Connect with Us

Ndjekja si nëpër filma dhe plagosja e policit në Elbasan/ Arrestohet i riu “rebel”

Kronika

Ndjekja si nëpër filma dhe plagosja e policit në Elbasan/ Arrestohet i riu “rebel”

Publikuar

-

Policia e Elbasanit ka arreatuar drejtuesin e mjetit që goditi me makinë punonjësin e Policisë në detyrë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda ndaj Personit dhe Pasurisë në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, në përfundim të veprimeve të para hetimore arrestuan në flagrancë, për veprat penale “Vrasja e punonjësve të Policisë së Shtetit, e mbetur në tentativë”, “Mosbindja ndaje urdhrit të punonjësit të Policisë së Rendit Publikë”, Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, shtetasin: A. SH., 27 vjeç, banues në Gjirokastër.

Arrestimi i tij u bë, pasi ditën e djeshme, duke drejtuar mjetin tip “Passat”, nuk i ka ndaluar shërbimeve të policisë Korçë, Pogradec, Librazhd dhe është larguar me shpejtësi të madhe në drejtim të qytetit të Elbasanit.

Forcat “Shqiponjat”, ato të Patrullave të Përgjithshme dhe të Qarkullimit Rrugor, në hyrje të qytetit Elbasan, në aksin rrugor Librazhd-Elbasan, ngritën pikë kontrolli. Drejtuesi i mjetit ka tentuar të largohet duke goditur makinën e Policisë dhe dy mjete të tjera.

LEXO EDHE:  Këshilli i Mandateve/ Shtyhet shqyrtimi i kërkesës së prokurorisë, të hënën mbledhja e ardhshme

Si pasojë është plagosur jashtë rrezikut për jetën një punonjës policie, shtetasi E. A., 27 vjeç dhe 4 shtetas të tjerë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Kërkonte të përshpejtonte procedurat për daljen në pension/ Zbardhen detajet e sulmit me armë në Bulqizë

Publikuar

-

Nga

Kërkonte të përshpejtonte procedurat për daljen në pension/ Zbardhen detajet e sulmit me armë në Bulqizë

Janë zbardhur detaje të reja nga sulmi me armë që u regjistrua pasditen e sotme në Gjoricë të Bulqizës.

Klodian  Reçi, punonjës i sigurimeve shoqërore, pasi është konfliktuar verbalisht me një person të identifikuar si Shpetim Kaja, ky i fundit bashkë me të birin Rinoldin kanë qëlluar me armë para banesës së tij.

Sipas asaj që raporton Ballkan Web, ata i kërkonin Klodian  Reçit që të përshpejtonte procedurat për daljen në pension.

LEXO EDHE:  Çeki/ Arrestohet një shqiptar 28 vjecar, akuzohet për vrasjePunonjësi ka thënë se për shkak situatës së Covidit ka qenë i karantinuar dhe kjo ka zgjatur procesin, por kjo nuk e ka shuar konfliktin mes tyre.

LEXO EDHE:  Plumba ndaj makinës së kushëririt të deputetit të PS/ Policia ndalon autorin

Ndërkaq, policia po punon për kapjen dhe arrestimin e dy autorëve të ngjarjes./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Të shtëna me armë zjarri në Bulqizë/ Terrorizohet familja e Përgjegjësit të Sigurimeve Shoqërore

Publikuar

-

Nga

Të shtëna me armë zjarri në Bulqizë/ Terrorizohet familja e Përgjegjësit të Sigurimeve Shoqërore

Një ngjarje e paprecedent është regjistruar pasditen e sotme në Gjoricë të Bulqizës, ku një person ka gjuajtur në ajër me armë zjarri para banesës së Përgjegjësit të Agjensisë së Sigurimeve Shoqërore.

Ngjarja është raportuar nga vetë Klodian Reçi. Sipas tij, personi fillimisht ka kërcënuar verbalisht e më pas ka kërcënuar duke gjuajtur në ajër pak pranë banesës.LEXO EDHE:  Këshilli i Mandateve/ Shtyhet shqyrtimi i kërkesës së prokurorisë, të hënën mbledhja e ardhshme

Për fat të mirë nuk ka të lënduar nga të shtënat, ndërsa policia e Bulqizëz ndodhet në vendngjarje./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Deklaroni pasurinë brenda 48 orësh”/ OFL ultimatum shënjestrave të radhës

Publikuar

-

Nga

OFL “hedh grepat” në Lezhë dhe Kurbin/ Kush janë katër “shënjestrat” e radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

A. G., banues në Tiranë, i dënuar në Turqi për veprën penale “Eksportimi i drogave”, parashikuar nga legjislacioni penal i Turqisë;

E. A. (M.), banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Vjedhja me armë”;D. A., banues në Kukës, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i Narkotikëve”.

LEXO EDHE:  Po transportonte 63 kg drogë / Arrestohet në kufi 40 vjeçari

LEXO EDHE:  Çeki/ Arrestohet një shqiptar 28 vjecar, akuzohet për vrasje

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë./CNA.al

LEXO TE PLOTE