisht e pavërtetë dhe qesharake.

Mes të tjerash ai ftoi “qytetarin dixhital”, që bëri denoncimin tek Berisha, që t’i bashkohet festimeve të Bashkisë për “Javën e Verës”

“T’u përgjigjesh gënjeshtrave të publikuara nga “Qytetari Dixhital” është humbje kohe, por në përgjigje të shqetësimit të qytetarëve të Elbasanit, sqarojmë:

“Çdo gjë e publikuar është absolutisht e pavërtetë dhe qesharake. Por ata që merren me llafe, të vijojnë me llafe se vetëm këtë dinë të bëjnë.
Bashkia e Elbasanit dhe Kryetari i Bashkisë Z. Gledian Llatja kanë punë për të bërë, si për Elbasanin edhe për mandatin e tretë qeverisës.
“Qytetarin dixhital” e presim në Elbasan për “Javën e Verës” të shohim bashkë qytetin, të shijojmë ndryshimet pozitive që vijojnë e me atë rast të shohë me sytë e tij se si Kryetari i Bashkisë së Elbasanit ikën në punë në këmbë dhe lëviz në këmbë në çdo cep të qytetit apo fshatrave të Elbasanit.
“Qytetari Dixhital” është humbje kohe për një kryetar bashkie i cili plot energji dhe përkushtim po u shërben qytetarëve të tij, qytetarëve të vërtetë, ata të cilët e zgjodhën për t’i drejtuar dhe shërbyer.”, tha Llatja./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE