Connect with Us

“Familja ka nevoje për ty , jo për videot e tua”/ Pezullohen 12 patenta gjatë 5 orëve kontroll në Tiranë

Kronika

“Familja ka nevoje për ty , jo për videot e tua”/ Pezullohen 12 patenta gjatë 5 orëve kontroll në Tiranë

Publikuar

-

Vijojnë kontrollet parandaluese për aksidentet rrugore, në rrugët të cilat janë evidentuar me rrisk, për shkak të shpejtësisë, drejtimit te mjetit pas perdorimit te alkoolit dhe manovrave të rrezikshme që kryejnë drejtuesit e mjeteve.

Edhe pse unaza e madhe eshte disiplinuar ne raport me shkeljet te cilat e kishin kthyer ate ne nje segment mjaft problematik per sigurine, kontrollet vijojne ne menyre permanente ne kete segment dhe rruge te tjera me problematike te ngjashme.

Nga verifikimet dhe monitorimet me matësin e shpejtësisë , dhe aparatin alkool testues, në 5 orë, në rrugën Interurbane Tiranë-Elbasan dhe anasjelltas janë konstatuar dhe pezulluar 12 leje drejtimi për shpejtësi mbi normat e lejuara, të cilat varionin nga 150 km/h – 161 km/h, si dhe jane arrestuar ne kushtet e flagrances dy drejtues mjetesh, te cilet jane konstatuar duke drejtuar mjetet ne gjendje te dehur.

LEXO EDHE:  Ndërtimet te Liqeni/ Gjobitet firma me 10 milion lekë

“Drejtues mjetesh: Rruga është e te gjithëve, rregulli vlen njësoj. Shpejtësia, alkooli, garat, të presin rrugëtimin e jetës.
Respektoni rregullat e qarkullimit rrugor, mos u bej statistike . familja ka nevoje për TY , jo për videot e tua ku reklamohet shkelja e rregullave si model sjellje” thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Sherr me thika në lokal/ Plagoset një person

Publikuar

-

Nga

Një person ka mbetur i plagosur në fshatin Shtoj të Ri të Shkodrës.

Mësohet se i plagosur ka mbetur shtetasi B.I.  42 vjeç i cili është dërguar menjëherë në spital.
Ngjarja ka ndodhur pas një konflikti të çastit në një lokal të zonës.

Nuk dihen ende rrethanat e kësaj ngjarje, ndërkohë që autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të tyre./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Një ditë pasi iu bllokua makina/ “I forti” i Lushnjes dorëzon formularin e deklarimit të pasurisë

Publikuar

-

Nga

Saimir Taullau, ka dorëzuar formularin e deklarimit të pasurisë pas kërkesës së Operacionit Forca e Ligjit.

Taullau dorëzoi formularin e deklarimit të pasurisë një ditë pasi OFL i bllokoi makinën.
Afati 48 orësh i dhënë nga OFL, për dorëzimin e këtij formulari mbaronte sot në orën 16:00.
Ditën e djeshme Operacioni Forca e Ligjit u sekuestroi makinat e blinduara Saimir Taullaut në Lushnje, Durim Bamit në Krujë dhe Landi Muharremit në Durrës.

Sekuestrimet e makinave të blinduara janë bërë në kushtet e emergjencës me firmën e drejtorit të Policisë së Shtetit, pasi personat e dyshuar se i kanë vendosur me burim të paligjshëm mund t’i zhdukin apo fshehin pas nisjes së operacionit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

FNSH blindon gjithë vendin/ Makinat luksoze në “skaner”

Publikuar

-

Nga

Këtë të dielë, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë vijuar kontrollet e makinave luksoze në të gjithë vendin.

Në bazë të këtij operacioni, bllokohen të gjitha makinat të cilat kanë parregullsi me dokumentacionit apo kur brenda tyre gjenden sende të jashtëligjshme.

FNSH, policia rrugore, efektivët e komisariateve dhe sektori i Trafiqeve ndodhen në terren në postblloqe të vendosura në pikat kyçe të qyteteve, ku pasi ndalojnë automjetet luksoze kryejnë kontroll të dokumentacionit dhe në brendësi të automjetit./CNA.al

LEXO TE PLOTE