Connect with Us

Vendi drejt zgjedhjeve të parakohshme?/ Fevziu rrëzon pretendimet e Bashës

Politikë

Vendi drejt zgjedhjeve të parakohshme?/ Fevziu rrëzon pretendimet e Bashës

Publikuar

-

Gazetari dhe moderatori Blendi Fevziu, ndërsa komentoi mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme në vend, ka hedhur poshtë pretendimet e kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Për më tepër, Fevziu tha se një gjë e tillë nuk pritet, pasi nuk i intereson politikës shqiptare, qoftë Bashës apo Ramës.

“Nuk priten zgjedhje të parakohshme, për vetë faktin se as Rama dhe as Basha nuk janë të interesuar. Opozita duhet të presë konsumimin e plotë të Ramës deri në fund të mandatit që nesër në garë të futet si alternativë qeverisjeje”, u shpreh Fevziu, në emisionin “Java” në RTSH.

Po ashtu ai tha se, Lulzim Basha ka nevojë për një projekt ambicioz dhe se kjo fushatë P.R. që po bën është e pamjaftueshme.

LEXO EDHE:  Rama kryqëzohet nga qytetarët/ “Kjo është shëndetësia që nuk duam”, boll me fasada

Duke u ndalur në përbërjen e sotme të parlamentit, Fevziu u tregua i ashpër teksa e quajti atë qesharak.

“Parlamenti i sotëm është më qesharaku dhe ndoshta më injoranti në glob. Është një turp që ata ligjvënës paguhen me taksat e shqiptarëve” – tha Fevziu në studion e emisionit “Java në RTSH”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Jozefina Topalli hap arkivat/ Publikon foton kur ka qenë vajzë e re

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli që prej kohës kur Basha e hoqi nga listat e PD-së, nuk është angazhuar më në politikë.

Ndonëse nuk mban më asnjë post, kritikat dhe opinionet nuk i ka kursyer asnjëherë. Por krahas jetës së saj dhe karrierës politike, ajo që tërheq shumë vëmendjen e publikut është dhe jeta private, të cilën kryeparlamentarja mundohet ta mbajë larg mediave.

Së fundmi, Jozefina Topalli është bërë nostalgjikë dhe ka publikuar një foto të sajën, kur ka qenë vajzë e re.

LEXO EDHE:  Kush po i varfëron shqiptarët?/ Basha nxjerr videon që “kryqëzon” Ramën

LEXO EDHE:  Video/ Nga Tahiri tek Dako/ Si i blenë votat e shqiptarëve

Ia vlen të themi se Jozefina ka mbetur po e njëjta vajzë simpatike dhe koha nuk e ka ndryshuar aspak./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Komisioni i Venecias nesër në Tiranë/ Zbardhet axhenda

Publikuar

-

Nga

Këtë të hënë, një delegacion i Komisionit të Venecias pritet të mbërrijë në Tiranë ku do zhvillojë një vizitë 3 ditore.

Vizita është në kuadër të dhënies së opinionit për dy projektligjet, njeri për Autoritetin e Mediave Audio Vizuale, (AMA) dhe tjetri për Autoritetin e Komunikimeve Elektronike dhe Postare, (AKEP).
Në program është parashikuar që delegacioni të pritet në një takim nga Kryetari i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste Taulant Balla dhe një përfaqësi e grupit, ditën e hënë, më datë 10 shkurt 2020, në orarin 10:05-10:45, tek salla e Komisionit të Ligjeve, kryesia e Kuvendit.

Burime për mediat bëjnë me dije se me presidentin Ilir Meta, delegacioni do të takohet ditën e martë në ambientet e Presidencës, e më pas me kryetaren në detyrë të Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha, kreun e AKEP-it dhe me avokaten e Popullit Erinda Ballanca./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dalin pamje nga aksioni i policisë/ Ndalohen mbi 140 makina luksoze, shoqërohen 170 persona

Publikuar

-

Nga

Policia jep detaje lidhur me operacionet që po zhvillohen që prej 4 ditësh, ku janë ndaluar rreth 100 makina luksoze.

Blutë bëjnë me dije se ky operacion ku janë angazhuar edhe FNSH-ja,  Policia Kriminale, Shqiponjat, Shigjetat, Patrulla e Përgjithshme dhe Policia Rrugore, po bëhet për kapjen e personave me precedentë penalë.

Raportohet se në përbërje të grupeve të kontrollit ka dhe specialistë të krimit ekonomik, trafiqeve të paligjshme, të antidrogës, të cilët kryejnë kontrolle dhe verifikime të automjeteve, mallrave dhe personave të dyshuar.

Konkretisht, kontrollet janë përqendruar kryesisht mbi automjete luksoze, që dyshohet se mund të jenë të trafikuara apo me ndërhyrje në shasi, si dhe mbi persona me precedent kriminal, që mund të tentojnë të kryejnë veprimtari kriminale në drejtim të trafikimit të automjeteve, lëndëve narkotike, kontrabandës me mallra  apo që qarkullojnë me armë zjarri.

LEXO EDHE:  Kush po i varfëron shqiptarët?/ Basha nxjerr videon që “kryqëzon” Ramën

LEXO EDHE:  Basha pas raportit OSBE-ODIHR/Qeveria dhunoi zgjedhjet për pushtetin

Policia deklaron se deri më tani janë kontrolluar mbi 140 automjete luksoze, një pjesë e të cilave janë në proces verifikimi. Gjithashtu mësohet se janë shoqëruar dhe verifikuar në ambientet e Policisë mbi 170 persona.

Ndërkohë, autoritetet paralajmërojnë se do të vijojnë kontrollet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE