Connect with Us

Video – Paloka tallet keq me Ramën dhe ministrin e Brendshëm/ “O Edvin! Me Llesh e pa lesh!…”

Politikë

Video – Paloka tallet keq me Ramën dhe ministrin e Brendshëm/ “O Edvin! Me Llesh e pa lesh!…”

Publikuar

-

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka është tallur keq me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshajn, i cili gjatë prezantimit të paketës Anti-KÇK, iu drejtua kriminelëve me fjalët “tërhiquni se nuk është vonë” dhe me kryeministrin Edi Rama i cili tha kriminelët “nga e hëna nuk do kenë ku të futen”.

Paloka i cilëson Ramën dhe Lleshajn si dy idiotë, për të cilët thotë se edhe shqiptarët i trajtojnë si idiotë.

“Pra ne duhet të besojmë që krimi në Shqipëri paska mbërritur në këtë pikë sepse Rama nuk kishte nxjerrë akoma këtë Aktin Normativ për të cilin ka shtatë vjet që punon…! Shtatë vjet, krimi kapi majat e shtetit sepse ata 50 policët me maska, nuk kishin bërë “pompa” sa duhet…?!!!

Megjithatë, kanë bërë ç’kanë bërë deri tani (ndonjë vrasje të vogël, pak plagosje, ca kile kokainë, ndonjë grabitje kalimtare…) deri nesër kanë kohë të pendohen e të tërhiqen…fjala e Lleshit. Përndryshe i piu e zeza të gjithë, “ferri i pret”… fjala e kapos me paruke të gjata.

Nuk do të falen vetëm ata kriminelë e banda që gjatë kesaj kohe mund të kenë shprehur pendesë apo ca më keq, kanë deklaruar poshtë e larte se nuk blejnë e nuk vjedhin me vota për “rilindjen” dhe Ramën”, shkruan demokrati në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  “Rama i mashtroi banorët e Korçës”/ Ina Zhupa: Nuk ka asnjë plan për rindërtimin

Me tone ironike, nënkryetari i PD thotë se kriminelët bëjnë mirë të largohen fare se ndryshe kapoja do t’i hedhi vështrimin e tij me syrin e keq.

“O Edvin! Me Llesh e pa lesh! As nuk mashtron dot më njeri, e ca më shumë nuk tremb dot njeri tani që ke mbaruar me të gjitha… Po ke mbaruar me të gjitha ama”, nënvizon Paloka./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

  1. Z

    2 Shkurt, 2020 at 1:29 pm

    Eshte shume qesharake CNA te thuash qe Paloka tallet me Ramen! Really?

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Denoncon ish deputeti/ Qeveria lë në mëshirë të fatit Dibrën, mijëra banorë pa energji elektrike prej 24 orësh

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Xhemal Gjunkshi ka denoncuar mungesën e energjisë elektrike prej 24 orësh në Dibër.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Gjunkshi thotë se Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie ndërsa shton se dibranët nuk e meritojnë një ndëshkim të tillë.

Kanë kaluar mbi 24 Orë që në Dibër, në këto netë të acarta të dimrit ka pllakosur errësira.

Kushteve të vështira të motit, temperatuarave mjaft të ulta në (-)minus disa gradë ju shtohet edhe mungesa e energjisë elektrike.

LEXO EDHE:  Kokëdhima “kërcënon” Ramën/I paaftë! Nëse zjarri hyn në Parkun e Llogarasë …!

LEXO EDHE:  Rama nis intervistën me sulm ndaj mediave/Pse e hapa "televizionin"

Janë me dhjetra mijëra banorë të Zonave të thella malore si Lura, Çidhna, Arrasi, Bllice, Sllovë, Kala e Dodës etj, të cilat qeveria i ka lënë në mëshirë të fatit.

Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie.

Në emër të Partisë Demokratike, kërkoj ndërhyrjen dhe zgjidhjen e menjëherëshme të kësaj situate të paprecedentë.

Dibra nuk e meriton këtë ndëshkim!

Mesazhi i një qytetari ;

përshëndetje gjeneral. nënstacioni fushë -alie është jashtë funksionit,pasi eshtë djeg transformatori. 7 njësi bashkiake janë pa energji. fushë alie,lura,zall-dardhë,reç,sllovë,kala e dodës arras.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Goxhaj për OFL/ “Model tipik komunist, i kohës së Edverit”

Publikuar

-

Nga

Avokati Altin Goxhaj ishte i ftuar në studion e lajmeve në Fax News, teksa foli për Operacionin Forca e Ligjit.

Sipas Goxhaj ky është një model tipik komunist që sipas tij mund të ndiqej një mënyrë fare e thjeshtë për të luftuar paratë dhe pasuritë e vëna në mënyrë kriminale dhe të paligjshme.

“Bashkë me Armir Shkurtin bëmë një investigim në ish-Bllok mbrëmjen e kaluar. Kishte mungesa në githë zonën, kishte karrige lokalesh bosh. Kjo duket një prirje komuniste. Nëse do të kërkosh diçka është e thjeshtë, futesh në sistem dhe kontrollon gjithçka.

Të ndalosh njerëz në rrugë është një sjellje tipike komuniste që në kohën e Edverit, pra të Edi Ramës vetëm udhëheqësit duhet të kenë makina të shtrenjta. Prandaj Blloku ishte bosh, por kanë gjetur disa ‘fukarenj’. Nuk kam të drejtë të paragjykoj askënd përse ka një makinë të shtrenjtë, qeveria ka të gjitha mekanizmat e duhura për të gjetur të dhëna mbi mjetet e shtrenjta”tha Goxhaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bardhi paralajmëron nga Vlora/ “Ndryshimi është vetëm çështje kohe”

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka mbajtur një takim me strukturat në qarkun e Vlorë.

Bardhi ngre akuzat se ky qark është shfrytëzuar pa mëshirë nga kryeministri Edi Rama dhe trafikantët e drogës.

Demokrati deklaron se nga bashkëbisedimi i hapur ka kuptuar se sa më shumë presion të paligjshëm që ushtron qeveria, aq me më shumë vendosmëri dhe kurajo reagojnë qytetarët dhe demokratët në Vlorë, Selenicë, Sarandë dhe Delvinë.

“Për fat të keq, këto qytete janë shfrytëzuar pa mëshirë nga Edi Rama dhe trafikantët e drogës, të njohur kudo në zonë si partnerët e tij kryesorë në bashkëqeverisje.

LEXO EDHE:  Voltana Ademi sulmon Ramën/Flet nga shtretërit e shokëve!

LEXO EDHE:  Marrëveshja e fshehtë Rama-Basha/ Gazetari zbardh prapaskenat

Me mbështetjen e pakursyer të qytetarëve të këtij qarku, besoj fort se ndryshimi është vetëm çështje kohe”, shprehet ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE