Connect with Us

Artan Hoxha ironizon OFL-në/ “Pse Rama krijoi repart qindra-miliona lekë kur RENEA i ka mbrojtur prapanicën”

Politikë

Artan Hoxha ironizon OFL-në/ “Pse Rama krijoi repart qindra-miliona lekë kur RENEA i ka mbrojtur prapanicën”

Publikuar

-

Gazetari i kronikës së zezë, Artan Hoxha, ka ironizuar Operacionin Forca e Ligjit(OFL), i cili ka hyrë në ditën e tretë të aksionit të tij.

Hoxha thotë se njësia speciale vazhdon të “realizojë me sukses” detyrën e shpërndarjes së postës për formularin Anti-KÇK, në resortet e braktisura ose banesat përdhese në rrethinat e Shkodrës.

Gazetari deklaron se në pritje për të parë shkëlqimin e prangave të OFL-së, shkoi me vrap në repartin e RENEA-s, për të cilin thotë se Rama e ka harruar.

Ai ka publikuar një foto me djemtë e RENEA-s dhe thotë se nuk i kanë uniformat aq me gusto dhe të bukura sa ato të OFL-së,por nuk kanë as syze të bukura firmato si ato të agjentes bjonde.

“Kam 25 vite që i ndjek cep më cep dhe shkrep më shkrep të këtij vendi dhe kurrë se kam marrë vesh kë kanë zëdhënës, pale pastaj t’u vënë në dispozicion ndonjë bjonde. Respekt dhe nderim për këta djem që i kanë ofruar siguri këtij vendi, duke rrezikuar jetët e tyre.

Tashmë të gjithë e dinë se kush ka ngritur armën drejt tyre, ka puthur dheun. Në memorialin e heronjve të Policisë dhe në varrezat e “Dëshmorëve të Kombit”, ata kanë heronjtë e dëshmorët e tyre, shokët e vet të armëve”, thekson gazetari.

Hoxha ngre akuzat kur thotë  se: KÇK-ja po shpenzon kohë dhe po lodhet për të liruar e boshatisur qelitë e burgjeve nga bosët e krimit, që janë arrestuar nga djemtë e RENEA-s.

Ai pretendon se pavarësisht tentativave, KÇK-ja nuk ia ka dalë dot t’i lirojë të gjithë

LEXO EDHE:  Deputeti i PD zbulon me ironi/Kush do jenë ministrat e rinj të Ramës

“Dhe sa për kujtesë, ai kompleksi në Shijak ku OFL xhiroi serinë e parë të operacionit luksoz, ishte kontrolluar, bastisur dhe të zotët ishin arrestuar gati një javë më parë prej RENEA-s. Thjeshtë ata të RENEA-s nuk kanë mbulim të mirë mediatik, nuk kanë veshje elegante dhe nuk pozicionohen aq bukur taktikisht sa këta të OFL-së që i ka marrë në patronazh I MADHI.

Ende nuk e kam parë rezultatin e marrjes në vijë-shënimi të këtyre të rinjve, por e di se kur RENEA të marrë në vijë-shënimi… më mirë ngri duart lart edhe dorëzohu, ndryshe të puth halla në ballë…”, shkruan Hoxha më tej.

Gazetari ironizon Ramën për rolin e dajës tek filmi “I Love Tropoja” i Ermal Mamaqit, teksa e cilëson OFL-në si repartin me gjasme në film.

Hoxha kërkon të dijë pse Rama e krijoi këtë repart të ri, “ku ka shpenzuar qindra-miliona lekë harxhe për improvizime alla Top Story e show mediatik, dhe i braktis ata ujqërit profesionistë që e kanë shpëtuar nga halli sa herë i është rrezikuar prapanica”.

“Me foto: Me çunat e RENEA-s në një bisedë taktike duke zbërthyer skenarin brilant të OFL-së, për të nxjerrë “mësime” dhe për të korrigjuar “gabimet” në operacionin e ardhshëm KKÇ “Kush ma ka çakmakun”…

Ndjesë për maskat, nuk e kemi bërë për efekt mediatik, por në zbatim të urdhërit të ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, që asnjë nga punonjësit e policisë (përveç asaj bjondes) të mos kontaktojë me gazetarët…”, përfundon ai./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Më tha Rama të hëngsha shaminë”/ Gjuzi shpjegohet pas përjashtimit nga Kuvendi

Publikuar

-

Nga

“Më tha Rama të hëngsha shaminë”/ Gjuzi shpjegohet pas përjashtimit nga Kuvendi

Deputeti Kujtim Gjuzi ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emision “360 gradë” në Ora news, ku ka sqarur dhe përjashtimin e tij nga Kuvendi me 26 qershor, pas debateve me Ramën dhe deputetët e tjerë.

Gjuzi tha se e dënuan pasi i tha Rama në mes të Kuvendit që të hëngsha shaminë.

“Rama ka 78 vota. Nëse vjedh, intimidon dhe blen 6 vota të tjera, kjo është përgjegjësi e Ramës që do ta çojë aty ku nuk i shkon mendja.

LEXO EDHE:  Raporti i njëanshëm?/ Teknikja e Bashës i përgjigjet Ramës: I plotë dhe i saktë

LEXO EDHE:  Ylli Dylgjeri rrëfen historinë e padëgjuar me Fatos Nanon/ Tre “pengjet” e ish-kreut të PS

I kam thënë Ruçit që nuk të takon të rrish aty dhe më ka dënuar. Më kërkoi 10 ditë dënim, por i shkoi një diplomate dhe 4 ditë la.

Më tha Rama në mes të Kuvendit që të hëngsha shaminë. Prandaj më dënuan.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bushati për rrugën me pagesë Milot-Fier/ “Kujt i duket shtrenjtë, t’i bjerë nga rruga tjetër”

Publikuar

-

Nga

Bushati për rrugën me pagesë Milot-Fier/ "Kujt i duket shtrenjtë, t'i bjerë nga rruga tjetër"

Deputeti socialist, Ervin Bushati, thotë se kujtdo që tarifa e 7.5 euro e rrugës Milot-Fier i duket e shtrenjtë, atëherë të përdorë rrugën aktuale. Këtë deklaratë Bushati e bëri në studion e “Ora News”.

“Ne kemi disa lloj mundësish si mund ti ndërtojmë këto rrugë, njëra është të rrisim borxhin dhe limitet i kemi të kufizuara aq më tepër që tani duhet të marrim borxh për të ringritur ekonominë, ose të rrisim taksat që ne nuk duam ta bëjmë, ose të bëjmë që ai që e përdor më shumë ta paguajë. Patjetër që do të ketë rrugë alternative. Ata që duan të arrijnë më shpejt do të mund të kenë një vlerë të shtuar. Nëse mendojnë se është e shtrenjtë rruga, mund të përdorin rrugën që është sot”, tha Bushati.

Projekti është kundërshtuar nga opozita, e cila akuzon se vlera e investimit është 11 herë më e lartë nga realja.  Në shtator të këtij viti Ministria e Infrastrukturës do të hapë ofertat që kompanitë do të paraqesin për ndërtimin e autostradës Milot-Fier.

LEXO EDHE:  Pse Rama ka frikë ta anullojë koncesionin e inceneratorëve në Tiranë?!

LEXO EDHE:  Ylli Dylgjeri rrëfen historinë e padëgjuar me Fatos Nanon/ Tre “pengjet” e ish-kreut të PS

Ky aks propozohet të jepet me një koncesion prej 35 vitesh. Në të dhënat e qeverisë parashikohet dhe fluksi i automjeteve që do të qarkullojnë, por nëse kjo nuk arrihet fituesi do të ketë garancinë e shtetit për të mbuluar humbjet në gjysmën e parë të kontratës.

Më konkretisht në materialin zyrtar parashikohet një fond prëj 121 milionë euro që do të jepet për koncesionarin për 17 vitet e para duke nisur prej vitit 2024 deri në vitin 2040.  Të  ardhurat bazë në këtë periudhë janë parashikuar të jenë  1.7 miliardë euro. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kapja e “peshqve të mëdhenj”?! Yuri Kim: Reforma në drejtësi duhet të tregojë rezultate!

Publikuar

-

Nga

Kapja e “peshqve të mëdhenj”?! Yuri Kim: Reforma në drejtësi duhet të tregojë rezultate!

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim thotë se Reforma në Drejtësi duhet të tregojë rezultate.

Teksa u pyet nga gazetari Sokol Balla në lidhje me çështjen e shumëpërfolur për arrestimin e të ashtuquajturve ‘peshqit e mëdhenj’, Kim u tregua e rezervuar, ndërsa dha mesazhin e qartë që kjo reformë duhet të vijojë përpara.

Ajo theksoi ndër të tjera se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do ta mbështesë Shqipërisë, por në fund të ditës i takon vendit të vendosë për veten.

Ambasadorja Kim: Mendoj që nëse e doni dhe luftoni për të, dhe i kushtoni pak kohë dhe përpjekje, po, e besoj. Mendoj që ajo që nuk ka për të ndodhur është një proces i menjëhershëm. Nuk ndodh. Nuk është që papritur, do keni një sistem gjykatash 100% të përsosur. Nëse prisni këtë, do të zhgënjeheni. Ajo që do të ndodhë është që do të shihni përparim, pastaj do të shihni diçka të tmerrshme, pastaj përparim përsëri. Siç e thashë, është si të shohësh baticën dhe zbaticën. Nuk është një proces i thjeshtë, i qartë linear.

LEXO EDHE:  Plagjiatura e Demos/ Zbardhet telefonata e Ramës me Mukën

LEXO EDHE:  Rama: Luli është artist, sikur ta dini se ç'më ka thënë...

Sokol Balla: Teksa jemi në ujëra, le të flasim për peshqit, peshqit e mëdhenj. Po presim që të kapen, por ju sugjeroni që të presim?

Ambasadorja Kim: Mendoj që ju …

Sokol Balla: E dini për çfarë e kam fjalën, apo jo? Peshqit e mëdhenj?
Ambasadorja Kim: E dini, sapo kam arritur gjashtë muaj më parë dhe e di cila është puna ime. Dhe siç ju kam thenë, dhe mendoj se populli shqiptar e di këtë, unë jam njeri shumë praktik. Dhe ajo që kam thënë është që reforma në drejtësi duhet të vazhdojë, duhet të këmbëngulim, dhe reforma në drejtësi duhet të tregojë rezultate. Nuk jam sistemi gjyqësor.

LEXO TE PLOTE