Connect with Us

Makina shpërthen në flakë në mes të qytetit

Kronika

Makina shpërthen në flakë në mes të qytetit

Publikuar

-

Një mjet tip “Bens ML” është përfshirë nga flakët teksa ka qenë në ecje në qytetin e Sarandës.
Ndërhyrja në kohe e shërbimit zjarrfikes ka bërë të mundur shuarjen e flakëve të mjetit me targa AA 055 LO.
Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.

Mësohet se para shpërthimit të zjarrit makina ka qenë e parkuar tek limani i qytetit.
Dyshohet se shkak të jetë një shkëndijë elektrike, ndërsa autoritetet kanë nisur hetimet./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shoferi humb kontrollin/ Kamioni i tonazhit të rëndë del nga rruga

Publikuar

-

Nga

Shoferi humb kontrollin/ Kamioni i tonazhit të rëndë del nga rruga

Një aksident rrugor është regjistruar sot në segmentin lidhës të aksit Fier-Levan.

Mësohet se një kamion i tonaxhit të rëndë ka dalë nga rruga, por fatmirësisht pa dëme në njerëz.

Paraprakisht dyshoht se drejtuesi mund të ketë humbur kontrollin e mjetit për shkak të një manovrimi të gabuar.

Për shkak të aksidentit, trafiku në rrugë u bllokua derisa u bë e mundur zhvendosja e automjetit me anë të një vinçi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sekuestrohen 53 kg kanabis në Vlorë, kallashnikov e armë gjahu/ Procedohet kryeplaku dhe elektricisti

Publikuar

-

Nga

Sekuestrohen 53 kg kanabis në Vlorë, kallashnikov e armë gjahu/ Procedohet kryeplaku dhe elektricisti

Një operacion antidrogë është zhvilluar në zonën e Tragjasit në Vlorë, ku u sekuestruan  53 kg kanabis si dhe u asgjësuan disa bimë të mbjella.

Për rrjedhojë dy persona kanë përfunduar në pranga dhe një tjetër është shpallur në kërkim, ndërkohë që është proceduar penalisht në gjendje të lirë kryeplaku i fshatit Tragjas si dhe elektriçisti i zonës.

Njoftimi i Policisë së Vlorës:

Në vijim të kontrollit të pandërprerë të territorit, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, shërbimet policore të Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, kanë finalizuar me sukses operacionin “Tragjasi”, si rezultat i të cilit janë arrestuar dhe proceduar penalisht autorët e përfshirë në këtë veprimtari të paligjshme, konkretisht:

Janë arrestuar shtetasit P. S., 37 vjeç, banues në fshatin Drashovicë dhe G. B., 25 vjeç, banues në Tiranë.

Janë proceduar penalisht shtetasit M. R., 43 vjeç, banues në fshatin Tragjas, me detyrë kryeplak i fshatit Tragjas dhe shtetasi A. R., 37 vjeç, banues në fshatin Tragjas, me detyrë elektricist i zonës në fshatin Tragjas.

LEXO EDHE:  Përfshihet nga flakët një banesë në Elbasan

LEXO EDHE:  50-vjeçari bën “të fortin” me policinë/ Arrestohet brenda pak minutash

Si dhe u shpall në kërkim shtetasi T. T., 53 vjeç, banues në Tiranë.

Nga kontrolli dhe hetimet e kryera ka rezultuar se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë kultivuar fidanë të dyshuar canabis sativa në territorin e banesës së shtetasit G. B., në fshatin Tragjas.

Po ashtu, në banesën e shtetasit G. B është gjetur dhe sekuestruar një sasi prej 53 kg lëndë narkotike e dyshuar cannabis.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit T. T. u gjetën disa fidanë narkotikë të kultivuar në një ambient të banesës, 1 armë zjarri automatike, 3 armë gjahu teke, 2 thika dhe 1 shpatë.

Materialet i kaluan Prokurorisë Vlorë, për veprime të mëtejshme.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Bëri dasmë pa respektuar masat anti-Covid/ Procedohet penalisht dhe gjobitet me 1 mln lekë pronari i lokalit

Publikuar

-

Nga

Bëri dasmë pa respektuar masat anti-Covid/ Procedohet penalisht dhe gjobitet me 1 mln lekë pronari i lokalit

Pronari i një lokali në Durrës është procedouar penalisht dhe gjobitur nga ISHSH-ja, pasi ka organizuar dasmë ku nuk është respektuar distancimi fizik.

Shtetasi me inicialet K., B, 39 vjeç, banues në Sukth, u arrestua nga policia për mos respektim të masave anti-Covid dhe po ashtu për prishje të rendit dhe qetësisë publike “zhurmat e krijuara nga volumi i lartë i muzikës.”

Po ashtu, në Durrës është proceduar penalisht një 24-vjeçar. Shtetasi me inicialet K. B., banues në Shkallnur njoftohet se në lagjen nr. 13, tek Shkëmbi i Kavajës, ka vendosur mbi rërë, tokë publike, një konstrukt metalik, pa lejen e organeve kompetente.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i plotë:

Organizoi dasmë në lokalin e tij, në kundërshtim me protokollet e sigurisë, procedohet penalisht dhe gjobitet nga ISHSH-ja pronari i lokalit.

Procedohet penalisht dhe një 24-vjeçar, për veprën penale “Shpërdorimi i tokës”.

LEXO EDHE:  Rama jep njoftimin/ Lejet aktuale për lëvizje me makinë të vlefshme edhe për javën në vijim

LEXO EDHE:  Panik në Tiranë/ Autobusi përfshihet nga flakët

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të kontrolleve për zbatimin e protokolleve të sigurisë nga subjektet e ndryshme, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, proceduan penalisht shtetasin:

K., 39 vjeç, banues në Sukth, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë se në lokalin në pronësi të tij kishte organizuar dasmë, duke mos respektuar distancimin fizik ndërmjet personave, si dhe kishte prishur rendin dhe qetësinë publike me zhurmat e krijuara nga volumi i lartë i muzikës.

Shërbimet e Policisë kanë sekuestruar pajisjet që përdoreshin për të bërë muzikë në ambientin e këtij lokali.

Ndërsa ISHSH-ja vendosi masë administrative 1.000.000 lekë, për këtë subjekt.

Gjithashtu u procedua penalisht shtetasi K. B., 24 vjeç, banues në Shkallnur, Durrës, pasi në lagjen nr. 13, Shkëmbi i Kavajës, ka vendosur mbi rërë, tokë publike, një konstrukt metalik, pa lejen e organeve kompetente.

 

LEXO TE PLOTE