Connect with Us

Horoskopi i ditës, 7 shkurt 2020

Sociale

Horoskopi i ditës, 7 shkurt 2020

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Do e bëni shume xheloz partnerin tuaj sot dhe mundet edhe te debatoni me te. Tregojini sa me pare se po bëni shaka sepse situata mundet t’iu dale edhe jashtë kontrollit. Beqaret me ne fund do gjejnë personin ideal me te cilin mund te fillojnë një lidhje. Ne planin financiar keni për te vene ne pune një strategji shume te mire qe do ua përmirësojë goxha te ardhurat.

DEMI 21. prill – 21. maj

Hëna do jete pozicionuar mire gjate kësaj dite dhe do ua beje gjerat shume me te thjeshta ju te dashuruarve. Marrëdhënia me partnerin do jete shume e bukur. Beqaret do jene indiferente ndaj ftesave qe do iu bëhen dhe nuk do mendojnë për asnjë arsye te ndryshojnë statusin qe kane. Për buxhetin do kujdeseni me shume se kurrë me pare dhe do bëni te pamundurën për t’i rritur te ardhurat.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Do i jepni edhe me shume prioritet jetës tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe do mendoni ta surprizoni here pas here partnerin tuaj. Mbrëmja do jete edhe me e këndshme. Beqaret do ndihmohen nga planetët dhe do mund te realizojnë takime interesante. Ne planin financiar do ndiqni strategjinë e duhur dhe do arrini ta përmirësoni situatën. Falënderoni edhe miqtë për mbështetjen.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Me ne fund do jeni me te gatshëm për te rivendosur dialogun ne jetën tuaj ne çift dhe marrëdhënia me partnerin do përmirësohet goxha. Do thoni edhe me shume fjale te ëmbla për njeri-tjetrin. Beqaret do mund te mendojnë t’i çojnë gjerat me tej me një person qe e kane njohur rishtazi. Buxheti do jete i qëndrueshëm dhe ju mund te bëni pa frike disa investime.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Do iu ndryshoje shpesh humori gjate kësaj dhe here pas here mundet te keni edhe debate te forta me partnerin. As nuk do logjikoni dot dhe nuk do kuptoni çfarë do thoni. Beqaret do kenë një dite plot risi, por nuk do kenë aspak dëshirë te fiksohen pas dikujt. Gjendja e financave do jete përgjithësisht e mire. Nëse vazhdoni te tregoheni te matur, situata do vazhdojë te mbetet e mire.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Ju te dashuruarit do keni shume probleme ne çift dhe gjithë kohës do jeni te mërzitur. Ne një moment do iu humbasë edhe besimi se diçka mund te rregullohet. Beqaret, ndryshe nga sa mund ta mendojnë, do arrijnë te takojnë shpirtin e tyre binjak. Një etape e re do hapet tashme për ta. Buxheti do jete delikat dhe për te kryer shpenzimet e domosdoshme do iu duhet te merrni hua.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Ditë goxha pozitive do jetë kjo e sotmja për ju që jeni në një lidhje. Do jeni me humor të mirë të dyja palët, do bashkëpunoni dhe do përjetoni kënaqësi të paimagjinueshme. Beqarët duhet të jenë më të logjikshëm dhe duhet të sigurohen plotësisht para se të hedhin hapa. Në planin financiar situata nuk di jetë e shkëlqyer, por as shumë problematike.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Plutoni do e nxitë partnerin tuaj të mos bëjë lëshime gjatë kësaj dite kështu që ju duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm. Po ju filluat problemet vështirë se do ndalen dot lehtësisht. Beqarët do jenë shumë xhelozë për disa miq që e kanë gjetur dashurinë e madhe dha pa u menduar shumë do bëjnë ftesa e propozime. Ky do jetë një gabim shumë i madh.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Sot është dita e përshtatshme për të hedhur hapa të rëndësishme për ju të dashuruarit. Do ndiheni mirë pranë atij që keni në krah dhe nuk do keni më dyshime se ai është personi me të cilin doni të kaloni jetën. Beqarët do ndihen mirë pranë atyre që do ju thonë fjalë inkurajuese dhe mund të mendojnë të hedhin hapa më tej. Në planin financiar fati do jetë gjithë kohës në anën tuaj.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Do jeni pafundësisht sharmante sot ju te dashuruarit dhe do e bëni partnerin te ridashurohet. Çastet e ngrohta do shumëfishohen dhe do ndiheni për mrekulli. Beqaret gjithashtu do dine gjithë kohës si te joshin dhe si ta ndryshojnë statusin. Çdo moment ka për te qene i veçante. Financat do kenë me shume përmirësime nga sa mund ta kishit menduar ndonjëherë dhe do arrini te hiqni edhe para mënjanë.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Planetët do e mbrojnë gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Jo vetëm qe nuk do keni me mosmarrëveshje dhe debate me partnerin, por do mendoni te hidhni edhe hapa me tej. Beqaret duhet te tregohen te arsyeshëm dhe kurrsesi nuk duhet te marrin vendime te pabazuara ne logjike. Me mbështetjen e Plutonit do arrini te bëni një menaxhim me te mire te të ardhurave.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Çështjet financiare do jene tej mase delikate. Ato mund te sjellin edhe probleme te mëdha ne çift kështu qe sa me pare duhet gjetur një zgjidhje e mire. Beqaret do kenë mundësi te arta për te gjetur personin qe kane ëndërruar gjithmonë. E mira është qe ta marrin çdo gjë shtruar dhe te tregohen te sinqerte me personat qe do takojnë. Vetëm kështu mund te fillohet një lidhje e kënaqshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Diell dhe rritje temperaturash/ Surprizat e motit për këtë javë

Publikuar

-

Nga

Kjo javë pritet të nisë me mot me diell dhe shtim gradual të vranësirave. Sipas Shërbimit meteorologjik, deri në mesjavë, reshjet e përkohëshme të shiut do të përqendrohen në pjesën veriore dhe qendrore të vendit.

Intensiti i tyre, do të jetë i dobët e përkohësisht gjatë së mërkurës e të enjtes mesatar. Deri në këtë ditë, erërat heraherës të vrullshme jugore, do të krijojnë kushtet për rritje temperaturash si më poshtë. Ndryshim i situatës meteorologjike, do të vijë ditën e premte, kur vendi do të përfshihet nga reshje shiu e dëbore në ekstremet malore.

Këto reshje, parashikohen me intensitet dhe në formën e rrebesheve, pasdite e në mbrëmje të së premtes.

LEXO TE PLOTE

Sociale

E diela me diell/ Temperaturat e motit për sot lënë për të dëshiruar

Publikuar

-

Nga

Ashtu si dita e djeshme, edhe e diela pritte të jetë një ditë me diell, e vranësira të pakëta kalimtare.

Era, me drejtim verilindje-juglindje do të fryjë e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet, duke sjellë valëzim të ulët në dete.

Gjatë orëve të mëngjesit përgjatë zonave malore si shkak i temperaturave negative, krijohen premisat për ngrica në rrugë.
Temperaturat parashikohen në:
zonat malore -8ºC deri në 0ºC
zonat e ulëta -2ºC deri në 12ºC
zonat bregdetare -1ºC deri në 13ºC.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 9 shkurt 2020

Publikuar

-

Nga

Dashi
21 Mars – 19 Prill
Kjo e dielë pritet të jetë e mbushur me shumë nervozizëm, ndaj mundohuni që të mbani veten nën kontroll, në mënyrë që të reduktoni dëmet. Mundohuni që të përqendroheni tek ndjenjat, pasi kjo do të jetë mënyra më e mirë për të kaluar çdo problem.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Për të lindurit e kësaj shenje parashikohen zhvillime pozitive, për shkak të instinktit i cili nuk do ju zhgënjejë kurrë. Ka ardhur momenti që të merrni më shumë! Kjo e dielë ju parashikon një prej shenjave më të favorizuara të horoskopit.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Është një e dielë mjaft e favorshme për të lindurit e kësaj shenje, të cilët do kenë mundësi që gjatë kësaj dite të zgjidhin një keqkuptim. Ndikimi i favorshëm i yjeve parashikon rikuperim energjish dhe përmirësime të ndjeshme në sferën profesionale.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Duhet të mundoheni që të keni çdo situatë nën kontroll. Sa i takon punës, parashikohet që të çoni përpara disa kërkesa të rëndësishme. Lidhur me raportin sentimental, parashikohen luhatje humori dhe keqkuptime.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Të lindurit e kësaj shenje mund ta gjejnë veten në mes të kritikave sa i takon sferës sentimentale. Nën ndikimin aspak të favorshëm të yjeve, kritike paraqitet situata edhe sa i takon sferës sentimentale.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Ju pret një e dielë e bukur, në sajë të ndikimit të favorshëm të yjeve, sidomos sa i takon sferës profesionale. Ndërsa në raportin në çift parashikohen probleme të vogla, të cilat duhet ti menaxhoni me kujdes.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Parashikohet një ditë mjaft komplekse, e cila do të përmbyllë një cikël ditësh aspak të favorshme. Ka ardhur momenti që të kërkoni mbështetjen e personave që keni pranë. Mundohuni që të rigjeni qetësinë, pasi keni nevojë për të lënë pas shpine gjithë vështirësitë e kaluara.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 2 nëntor 2018 

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 31 korrik 2019

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Parashikohet një ditë mjaft komplekse, e cila do të përmbyllë një cikël ditësh aspak të favorshme. Ka ardhur momenti që të kërkoni mbështetjen e personave që keni pranë. Mundohuni që të rigjeni qetësinë, pasi keni nevojë për të lënë pas shpine gjithë vështirësitë e kaluara.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Kjo e dielë do të jetë mjaft pozitive për të lindurit e kësaj shenje, të cilët do të jenë gjithë energji. Mundohuni që të gjeni zgjidhje lidhur me një problem që ju ka shqetësuar në raportin në çift.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Yjet janë mjaft të favorshme për të lindurit e kësaj shenje. Do të përjetoni një ditë të qetë qoftë në sferën profesionale, familjare dhe sentimentale.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Do vijoni që të ndjeni praninë e disa yjeve që ju kanë shoqëruar gjatë gjithë javës dhe që do vijojnë të jenë prezente në fushën e ndjenjave. Bëni kujdes vetëm me financat, pasi parashikohet të ketë probleme të vogla.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Po filloni që të dilni nga një periudhë mjaft e errët, ku vetëm e diela do ju bëj që të ndiheni më mirë. Në punë, do të çoni përpara projekte të reja. Ky është pikërisht momenti ku duhet të mendoni më seriozisht për të ardhmen tuaj.

LEXO TE PLOTE