Connect with Us

“Ramën e ka tredhur krimi”/ Nuk ndalen sulmet ndaj OFL

Politikë

“Ramën e ka tredhur krimi”/ Nuk ndalen sulmet ndaj OFL

Publikuar

-

Nën kryetari i PD, Edi Paloka thotë se OFL është vetëm një shfaqje që nuk arrin dot as nivelin e vulgaritetit të kllounave të një cirku province.

Sipas Palokë, Ramën e ka tredhur krimi dhe mania për të bërë shoë me gjithçka e ka bërë më qesharak se kurrë.

“Këtë operacionin e tmerrshëm që do ju kallte datën kriminelëve e kanë kthyer në një shfaqje që nuk arrin as nivelin dhe vulgaritetin e kllounëve të një cirku province”, shkruan Paloka.
Demokrati ka ironizuar edhe deklaratën e përfaqësueses së OFL e cila u shfaq para mediave me syz etë zeza dhe me kapele.

“Ndërkohë që aktorët e pompave, me maska dhe syze të zeza ( moda e fundit), po kryenin operacionin tejet “të rrezikshëm” , mu përpara tyre, pak metra larg derës se resortit, një femër me uniformë ( e sigurisht me syze të zeza) po “rrezikonte kokën” duke bërë prova përpara kameras me deklaratën qe i kishin dhënë të lexonte . Pasi rregulloi floket dhe syzet , ju tha atyre që po e filmonin “e perserisim dhe një herë se nuk dola mire me duket…” Sot nxorren nje tjeter bjonde me uniforme që nga podiumi përballë kamerave ju dha “ultimatum” “kriminelëve” që brenda 48 orëve të vërtetonin burimin e pasurive ndryshe do ju sekuestroheshin. Vajza, megjithese ishte në sallë të mbyllur dhe po lexonte një deklaratë, nuk i hoqi asnjë moment syzet e erreta nga sytë (duket se keshtu e kishte urdhëruar kostumografi…). Ndërkohe njeri prej avokateve të atyre që “kërcënoi” vajza, deklaroi se përveç vajzës përpara ekranit, asnjë dokument tjetër zyrtar nuk kishte vajtur për klientin e tij. Asnjë kërkesë apo formular për tu plotesuar”, shkruan mes të tjerash Paloka./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Denoncon ish deputeti/ Qeveria lë në mëshirë të fatit Dibrën, mijëra banorë pa energji elektrike prej 24 orësh

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Xhemal Gjunkshi ka denoncuar mungesën e energjisë elektrike prej 24 orësh në Dibër.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Gjunkshi thotë se Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie ndërsa shton se dibranët nuk e meritojnë një ndëshkim të tillë.

Kanë kaluar mbi 24 Orë që në Dibër, në këto netë të acarta të dimrit ka pllakosur errësira.

Kushteve të vështira të motit, temperatuarave mjaft të ulta në (-)minus disa gradë ju shtohet edhe mungesa e energjisë elektrike.

LEXO EDHE:  Rama zbulon kur do ta pranojë që Vangjush Dako ka blerë vota

LEXO EDHE:  Shifra marramendëse/ Ja sa ka paguar Rama për udhëtimet me avion

Janë me dhjetra mijëra banorë të Zonave të thella malore si Lura, Çidhna, Arrasi, Bllice, Sllovë, Kala e Dodës etj, të cilat qeveria i ka lënë në mëshirë të fatit.

Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie.

Në emër të Partisë Demokratike, kërkoj ndërhyrjen dhe zgjidhjen e menjëherëshme të kësaj situate të paprecedentë.

Dibra nuk e meriton këtë ndëshkim!

Mesazhi i një qytetari ;

përshëndetje gjeneral. nënstacioni fushë -alie është jashtë funksionit,pasi eshtë djeg transformatori. 7 njësi bashkiake janë pa energji. fushë alie,lura,zall-dardhë,reç,sllovë,kala e dodës arras.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Goxhaj për OFL/ “Model tipik komunist, i kohës së Edverit”

Publikuar

-

Nga

Avokati Altin Goxhaj ishte i ftuar në studion e lajmeve në Fax News, teksa foli për Operacionin Forca e Ligjit.

Sipas Goxhaj ky është një model tipik komunist që sipas tij mund të ndiqej një mënyrë fare e thjeshtë për të luftuar paratë dhe pasuritë e vëna në mënyrë kriminale dhe të paligjshme.

“Bashkë me Armir Shkurtin bëmë një investigim në ish-Bllok mbrëmjen e kaluar. Kishte mungesa në githë zonën, kishte karrige lokalesh bosh. Kjo duket një prirje komuniste. Nëse do të kërkosh diçka është e thjeshtë, futesh në sistem dhe kontrollon gjithçka.

Të ndalosh njerëz në rrugë është një sjellje tipike komuniste që në kohën e Edverit, pra të Edi Ramës vetëm udhëheqësit duhet të kenë makina të shtrenjta. Prandaj Blloku ishte bosh, por kanë gjetur disa ‘fukarenj’. Nuk kam të drejtë të paragjykoj askënd përse ka një makinë të shtrenjtë, qeveria ka të gjitha mekanizmat e duhura për të gjetur të dhëna mbi mjetet e shtrenjta”tha Goxhaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bardhi paralajmëron nga Vlora/ “Ndryshimi është vetëm çështje kohe”

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka mbajtur një takim me strukturat në qarkun e Vlorë.

Bardhi ngre akuzat se ky qark është shfrytëzuar pa mëshirë nga kryeministri Edi Rama dhe trafikantët e drogës.

Demokrati deklaron se nga bashkëbisedimi i hapur ka kuptuar se sa më shumë presion të paligjshëm që ushtron qeveria, aq me më shumë vendosmëri dhe kurajo reagojnë qytetarët dhe demokratët në Vlorë, Selenicë, Sarandë dhe Delvinë.

“Për fat të keq, këto qytete janë shfrytëzuar pa mëshirë nga Edi Rama dhe trafikantët e drogës, të njohur kudo në zonë si partnerët e tij kryesorë në bashkëqeverisje.

LEXO EDHE:  “Legeni kryeministër foli dje”/ Deputeti demokrat akuza Ramës

LEXO EDHE:  Pse Rama dhe Meta kanë 24 orë që heshtin për ofertën e opozitës shqiptare?

Me mbështetjen e pakursyer të qytetarëve të këtij qarku, besoj fort se ndryshimi është vetëm çështje kohe”, shprehet ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE