Connect with Us

Horoskopi i ditës, 8 shkurt 2020

Sociale

Horoskopi i ditës, 8 shkurt 2020

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Do ndiheni me te sigurt për lidhjen qe keni krijuar kohet e fundit dhe do mendoni te hidhni hapa te rëndësishme për te ardhmen. Dite me te bukura vijnë për ju. Beqaret do jene me te gatshëm për te dale neper takime dhe mund te njohin personin e përshtatshëm. Me financat tregohuni me te kujdesshëm sepse gjendja nuk do jete shume e mire dhe po gabuat do keni pasoja afatgjata.

DEMI 21. prill – 21. maj

Dite shume e qëndrueshme do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Çdo moment për ta do jete i jashtëzakonshëm dhe nuk do mungojnë asnjë çast surprizat. Beqaret do kenë disa takime, por do preferojnë te presin edhe pak për te hedhur hapa te mëtejshme. Me financat tregoni kujdes edhe sikur situata te jete e kënaqshme. Po shpenzuat pamase mund te keni probleme me vone.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Dite shume entuziaste ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Marrëdhënia me partnerin do jete shume e ngrohte dhe buzëqeshja do mbizotërojë gjithë kohës. Ju beqaret sigurohuni mire për personat qe do njihni para se te hidhni hapa. Me financat duhet tregoheni sa me te kujdesshëm që të mundeni sepse po e kaluat pa probleme këtë dite, e ardhmja do jete edhe me e mire.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Jeta juaj ne çift ka për te shkuar me se miri sot dhe për asnjë moment nuk do ndieni brenga. Komunikimi është ai qe do shmange çdo te papritur te pakëndshme. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare dhe jeta do ju ndryshoje rrënjësisht. As zemra nuk do ketë me te njëjtat rrahje si me pare. Buxheti mund te dobësohet pak për shkak te disa shpenzimeve te domosdoshme qe do ju duhet te kryeni.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Pavarësisht ndonjë konflikti te vogël ne orët e para te mëngjesit, ne përgjithësi marrëdhënia juaj me partnerin ka për te qene e kënaqshme sot. Për gjerat me te rëndësishme do arrini te merreni vesh dhe do kaloni edhe çaste romantike. Beqaret do kënaqen pranë miqve dhe nuk do e ndiejnë nevojën e krijimit te një lidhjeje. Sektori i financave do mbetet i kënaqshëm.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Dite shume delikate ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Për shume gjera di debatoni ashpër dhe do e ngrini zërin ne stratosfere. Kjo mund ta acaroje edhe me shume atë qe keni ne krah. Beqaret nuk do jene aspak ne humor dhe ka shume mundësi te mos përfitojnë nga mundësitë e mira qe do iu jepen. Shpenzimet nuk do jete nevoja t’i kufizoni sepse do keni gjendje te mire financiare.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Çiftet do kenë një dite shume te zakonshme dhe nuk do përballen me surpriza te mëdha. Beqaret do e ngatërrojnë dashurinë me një sëmundje dhe do kenë frike te preken prej saj. E ne fakt kur ta kuptojnë qe nuk është kështu do pendohen qe nuk kane përfituar nga mundësitë qe iu janë dhënë. Ne planin financiar duhet te verifikoni gjendjen para se te bëni çdo investim.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Kjo do jete një nga ditët me te mira për juve qe jeni ne një lidhje. Do jeni me te hapur ndaj njeri-tjetrit dhe do jeni gati edhe për ndonjë aventure te vogël për te përjetuar emocione te fuqishme. Beqaret nuk do ndihen ende gati për te ndryshuar statusin kështu qe do preferojnë te mos pranojnë asnjë ftese. Ne planin financiar do vazhdojnë vështirësitë.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Dite rutine ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Vërtet nuk do përjetoni ndonjë emocion te madh, por te paktën nuk do keni as mosmarrëveshje te forta. Ata qe janë vetëm nuk do mendohen dy here për te pranuar ftesat qe do ju bëhen. Ka mundësi qe disa te ndryshojnë edhe status. Buxheti do mbetet shume i ekuilibruar dhe nuk do keni aspak ankesa.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Do joshni, do iu joshin dhe do kaloni vetëm çaste te bukura sot ju te dashuruarit. Here pas here do ju duket sikur ne fakt jeni ne një ëndërr te bukur nga e cila nuk do dëshironi te zgjoheni. Beqaret do jene shume te rezervuar dhe mundet edhe te mbyllen ne vetvete. Ne planin financiar ekuilibri nuk do ketë asnjë lloj tronditjeje dhe do vazhdoni te bëni një jete te qete.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Venusi do jete i pozicionuar shume mire sot ne jetën tuaj ne çift. Nuk do keni asgjë për çfarë te ankoheni dhe kënaqësitë do jene te paimagjinueshme. Beqaret çfarëdo qe te bëjnë nuk do arrijnë dot ta ndryshojnë statusin e tyre. Edhe ata qe do joshin nuk do arrijnë asnjë rezultat. Perspektivat financiare duken goxha te mira. Po vazhduat kështu keni për t’u pasuruar shpejt.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Jeta ne çift ka për te qene shume e kënaqshme. Ne çdo moment zemra do ju rrahe fort sepse partneri do ju mbaje ne pëllëmbe te dorës. Nuk do mungojnë as surprizat dhe as propozimet interesante. Beqaret do kenë vetëm mundësi për aventura kalimtare dhe asgjë me shume sesa aq. Financat për fat te mire do jene te mbrojtura ne çdo moment dhe nuk do gjendeni ne vështirësi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Diell dhe rritje temperaturash/ Surprizat e motit për këtë javë

Publikuar

-

Nga

Kjo javë pritet të nisë me mot me diell dhe shtim gradual të vranësirave. Sipas Shërbimit meteorologjik, deri në mesjavë, reshjet e përkohëshme të shiut do të përqendrohen në pjesën veriore dhe qendrore të vendit.

Intensiti i tyre, do të jetë i dobët e përkohësisht gjatë së mërkurës e të enjtes mesatar. Deri në këtë ditë, erërat heraherës të vrullshme jugore, do të krijojnë kushtet për rritje temperaturash si më poshtë. Ndryshim i situatës meteorologjike, do të vijë ditën e premte, kur vendi do të përfshihet nga reshje shiu e dëbore në ekstremet malore.

Këto reshje, parashikohen me intensitet dhe në formën e rrebesheve, pasdite e në mbrëmje të së premtes.

LEXO TE PLOTE

Sociale

E diela me diell/ Temperaturat e motit për sot lënë për të dëshiruar

Publikuar

-

Nga

Ashtu si dita e djeshme, edhe e diela pritte të jetë një ditë me diell, e vranësira të pakëta kalimtare.

Era, me drejtim verilindje-juglindje do të fryjë e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet, duke sjellë valëzim të ulët në dete.

Gjatë orëve të mëngjesit përgjatë zonave malore si shkak i temperaturave negative, krijohen premisat për ngrica në rrugë.
Temperaturat parashikohen në:
zonat malore -8ºC deri në 0ºC
zonat e ulëta -2ºC deri në 12ºC
zonat bregdetare -1ºC deri në 13ºC.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 9 shkurt 2020

Publikuar

-

Nga

Dashi
21 Mars – 19 Prill
Kjo e dielë pritet të jetë e mbushur me shumë nervozizëm, ndaj mundohuni që të mbani veten nën kontroll, në mënyrë që të reduktoni dëmet. Mundohuni që të përqendroheni tek ndjenjat, pasi kjo do të jetë mënyra më e mirë për të kaluar çdo problem.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Për të lindurit e kësaj shenje parashikohen zhvillime pozitive, për shkak të instinktit i cili nuk do ju zhgënjejë kurrë. Ka ardhur momenti që të merrni më shumë! Kjo e dielë ju parashikon një prej shenjave më të favorizuara të horoskopit.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Është një e dielë mjaft e favorshme për të lindurit e kësaj shenje, të cilët do kenë mundësi që gjatë kësaj dite të zgjidhin një keqkuptim. Ndikimi i favorshëm i yjeve parashikon rikuperim energjish dhe përmirësime të ndjeshme në sferën profesionale.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Duhet të mundoheni që të keni çdo situatë nën kontroll. Sa i takon punës, parashikohet që të çoni përpara disa kërkesa të rëndësishme. Lidhur me raportin sentimental, parashikohen luhatje humori dhe keqkuptime.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Të lindurit e kësaj shenje mund ta gjejnë veten në mes të kritikave sa i takon sferës sentimentale. Nën ndikimin aspak të favorshëm të yjeve, kritike paraqitet situata edhe sa i takon sferës sentimentale.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Ju pret një e dielë e bukur, në sajë të ndikimit të favorshëm të yjeve, sidomos sa i takon sferës profesionale. Ndërsa në raportin në çift parashikohen probleme të vogla, të cilat duhet ti menaxhoni me kujdes.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Parashikohet një ditë mjaft komplekse, e cila do të përmbyllë një cikël ditësh aspak të favorshme. Ka ardhur momenti që të kërkoni mbështetjen e personave që keni pranë. Mundohuni që të rigjeni qetësinë, pasi keni nevojë për të lënë pas shpine gjithë vështirësitë e kaluara.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 4 nëntor 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 7 gusht 2018

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Parashikohet një ditë mjaft komplekse, e cila do të përmbyllë një cikël ditësh aspak të favorshme. Ka ardhur momenti që të kërkoni mbështetjen e personave që keni pranë. Mundohuni që të rigjeni qetësinë, pasi keni nevojë për të lënë pas shpine gjithë vështirësitë e kaluara.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Kjo e dielë do të jetë mjaft pozitive për të lindurit e kësaj shenje, të cilët do të jenë gjithë energji. Mundohuni që të gjeni zgjidhje lidhur me një problem që ju ka shqetësuar në raportin në çift.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Yjet janë mjaft të favorshme për të lindurit e kësaj shenje. Do të përjetoni një ditë të qetë qoftë në sferën profesionale, familjare dhe sentimentale.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Do vijoni që të ndjeni praninë e disa yjeve që ju kanë shoqëruar gjatë gjithë javës dhe që do vijojnë të jenë prezente në fushën e ndjenjave. Bëni kujdes vetëm me financat, pasi parashikohet të ketë probleme të vogla.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Po filloni që të dilni nga një periudhë mjaft e errët, ku vetëm e diela do ju bëj që të ndiheni më mirë. Në punë, do të çoni përpara projekte të reja. Ky është pikërisht momenti ku duhet të mendoni më seriozisht për të ardhmen tuaj.

LEXO TE PLOTE