Connect with Us

Horoskopi i ditës, 6 shkurt 2020

Sociale

Horoskopi i ditës, 6 shkurt 2020

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Sot do jeni me te disponueshem për partnerin tuaj dhe marrëdhënia me te do lulëzojë. Mos refuzoni disa propozime qe do iu beje sepse do argëtoheni vërtet. Beqaret do kenë një dite te favorshme. Ata do e dine se çfarë do duan dhe do hedhin hapat e duhura. Ne planin financiar perspektivat duken goxha te mira dhe ju mund t’i lejoni vetes ndonjë shpenzim me tepër se zakonisht.

DEMI 21. prill – 21. maj

Dielli do jete ndikuesi me i madh ne jetën tuaj ne çift sot dhe do beje te pamundurën qe marrëdhënia juaj me partnerin te jete sa me harmonike. Do i zgjidhni edhe disa mosmarrëveshje qe keni pasur me pare. Për beqaret priten takime te jashtëzakonshme qe do ndryshojnë rrjedhën e jetës. Me financat tregoni sa me shume maturi qe gjendja te mbetet e mire edhe ne vijim.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Nen ndikimin e Venusit, jeta juaj ne çift do jete goxha e kënaqshme sot. Do bëni me tepër përpjekje për te mbajtur një lidhje te forte dhe do kujdeseni ta mbani afër partnerin tuaj. Beqaret nuk duhet ta kërkojnë shume larg princin e kaltër sepse ne te vërtetë ai është shume pranë. Nëse keni kohe qe po mendoni te kryeni investime sot është momenti i duhur. Gjendja financiare do jete e shkëlqyer.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Saturni do jete i pozicionuar mire sot ne jetën sentimentale dhe do ua beje gjerat shume me te lehta. Do mbani me shume përgjegjësi për veprimet dhe gjithçka do iu ece me se miri. Beqaret me mire le te presin edhe pak kohe para se te kërkojnë dashurinë. Financave duhet t’iu kushtoni me tepër vëmendje. Menaxhojini me kujdes tani qe edhe e nesërmja te jete e kënaqshme.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Fale planetëve, jeta juaj ne çift ka shume gjase te jete e bukur dhe e mbushur me emocione. Partneri do jete shume i ëmbël dhe i dashur me ju gjithë kohës. Beqaret duhet t’i shprehin sa me shume ndjenjat për dike qe kane kohe qe e mendojnë. Vetëm ashtu jeta e tyre do ndryshoje. Ne planin financiar jo vetëm qe nuk do keni vështirësi, por gjerat do ecin mire e me mire.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Rutina do iu rendoje pafundësisht gjate kësaj dite dhe shpesh do doni te shkëputeni përfundimisht nga gjithçka. Këshillohuni me miqtë dhe ata mund t’iu ndriçojnë mendjen. Beqaret do preferojnë t’i marrin gjerat shtruar dhe nuk do nxitojnë te pranojnë çdo ftese qe do iu behet. Ne planin financiar do reflektoni disa here para se te veproni duke shmangur kështu çdo lloj problemi.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Sot do i jepni prioritet absolut jetës tuaj ne çift dhe do keni një marrëdhënie akoma me te mire me partnerin. Nuk do mungojnë here pas here as disa surpriza. Beqaret duhet te tregohen me te kujdesshëm dhe me mire te mos pranojnë çdo lloj ftese qe do ju behet. Për financat ka për te qene një dite shume e vështirë. Nëse nuk doni te rrezoheni pranojeni ndihmën e te afërmve.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Dite e mbushur me çaste te lumtura do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Nuk do mungojnë surprizat nga te dyja palët e madje mund te merret edhe lajmi i ardhjes ne jete te një fëmijë. Beqaret do kenë një dite euforike dhe do mund te ndryshojnë status. Financat do mbrohen mjaft nga Urani. Ai do ju beje edhe me te logjikshëm me te gjitha shpenzimet qe do kryeni.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Jeta juaj ne çift sot do jete e mrekullueshme dhe pasionante. Shpesh do ju duket se jeni ne një ëndërr e bukur nga e cila nuk do doni kurrsesi te zgjoheni. Për beqaret pritet një histori dashurie shume e rëndësishme, e cila do ua ndryshoje edhe pikëpamjet mbi jetën. Buxheti me pak përkujdes mund te mbahet me se miri nen kontroll. Do ndiheni me te qete sot.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Debatet dhe mosmarrëveshjet ne çift kane për te qene te vazhdueshme sot. Nuk do arrini dot te merreni vesh për asgjë dhe ne disa momente do e ngrini zërin te stratosfere. Beqaret do futen ne një etape faze shume te ndërlikuar. Ata do bëjnë gabime me pasoja te renda për te ardhmen. Me shpenzimet do jeni te pakujdesshëm dhe ka rrezik qe ekuilibri te pësojë tronditje.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Dite shume e qëndrueshme ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Debatet do i lini pas krahëve përgjithmonë dhe do e shihni me optimizëm te ardhmen. Beqaret do mbështeten mjaft nga Marsi do hedhin hapat e para drejt krijimit te një lidhjeje. Ne planin financiar duhet te jeni shume here me te matur. Për çdo shpenzim bëni llogari ne mënyrë qe te mos keni surpriza te këqija.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dite shume pozitive ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Si ju ashtu edhe partneri do i përkushtoheni me shume njeri-tjetrit dhe do e çoni lidhjen me tej. Beqaret duhet te binden plotësisht para se te pranojnë te dalin me dike. Nëse nxitohen sot do kenë pasoja nesër. Financat nuk do arrini dot t’i mbani nen kontroll dhe tronditjet do jene te vazhdueshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Diell dhe rritje temperaturash/ Surprizat e motit për këtë javë

Publikuar

-

Nga

Kjo javë pritet të nisë me mot me diell dhe shtim gradual të vranësirave. Sipas Shërbimit meteorologjik, deri në mesjavë, reshjet e përkohëshme të shiut do të përqendrohen në pjesën veriore dhe qendrore të vendit.

Intensiti i tyre, do të jetë i dobët e përkohësisht gjatë së mërkurës e të enjtes mesatar. Deri në këtë ditë, erërat heraherës të vrullshme jugore, do të krijojnë kushtet për rritje temperaturash si më poshtë. Ndryshim i situatës meteorologjike, do të vijë ditën e premte, kur vendi do të përfshihet nga reshje shiu e dëbore në ekstremet malore.

Këto reshje, parashikohen me intensitet dhe në formën e rrebesheve, pasdite e në mbrëmje të së premtes.

LEXO TE PLOTE

Sociale

E diela me diell/ Temperaturat e motit për sot lënë për të dëshiruar

Publikuar

-

Nga

Ashtu si dita e djeshme, edhe e diela pritte të jetë një ditë me diell, e vranësira të pakëta kalimtare.

Era, me drejtim verilindje-juglindje do të fryjë e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet, duke sjellë valëzim të ulët në dete.

Gjatë orëve të mëngjesit përgjatë zonave malore si shkak i temperaturave negative, krijohen premisat për ngrica në rrugë.
Temperaturat parashikohen në:
zonat malore -8ºC deri në 0ºC
zonat e ulëta -2ºC deri në 12ºC
zonat bregdetare -1ºC deri në 13ºC.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 9 shkurt 2020

Publikuar

-

Nga

Dashi
21 Mars – 19 Prill
Kjo e dielë pritet të jetë e mbushur me shumë nervozizëm, ndaj mundohuni që të mbani veten nën kontroll, në mënyrë që të reduktoni dëmet. Mundohuni që të përqendroheni tek ndjenjat, pasi kjo do të jetë mënyra më e mirë për të kaluar çdo problem.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Për të lindurit e kësaj shenje parashikohen zhvillime pozitive, për shkak të instinktit i cili nuk do ju zhgënjejë kurrë. Ka ardhur momenti që të merrni më shumë! Kjo e dielë ju parashikon një prej shenjave më të favorizuara të horoskopit.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Është një e dielë mjaft e favorshme për të lindurit e kësaj shenje, të cilët do kenë mundësi që gjatë kësaj dite të zgjidhin një keqkuptim. Ndikimi i favorshëm i yjeve parashikon rikuperim energjish dhe përmirësime të ndjeshme në sferën profesionale.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Duhet të mundoheni që të keni çdo situatë nën kontroll. Sa i takon punës, parashikohet që të çoni përpara disa kërkesa të rëndësishme. Lidhur me raportin sentimental, parashikohen luhatje humori dhe keqkuptime.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Të lindurit e kësaj shenje mund ta gjejnë veten në mes të kritikave sa i takon sferës sentimentale. Nën ndikimin aspak të favorshëm të yjeve, kritike paraqitet situata edhe sa i takon sferës sentimentale.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Ju pret një e dielë e bukur, në sajë të ndikimit të favorshëm të yjeve, sidomos sa i takon sferës profesionale. Ndërsa në raportin në çift parashikohen probleme të vogla, të cilat duhet ti menaxhoni me kujdes.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Parashikohet një ditë mjaft komplekse, e cila do të përmbyllë një cikël ditësh aspak të favorshme. Ka ardhur momenti që të kërkoni mbështetjen e personave që keni pranë. Mundohuni që të rigjeni qetësinë, pasi keni nevojë për të lënë pas shpine gjithë vështirësitë e kaluara.

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 12 mars 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 20 dhjetor 2017

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Parashikohet një ditë mjaft komplekse, e cila do të përmbyllë një cikël ditësh aspak të favorshme. Ka ardhur momenti që të kërkoni mbështetjen e personave që keni pranë. Mundohuni që të rigjeni qetësinë, pasi keni nevojë për të lënë pas shpine gjithë vështirësitë e kaluara.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Kjo e dielë do të jetë mjaft pozitive për të lindurit e kësaj shenje, të cilët do të jenë gjithë energji. Mundohuni që të gjeni zgjidhje lidhur me një problem që ju ka shqetësuar në raportin në çift.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Yjet janë mjaft të favorshme për të lindurit e kësaj shenje. Do të përjetoni një ditë të qetë qoftë në sferën profesionale, familjare dhe sentimentale.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Do vijoni që të ndjeni praninë e disa yjeve që ju kanë shoqëruar gjatë gjithë javës dhe që do vijojnë të jenë prezente në fushën e ndjenjave. Bëni kujdes vetëm me financat, pasi parashikohet të ketë probleme të vogla.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Po filloni që të dilni nga një periudhë mjaft e errët, ku vetëm e diela do ju bëj që të ndiheni më mirë. Në punë, do të çoni përpara projekte të reja. Ky është pikërisht momenti ku duhet të mendoni më seriozisht për të ardhmen tuaj.

LEXO TE PLOTE