Connect with Us

Avokati tregon kush qëndron pas skemës së PPP-ve/ Ja si po rrënohen shqiptarët

Politikë

Avokati tregon kush qëndron pas skemës së PPP-ve/ Ja si po rrënohen shqiptarët

Publikuar

-

Partneritet Privat-publik

Avokati Altin Goxhaj deklaron se pas skemës së koncesioneve PPP qëndron George Soros.

Në një postim në rrjetet sociale, Goxhaj shkruan se kjo skemë ka si qëllim rrënimin dhe falimentimin e shqiptarëve.

“Soros fiton 3 herë me skemën e rrjepjeve me PPP: Na merr edhe qumështin, edhe leshin, edhe mishin!

A e dini pse Soros shpiku (nëpërmjet Institutit CID) modelin e vjedhjes së të gjithë Shqipërisë me PPP?

Që t’a administronte më mirë, më shpejt dhe më me leverdi rrënimin, falimentimin dhe shpopullimin e Shqipërisë sipas pikave të përcaktuara të Memorandumit të Vaso Çubrilloviç të vitit 1937 për Dëbimin e shqiptarëve nga Ballkani!
PPP-të në kurriz të buxhetit dhe xhepave të shtetit dhe qytetarëve janë forma më e mirë si për të rrënuar qytetarët para se të ikin, si për të falimentuar shtetin dhe ekonominë!”-shkruan Goxhaj.

Më tej, ai thekson se nëpërmjet kësaj skema ai fiton tre herë.

LEXO EDHE:  Ç'punë bëni Ju Alex?/ Gazetari i njohur ironizon takimin e Ramës me Alex Soros

“- herën e parë duke i pirë gjakun Shqipërisë me PPP,
– herën e dytë duke e detyruar shtetin dhe bizneset të marrin borxhe për të përballuar babëzinë dhe urinë e PPPve
– herën e tretë duke blerë pasuritë kombëtare në ankandet e falimentimit të Shtetit, ekonomisë si pasojë rrënimit!

Ja pra që Soros na merr edhe qumështin, edhe leshin, edhe mishin! Si shfrytëzimi i atyre prostitutave që pasi i konsumojnë nëpër semaforë, i shesin për transplanteve organesh para se ti kallin të gjymtuara ç’ka mbetet në varre pa emër!”-përfundon postimin e tij Altin Goxhaj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Denoncon ish deputeti/ Qeveria lë në mëshirë të fatit Dibrën, mijëra banorë pa energji elektrike prej 24 orësh

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Xhemal Gjunkshi ka denoncuar mungesën e energjisë elektrike prej 24 orësh në Dibër.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Gjunkshi thotë se Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie ndërsa shton se dibranët nuk e meritojnë një ndëshkim të tillë.

Kanë kaluar mbi 24 Orë që në Dibër, në këto netë të acarta të dimrit ka pllakosur errësira.

Kushteve të vështira të motit, temperatuarave mjaft të ulta në (-)minus disa gradë ju shtohet edhe mungesa e energjisë elektrike.

LEXO EDHE:  Nga Altin GOXHAJ/ Pse e thirri Sorosi Edin sot në New York?

LEXO EDHE:  Nga Altin GOXHAJ/ Pse e thirri Sorosi Edin sot në New York?

Janë me dhjetra mijëra banorë të Zonave të thella malore si Lura, Çidhna, Arrasi, Bllice, Sllovë, Kala e Dodës etj, të cilat qeveria i ka lënë në mëshirë të fatit.

Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie.

Në emër të Partisë Demokratike, kërkoj ndërhyrjen dhe zgjidhjen e menjëherëshme të kësaj situate të paprecedentë.

Dibra nuk e meriton këtë ndëshkim!

Mesazhi i një qytetari ;

përshëndetje gjeneral. nënstacioni fushë -alie është jashtë funksionit,pasi eshtë djeg transformatori. 7 njësi bashkiake janë pa energji. fushë alie,lura,zall-dardhë,reç,sllovë,kala e dodës arras.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Goxhaj për OFL/ “Model tipik komunist, i kohës së Edverit”

Publikuar

-

Nga

Avokati Altin Goxhaj ishte i ftuar në studion e lajmeve në Fax News, teksa foli për Operacionin Forca e Ligjit.

Sipas Goxhaj ky është një model tipik komunist që sipas tij mund të ndiqej një mënyrë fare e thjeshtë për të luftuar paratë dhe pasuritë e vëna në mënyrë kriminale dhe të paligjshme.

“Bashkë me Armir Shkurtin bëmë një investigim në ish-Bllok mbrëmjen e kaluar. Kishte mungesa në githë zonën, kishte karrige lokalesh bosh. Kjo duket një prirje komuniste. Nëse do të kërkosh diçka është e thjeshtë, futesh në sistem dhe kontrollon gjithçka.

Të ndalosh njerëz në rrugë është një sjellje tipike komuniste që në kohën e Edverit, pra të Edi Ramës vetëm udhëheqësit duhet të kenë makina të shtrenjta. Prandaj Blloku ishte bosh, por kanë gjetur disa ‘fukarenj’. Nuk kam të drejtë të paragjykoj askënd përse ka një makinë të shtrenjtë, qeveria ka të gjitha mekanizmat e duhura për të gjetur të dhëna mbi mjetet e shtrenjta”tha Goxhaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bardhi paralajmëron nga Vlora/ “Ndryshimi është vetëm çështje kohe”

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka mbajtur një takim me strukturat në qarkun e Vlorë.

Bardhi ngre akuzat se ky qark është shfrytëzuar pa mëshirë nga kryeministri Edi Rama dhe trafikantët e drogës.

Demokrati deklaron se nga bashkëbisedimi i hapur ka kuptuar se sa më shumë presion të paligjshëm që ushtron qeveria, aq me më shumë vendosmëri dhe kurajo reagojnë qytetarët dhe demokratët në Vlorë, Selenicë, Sarandë dhe Delvinë.

“Për fat të keq, këto qytete janë shfrytëzuar pa mëshirë nga Edi Rama dhe trafikantët e drogës, të njohur kudo në zonë si partnerët e tij kryesorë në bashkëqeverisje.

LEXO EDHE:  Këshilli i Ministrave bën ndryshime në dhënien e Koncesioneve

LEXO EDHE:  Këshilli i Ministrave bën ndryshime në dhënien e Koncesioneve

Me mbështetjen e pakursyer të qytetarëve të këtij qarku, besoj fort se ndryshimi është vetëm çështje kohe”, shprehet ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE