Connect with Us

Grabitet pika e dhënies së kredive në Durrës/ Roja lajmëron policinë pas 40 minutash

Kronika

Grabitet pika e dhënies së kredive në Durrës/ Roja lajmëron policinë pas 40 minutash

Publikuar

-

Një pikë dhëniesh kredie në lagjen numër 12 të qytetit të Durrësit, ka rënë pre e një grabitje gjatë ditës së sotme.

Mësohet se një person i maskuar ka marrë shumën prej 1 milion lekësh.

Nga informacionet paraprake, raportohet se punonjësi i kësaj pike i ka lajmëruar autoritetet vetëm 40 minuta pasi kishte ndodhur ngjarja.

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e kësaj grabitjeje.

LEXO EDHE:  Kultivimi i kanabisit në Shqipëri, në rritje për të dytin vit radhazi

Gjithashtu raportohet se do të sekuestrohen edhe kamerat e sigurisë të zonës përreth për identifikimin dhe vënien në pranga të autorit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë/ Gjendet i pajetë në përrua një person në Devoll

Publikuar

-

Nga

Tronditet Tirana/ Gjendet i pajetë një trup, dyshimet e para

Gjendet një person i pajetë në një përrua në Devoll.

Sipas informacioneve paraprake dyshohet se vitkima është emigrant i paligjshëm.

“Më datë 25.01.2021, rreth orës 10:20, në fshatin Grapsh, Devoll, në një përrua, është gjetur pa shenja jete nga banorët e zonës, një shtetas ende i paidentifikuar, i cili nga të dhënat e para dyshohet se mund të jetë emigrant i paligjshëm.

Nga kqyrja paraprake e trupit të tij, nuk janë konstatuar shenja dhune dhe dyshohet se ky shtetas mund të ketë gjetur vdekjen për shkaqe aksidentale. Trupi i pajetë do të dërgohet drejt morgut, ku pritet përgjigjja e ekspertizës mjekoligjore për të përcaktuar shkakun e vdekjes.

LEXO EDHE:  Operacion antidrogë në Durrës/ Sekuestrohen rreth 500 gr heroinë

LEXO EDHE:  "Kolaudimi 2"/ Arrestohet një inxhinier dhe tre sekserë

Grupi hetimor, po punon për të identifikuar viktimën si dhe për të zbardhur rrethanat e ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasja që tronditi Durrësin/ Zbardhen detaje, viktima i dënuar në Itali

Publikuar

-

Nga

Zbardhen detaje të reja nga vrasja që tronditi mbrëmjen e djeshme Durrësin.

Jetmir Bregu, 32 vjeç fillimisht mbeti i plagosur dhe u transportua në spital ku dhe ndërroi jetë. Dyshohet se vrasja e të riut ka ndodhur për shkak të prishjes së pazareve të drogës pasi 32 vjeçari ka qenë i dënuar në Itali për trafik narkotikësh.

Ndërkohë nuk janë identifikuar ende autorët e krimit, ndërsa policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

GJKKO rikthen sekuestron për pasurinë/ Llalla rekurs në Gjykatën e Lartë

Publikuar

-

Nga

GJKKO rikthen sekuestron për pasurinë/ Llalla rekurs në Gjykatën e Lartë

Gjykata kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit rikthen sekuestron e pasurive të ish kryeprokurorit Adriatik Llalla.

Ky i fundit ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë kundër venedimt të GJKKO.

Më 11 janar, Gjykata e Posaçme e Apelit i riktheu masën e sekuestros së pasurive të ish-prokurorit.

Hetimi ndaj Llallës u regjistrua fillimisht nga Prokuroria e Durrësit më 15 mars 2018 me akuzat e fshehjes së pasurisë, shpërdorimit të detyrës dhe pastrimit të parave.

LEXO EDHE:  Arrestohen 5 persona në Tiranë/ Njëri prej tyre ishte në kërkim ndërkombëtar

LEXO EDHE:  X6 përplas një të ri në Vlorë/ Policia fsheh aksidentin?

Ai u hetua edhe për veprën penale të “mosdeklarimit të shumave monetare në kufi”.

Më pas, dosja u dërgua në Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe në korrik 2018, kjo gjykate vendosi sekuestron e pronave të ish-prokurorit të Përgjithshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE