Connect with Us

“Vumë fëmijët në gjumë, mora thikën e bukës dhe…’’/ Lulzim Cuku rrëfen momentet e krimit horror

Kronika

“Vumë fëmijët në gjumë, mora thikën e bukës dhe…’’/ Lulzim Cuku rrëfen momentet e krimit horror

Publikuar

-

Lulzim Cuku ka rrëfyer më detajisht në sallën e Gjykatës së Durrësit momentet  e vrasjes së bashkëshortes së tij më 1 shkurt në banesën e vet në Xhafzotaj.

Sipas BW, ai është shprehur në seancë se pasi vunë në gjumë tre fëmijët e tyre në orën 21:00, shkuan në dhomën e gjumit ku dhe debatuan.

Më pas ai mori thikën e bukës dhe e ccoi bashkëshorten në banjë ku e vrau. Cuku sqaron se e kyçi në banjë pasi mendoi për fëmijët e tij që do e shihnin nënën e tyre të vdekur dhe të mbytur në gjak. Më pas Cuku shprehet se ka marrë makinën dhe ka ikur në Dibër ku ka bërë dhe një aksidet pasi përplasi një makinë të rastit. Ai shpreh pendimin në sallën e gjyqit për aktin që kreu.

Pjesë nga fjala në seancë: 

Gjyqtari Petraq Curri: I pandehur çfarë ndodhi atë natë?

Lulzim Cuku: Vumë fëmijët në gjumë nga ora nëntë. Ne u zumë në dhomën e gjumit fjalë pas fjale. Pastaj vajta në kuzhinë e mora thikën e bukës. E çova në banjë.

Gjyqtari Petraq Curri: Çfarë ndodhi në banjë? Pse e kycce nga jashtë? A mendove për tre fëmijët?

Lulzim Cuku: Në banjë e qëllova. Më thoshte s’ke punë me shtëpinë. Më thoshte do të të marr shtëpinë. Mendoja për fëmijët.

LEXO EDHE:  Vrau gruan me sqepar/Trondit burri nga Lushnja: Isha xheloz, sepse ...!

Gjyqtari Petraq Curri: Çfarë mendove për fëmijët? Pse e le gruan brenda në banjë të kyçur nga jashtë?

Lulzim Cuku: E lashë që të mos e shikonin fëmijët se do trembeshin.

Gjyqtari Petraq Curri: Pse e le gruan të kyccur, ajo skishte mundësi të dilte e të kërkonte ndihmë.

Lulzim Cuku: Jo, jo e kyça vetëm të mos e shihnin fëmijët se trembeshin.

Gjyqtari Petraq Curri: Çfarë bëre më pas?

Lulzim Cuku: Ika lashë fëmijët në gjumë. Mora makinën dhe ika u nisa për në fshat por rrugës kam përplasur makinën dhe kam ikur me makina të rastit në Dibër.

Gjyqtari Petraq Curri: Po kur fëmijët e gjetën nënën e tyre të larë në gjak, e mendove këtë?

Lulzim Cuku: E mendova ta kyçja banjën që të mos e shihnin fëmijët.

Gjyqtari Petraq Curri: Çfarë bëhet me fëmijët tani e mendon këtë?

Lulzim Curri: Unë mora në qafë atë e mora në qafë edhe veten time.

Gjyqtari Petraq Curri: A ke gjë tjetër për të na thënë?

Lulzim Cuku: Jam I mallkuar nga zoti që kam bërë këtë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Arrestohet 24-vjeçari ganez/ Tentoi të kalojë në Rinas me pasaportën e ‘sozisë’

Publikuar

-

Nga

Ekstradohen dy shqiptare per vrasje

Policia kufitare e Rinasit ka vënë në pranga një 24-vjeçar dhe ka shpallur në kërkim një tjetër për veprat penale të “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit”, dhe “Falsifikimit të letërnjoftimeve, pasaportave ose i vizave”.

Sipas policisë i riu me iniciale E. A., 24 vjeç, lindur dhe banues në Gane, tentoi te kalonte kufirin ne menytre te paligjshme me pasaporten e nje njeriu te ngjashem.

Njoftimi i plotë

Finalizohet një tjetër operacion për parandalimin e kalimit të paligjshëm të kufirit.

Operacioni i koduar “SIMILARITY”, u zhvillua nga Policia Kufitare e Rinasit në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë.

Vihet në pranga një shtetas, si dhe shpallet në kërkim një tjetër.

Sekuestrohet pasaporta e shtetasit të shpallur në kërkim që do përdorte shtetasi i arrestuar.

Në vijim të goditjeve të njëpasnjëshme të realizuara nga Policia Kufitare e Rinasit në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, në Rinas u godit një tjetër rast i  tentativës për kalim të kufirit me dokumente me ngjashmëri.

Falë koordinimit të veprimeve dhe shkëmbimit të informacionit mes Policisë Kufitare të Rinasit dhe Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë u finalizua me sukses operacioni policor i koduar “SIMILARITY”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:  E. A., 24 vjeç, lindur dhe banues në Gane.

LEXO EDHE:  Shpërthen gazetari/Në Shqipëri më shpejt të gjejnë vrasësit se sa policia!

LEXO EDHE:  Ngjarja e rëndë në Korçë/ Zbardhen detajet tronditëse

24-vjeçari tentoi të kalonte nëpërmjet pikës së kalimit kufitar të Rinasit me një pasaportë me ngjashmëri, por u bllokua nga kontrollorët e Policisë Kufitare të Rinasit, bazuar edhe në informacionet që dispononin Policia Kufitare dhe Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Tiranë.

Nga hetimet e kryera rezultoi se ky shtetas pasi ka siguruar paraprakisht kundrejt shpërblimit monetar pasaportën e shtetasit nigerian O. O., duke përfituar nga ngjashmëria fizike me këtë shtetas ka tentuar të udhëtojë nga aeroporti i Rinasit në drejtim të vendeve të BE-së me pasaportën e këtij shtetasi.

Po nga hetimet e kryera dyshohet se  ka edhe bashkëpuntorë të tjerë në organizimin dhe gjetjen e personave me ngjashmëri për të kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme, për të cilët po punohet për identifikimin dhe kapjen e tyre.

Materialet procedurale do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore për veprat penale të “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit”, dhe “Falsifikimit të letërnjoftimeve, pasaportave ose i vizave”.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Arrestohet çifti i shqiptar në Greqi/ Dyshohet se ndihmonin grabitësit që hapën dje zjarr ndaj policisë

Publikuar

-

Nga

Një çift shqiptarësh kanë rënë sot në prangat e policisë greke.

Dyshohet se ata kanë bashkëpunuar me tre grabitësit e një banke, që u përplasën dje me policinë.

Mediat greke raportojnë se dy shqiptarët, burrë e grua, merrnin makina me qira në llogari të grabitësve.

Ndërkohë kujtojmë se ditën e djeshme tre persona shkëmbyen zjarr me policinë, ku mbetën të plagosur edhe dy prej tyre.

LEXO EDHE:  Ekzekutimi i 17-vjeçares/ Apeli i fortë i Dom Gjergjit: Mos vrisni dy herë!

LEXO EDHE:  Vrasjet me pagesë/ Zbardhet rrëfimi i të penduarit Kristi Pine

Autoritetet e shtetit fqinj arritën të vënë në pranga grabitësit, të cilët ishin nën vëzhgim prej kohësh, pasi dyshonte se kishin lidhje me disa vjedhje në zonë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ushtronte lojëra fati në lokal/ Arrestohet 40-vjeçari në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Arrestohet një person në Tiranë për ushtrimin e paligjshëm të lojërave të fatit.

Bëhet fjalë për 40-vjeçarin me inicale E.B., i cili është pronar i një lokali në rrugën “Haki Stërmilli” në Kombinat.

Blutë bëjnë me dije se gjithashtu janë proceduar penalisht gjashtë shtetas të tjerë dhe janë sekuestruar letra pokeri dhe sasi lekësh me të cilat këta shtetas po luanin.

“Shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr.6,  në bazë të informacioneve të marra se në një lokal  ushtrohej veprimtari e kundërligjshme e lojërave të fatit, arrestuan në flagrancë shtetasin E. B., 40 vjeç, banues në Tiranë, si dhe  proceduan në gjendje të lirë gjashtë shtetas të tjerë.

LEXO EDHE:  Shpërthen gazetari/Në Shqipëri më shpejt të gjejnë vrasësit se sa policia!

LEXO EDHE:  Ngjarja e rëndë në Kavajë/ Zbardhen detajet shokuese

Gjatë kontrollit të ushtruar në lokalin e shtetasit E.B,  në rrugën “Haki Stërmilli” në Kombinat,  6 shtetasit e proceduar tashmë nga Policia, u konstatuan duke luajtur lojëra me letra pokeri me lekë. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan letra pokeri dhe një sasi lekësh”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë, materialet iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprat penale “Organizim ose ushtrim i veprimtarive të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin” dhe “Vënia në dispozicion e lokaleve për lojëra të palejuara”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE