Connect with Us

Ndodhej në Maqedoninë e Veriut/ Shqiptari humb jetën në hotel

Kosova & Rajoni

Ndodhej në Maqedoninë e Veriut/ Shqiptari humb jetën në hotel

Publikuar

-

Një shqipar i Kosovës ka humbur jetën në korridorin e një hoteli në Mavrovë, në Maqedoninë e Veriut.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmë rreth orës 11:30 nga Qendra Urgjente e Gostivarit është denoncuar në SPB Tetovë se tek ata është dorëzuar i vdekur N. O. (69) nga Republika e Kosovës.

Pas denoncimit, policia mbërriti në vendin e ngjarjes dhe pas bisedimeve të kryera me të afërmit e të ndjerit është vërtetuar se ai ka mbetur pa shenja jete në korridorin e një hoteli në Mavrovë, pasi fillimisht i ishte përkeqësuar gjendja shëndetësore.

LEXO EDHE:  3 vjet në kërkim për prostitucion, vjedhje e sherr/Arrestohet shqiptari

Prokurori Publik ka kryer inspektime në vendin e ngjarjes dhe me urdhër të prokurorisë, trupi pa shenja jete është dorëzuar për obduksion, raporton TV21.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Lajm i mirë nga Kosova/ Rezultatet e analizave të të dyshuarës për koronavirus dalin negative

Publikuar

-

Nga

Një grua në Kosovë u shtrua në spital pas dyshimeve se mund të ishe prekur nga koronavirusi.

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike Naser Ramadani, jep lajmin e mirë se gruaja me origjine britanike nuk është e prekur nga ky virus pasi rezultati i analizave doli negativ.

Bëhet fjalë për një shtetase të huaj e cila punon në Kosovë dhe e cila ka qenë në një qendër skijimi ku kanë qenë edhe pesë persona të tjerë.

Përveç se në Kinë, virusi është përhapur në më shumë se 20 vende, përfshirë SHBA-në, Britaninë e Madhe, Singaporin, Francën, Rusinë, Spanjën dhe Indinë.

LEXO EDHE:  “Iu dobësua zemra nga pritja”/ Avokati flet për vdekjen e Andon Mëhillit në burg

LEXO EDHE:  Një imam gjendet i vdekur brenda xhamisë/ Policia nis hetimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka shpallur epideminë emergjencë ndërkombëtare./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Kosova dhe Serbia drejt një marëveshjeje?/ Paralajmërimi i Thaçit

Publikuar

-

Nga

Kosova dhe Serbia duket se janë duke shkuar drejt një marëveshjeje për njohjen reciproke dhe këtë e ka paralajmëruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Në një postim në rjetet sociale, Thaçi falenderon presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, të cilit i thotë se falë mbështetjes së tij dhe të të dërguarit Richard Grenell, do arrihet marëveshje.

“Faleminderit President Donald Trump për vëmendjen që ia keni kushtuar Kosovës dhe luftës sonë të përbashkët për të çimentuar paqen në Ballkan. Nën udhëheqjen tuaj dhe punës së shkëlqyer të Richard Grenellit, ne do të arrijmë marrëveshje përfundimtare për njohjen e ndërsjellë ashtu siç përshkruhet qartë në letrën tuaj që më dërguat mua vitin e kaluar”, shkruan Kreu i Shtetit të Kosovës.

LEXO EDHE:  “Sabatini” restoranti më  i famshëm në Firence blihet nga emigranti shqiptar

LEXO EDHE:  U ekzekutua në Greqi/Kush është shqiptari, baba i dy vajzave

Ndërkohë kujtojmë se Trumpi i shkruante Thaçit me anë të një letre se ky “është moment unik, për të përfituar në arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse me Serbinë”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Albin Kurti i jep fund diskutimeve/ Ja kur do të hiqet taksa 100% ndaj Serbisë

Publikuar

-

Nga

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka treguar sot se kur do ta heqë taksën 100% ndaj mallrave të Serbisë dhe Bosnje Hecergovinës.

Nëpërmejt një postimi në rjetet sociale, Kurti i është përgjigjur ndërkombëtarëve, duke i thënë se taksa do të hiqet vetëm kur të vendoset reciprociteti.

“Tarifa 100% ndaj mallrave të Serbisë do të zëvendësohet me parimin e reciprocitetit. Tarifa 100% hiqet porsa të vendoset reciprociteti. Shumë shpejt fillojmë t’i përgatisim Doganat e Kosovës për këtë. Si Kryeministër i Republikës së Kosovës e kam shprehur vullnetin që ta heqim tarifën 100%. Pres që Serbia të deklarohet se ka vullnet për ndaljen e fushatës për çnjohjet e pavarësisë së Kosovës”, shkruan kreu i qeverisë së Kosovës.

LEXO EDHE:  Shqiptari mbyti gruan me fustan/Gjykata gjermane nuk e mëshiron

LEXO EDHE:  U ekzekutua në Greqi/Kush është shqiptari, baba i dy vajzave

Kujtojmë se debatet për taksën 100% po shtohen, pasi opozita e ka sulmuar Kurtin dhe ka kërkuar të mos hiqet kjo taksë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE