Connect with Us

Andi Përmeti paralajmëron Ramën dhe Bashën/ Marrëveshja juaj e fshehtë nuk do të votohet

Politikë

Andi Përmeti paralajmëron Ramën dhe Bashën/ Marrëveshja juaj e fshehtë nuk do të votohet

Publikuar

-

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti gjatë fjalës së tij në seancën e sotme të Kuvendit, ka hedhur dyshime të forta për një marrëveshje të fshehtë mes kreut te PD-së, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama.

Këta dy të fundit, sipas Përmetit, kanë rënë dakort për një Reformë Zgjedhore, që nuk prek ndryshimin e sistemit, por ai paralajmëroi se opozita parlamentare nuk do ta pranojë.

Ai theksoi se opozita parlamentare ka 35 vota dhe do të jetë kundër reformës, nëse nuk preket sistemi zgjedhor.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha: Rama dhe Meta, bisedime 300 metra nën det nga frika e përgjimeve

“Ky parlament, të paktën ky krahu këtëj nuk ka për të miratuar asnjë marrëveshje midis dy individëve. Ky parlament i ka 35 firma kundër. Koliacioni i ri Basha-Rama ka vetëm 78 vota dhe do detyrohet ose Basha ti lutet deputetëve për ti marrë votën ose Basha do bashkohet me Ramën për të blerë votat e opozitës, për të votuar këtë marrëveshje. Kolegët e mi nuk do votojnë asnjë arrëveshje, jam i sigurtë.”-tha Andi Përmeti./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

  1. t

    3 Shkurt, 2020 at 5:10 pm

    Çfare do qe te vendosin ps dhe opozita jasht parlamentit do behet ligj,sepse keto barishtet si puna e ketij nuk i ka futur askush ne hesap,thjesht jane perdorur

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Denoncon ish deputeti/ Qeveria lë në mëshirë të fatit Dibrën, mijëra banorë pa energji elektrike prej 24 orësh

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Xhemal Gjunkshi ka denoncuar mungesën e energjisë elektrike prej 24 orësh në Dibër.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Gjunkshi thotë se Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie ndërsa shton se dibranët nuk e meritojnë një ndëshkim të tillë.

Kanë kaluar mbi 24 Orë që në Dibër, në këto netë të acarta të dimrit ka pllakosur errësira.

Kushteve të vështira të motit, temperatuarave mjaft të ulta në (-)minus disa gradë ju shtohet edhe mungesa e energjisë elektrike.

LEXO EDHE:  Akuzat e forta të Bashës/ Përgjigjet “flakë për flakë” Rama

LEXO EDHE:  Kryemadhi: Luftë kryeministrit Rama/ Protestat i takojnë popullit

Janë me dhjetra mijëra banorë të Zonave të thella malore si Lura, Çidhna, Arrasi, Bllice, Sllovë, Kala e Dodës etj, të cilat qeveria i ka lënë në mëshirë të fatit.

Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie.

Në emër të Partisë Demokratike, kërkoj ndërhyrjen dhe zgjidhjen e menjëherëshme të kësaj situate të paprecedentë.

Dibra nuk e meriton këtë ndëshkim!

Mesazhi i një qytetari ;

përshëndetje gjeneral. nënstacioni fushë -alie është jashtë funksionit,pasi eshtë djeg transformatori. 7 njësi bashkiake janë pa energji. fushë alie,lura,zall-dardhë,reç,sllovë,kala e dodës arras.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Goxhaj për OFL/ “Model tipik komunist, i kohës së Edverit”

Publikuar

-

Nga

Avokati Altin Goxhaj ishte i ftuar në studion e lajmeve në Fax News, teksa foli për Operacionin Forca e Ligjit.

Sipas Goxhaj ky është një model tipik komunist që sipas tij mund të ndiqej një mënyrë fare e thjeshtë për të luftuar paratë dhe pasuritë e vëna në mënyrë kriminale dhe të paligjshme.

“Bashkë me Armir Shkurtin bëmë një investigim në ish-Bllok mbrëmjen e kaluar. Kishte mungesa në githë zonën, kishte karrige lokalesh bosh. Kjo duket një prirje komuniste. Nëse do të kërkosh diçka është e thjeshtë, futesh në sistem dhe kontrollon gjithçka.

Të ndalosh njerëz në rrugë është një sjellje tipike komuniste që në kohën e Edverit, pra të Edi Ramës vetëm udhëheqësit duhet të kenë makina të shtrenjta. Prandaj Blloku ishte bosh, por kanë gjetur disa ‘fukarenj’. Nuk kam të drejtë të paragjykoj askënd përse ka një makinë të shtrenjtë, qeveria ka të gjitha mekanizmat e duhura për të gjetur të dhëna mbi mjetet e shtrenjta”tha Goxhaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bardhi paralajmëron nga Vlora/ “Ndryshimi është vetëm çështje kohe”

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka mbajtur një takim me strukturat në qarkun e Vlorë.

Bardhi ngre akuzat se ky qark është shfrytëzuar pa mëshirë nga kryeministri Edi Rama dhe trafikantët e drogës.

Demokrati deklaron se nga bashkëbisedimi i hapur ka kuptuar se sa më shumë presion të paligjshëm që ushtron qeveria, aq me më shumë vendosmëri dhe kurajo reagojnë qytetarët dhe demokratët në Vlorë, Selenicë, Sarandë dhe Delvinë.

“Për fat të keq, këto qytete janë shfrytëzuar pa mëshirë nga Edi Rama dhe trafikantët e drogës, të njohur kudo në zonë si partnerët e tij kryesorë në bashkëqeverisje.

LEXO EDHE:  Koncesioni korruptiv i Ramës/ Si u zhvatën 300 milionë euro nga xhepat e shqiptarëve

LEXO EDHE:  Koncesioni korruptiv i Ramës/ Si u zhvatën 300 milionë euro nga xhepat e shqiptarëve

Me mbështetjen e pakursyer të qytetarëve të këtij qarku, besoj fort se ndryshimi është vetëm çështje kohe”, shprehet ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE