Connect with Us

“Nuk flet dhe nuk ecën”/ Ky djalë i vogël ka nevojë për ndihmë, thirrja përlotëse e prindërve

Lajme

“Nuk flet dhe nuk ecën”/ Ky djalë i vogël ka nevojë për ndihmë, thirrja përlotëse e prindërve

Publikuar

-

Një thirrje për ndihmë u është drejtuar shqiptarëve, nga prindërit e një djali të vogël, i cili ëhstë vetëm dy vjeç e gjysëm.

Ai quhet Dorjan Luka dhe ka lindur me epilepsi të rëndë. Ai as nuk flet, as nuk ecën, nuk shikon, as nuk qëndron dot ulur. Po ashtu as kokën e tij nuk e mban dot, tregojnë prindërit.

Numri ku mund t’i kontaktoni të afërmit e tyre është ky 355676874599.

I vogli ka nevojë më shumë se kurrë për ndihëm e shqiptarëve.

“Djali im vuan nga sindroma ëest d.m.th. epilepsi e rëndë. Është dy vjeç e gjysëm, as nuk flet, as nuk shikon, as nuk ecën, as nuk qëndron ulur, as kokën e tij s’e mban. I kam vazhduar terapinë bashkë me fizoterapinë, me ndihmen e vëllezërve dhe motrave shqiptare të cilët i falënderoj shumë, por djali im ka nevojë për terapi dhe fizoterapi afatgjatë prandaj ju bëj thirrje kush ka dëshirë të më ndihmojë, të më kontaktojë te ky nr ne whats app: +355676874599. Për çdo lloj dyshimi jam gati t’ju hap kamerën dhe ta shikoni gjendjen e djalit live. Zoti ju bekoftë.’’-thuhet në thirrjen që prindërit e Dorjanit iu drejtojnë shqiptarëve.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Realizoi dokumentarin për drogën në Shqipëri/ Gazetari i RAI 3 vlerësohet me çmim

Publikuar

-

Nga

Gazetari italian Valerio Cattani, që sulmoi kryeministri Edi Rama për realizimin e dokumentarit për rritjen e mbledhjes së narkotikëve në Shqipëri, është vlerësuar sot me çmim nga Dhoma e Deputetëve të vendit të tij.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetarja Alba Kepi, nga Italia, e cila deklaroi në emisionin “Tempora”.

“Gazetari Valerio Cattani, ai që ka realizuar dokumentarin e narkotikëve, ai që ka realizuar dokumentarin e fundit të pak ditëve më parë për Shqipërinë, “RAI3” dhe “DG3” është vlerësuar me çmimin “Drejtësia dhe e vërteta”, dedikuar gazetarit të njohur italian, mjaft i suksesshëm, tani jo më në jetë, për punën e kryer për dokumentarin “Narkotika”. Në puntatën e katërt, gazetari Valerio Cattani trajtonte çështjen e narkotikës në Shqipëri. “Rai 3” është duke u marrë me këtë çështje dhe nuk i beson këtij realiteti kaq të bukur të paraqitur nga Rama. Kronika e zezë e “Rai 3” për Shqipërinë është në raport me kriminalitetin shqiptar, grupet e organizuara, raportet e antimafias, shfaqet shumë prokupuese”, deklaroi gazetarja Kepi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Bllokoni targat e mjeteve të blinduara”/ Zbardhet urdhri i Lleshajt për drejtorët rajonalë

Publikuar

-

Nga

Zbardhet urdhri i ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj për makinat e e blinduara.

Lleshaj ka kërkuar nga Drejtoria Rajonale të Shërbimit të Transportit Rrugor që të pezullojnë çdo targim të mjeteve të blinduara, që hyjnë rishtas në Shqipëri, dhe njëkohësisht të mos rinovojnë asnjë dokument.

Drejtori i Shërbimit të Transportit Rrugor në Durrës, Kreshnik Ternova, në një prononcim për mediat ka bërë me dije se udhëzimi sqaron se personat që e disponojnë një mjet të tillë duhet të paraqiten në Ministrinë e Brendshme dhe është kjo e fundit që do t’i pajisë me leje të veçantë, nëse duan të kryejnë procedurat e targimit dhe të pajisjes me leje qarkullimi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Video-Dy kilogram eksploziv/ IKMT shemb objektin 4-katësh në Durrës

Publikuar

-

Nga

Inspektorati Kombetar i Mbrojtjes se Territorit ka shembur sot me shpërthim të kontrolluar një objekt në qytetin e Durrësit.

Për objektin katër katësh u përdorën 2 kilogramë eksploziv që u vendos në 100 furnela (vrima) të hapura në trupin e objektit.

Shpërthimi u krye rreth orës 13.00. Objekti kishte rezultuar i dëmtuar nga tërmeti i nëntorit dhe u shpall i rrezikshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE