Connect with Us

Paketa “Anti-KÇK”/ Spahia: Kryeministri bën sikur vjen nga hëna

Politikë

Paketa “Anti-KÇK”/ Spahia: Kryeministri bën sikur vjen nga hëna

Publikuar

-

deputeti i pd bardh spahia ne deklarate per mediat

Ish deputeti i Partisë Demokratike Bardh Spahia, ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama në aktivitetin me Repartin RENEA, ku prezantoi njësinë Forca e Ligjit.

“Ky do luftoka krimin tani? Ky që ka 6 të zgjedhur vendorë prej tij nën hetim, njëri në kerkim e nuk thotë asnjë fjalë”, shkruan Spahia në reagimin e tij.

“KRYEMINISTRI QE BEN SIKUR VJEN NGA HENA
Si zakonisht nuk i mungojne fondet per shpenzime fasade, sidomos kur duhet te luaje rolin e “shpetimtarit” edhe pse asnje pengese nuk ka patur ne 7 vjet. Pasi justifikoi gjithcka te shemtuar, ne emer te reformes ne drejtesi, tani qe u ngrit SPAK E BKH, thote se ky do beka te njejten pune qe ligji ua ngarkon atyre. Po pse nuk e ka bere me pare? Pse nuk flet per kriminelet e rrezikshem te kapur gjate qeverisjes se PD, e qe po lirohen njeri pas tjetrit, edhe me nje kontrate punesimi nga njerez te afert te ketij kryeministri ne pushtetin vendor? Ky do luftoka krimin tani? Ky qe ka 6 te zgjedhur vendore prej tij nen hetim, njeri ne kerkim e nuk thote asnje fjale? Po ata kriminelet qe i kane dale ne pergjime per vjedhje votash? Pse nuk ia “beson” te fortet strukturave te reja te refomes ne drejtesi, por po kerkon te jete “dore e pare”? Asgje e mire nuk vjen nga nje njeri qe kerkon te kontrolloje cdo pushtet! #Largimi i Rames, mision kombetar, shkruan ai në reagimin e plotë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Denoncon ish deputeti/ Qeveria lë në mëshirë të fatit Dibrën, mijëra banorë pa energji elektrike prej 24 orësh

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Xhemal Gjunkshi ka denoncuar mungesën e energjisë elektrike prej 24 orësh në Dibër.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Gjunkshi thotë se Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie ndërsa shton se dibranët nuk e meritojnë një ndëshkim të tillë.

Kanë kaluar mbi 24 Orë që në Dibër, në këto netë të acarta të dimrit ka pllakosur errësira.

Kushteve të vështira të motit, temperatuarave mjaft të ulta në (-)minus disa gradë ju shtohet edhe mungesa e energjisë elektrike.

LEXO EDHE:  Mustafa Nano propozoi Ben Blushin për kryetar Bashkie/ Përgjigja epike e Ramës

LEXO EDHE:  Rama “kokë më kokë” me Tsipras/ Zbardhen detaje nga takimi

Janë me dhjetra mijëra banorë të Zonave të thella malore si Lura, Çidhna, Arrasi, Bllice, Sllovë, Kala e Dodës etj, të cilat qeveria i ka lënë në mëshirë të fatit.

Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie.

Në emër të Partisë Demokratike, kërkoj ndërhyrjen dhe zgjidhjen e menjëherëshme të kësaj situate të paprecedentë.

Dibra nuk e meriton këtë ndëshkim!

Mesazhi i një qytetari ;

përshëndetje gjeneral. nënstacioni fushë -alie është jashtë funksionit,pasi eshtë djeg transformatori. 7 njësi bashkiake janë pa energji. fushë alie,lura,zall-dardhë,reç,sllovë,kala e dodës arras.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Goxhaj për OFL/ “Model tipik komunist, i kohës së Edverit”

Publikuar

-

Nga

Avokati Altin Goxhaj ishte i ftuar në studion e lajmeve në Fax News, teksa foli për Operacionin Forca e Ligjit.

Sipas Goxhaj ky është një model tipik komunist që sipas tij mund të ndiqej një mënyrë fare e thjeshtë për të luftuar paratë dhe pasuritë e vëna në mënyrë kriminale dhe të paligjshme.

“Bashkë me Armir Shkurtin bëmë një investigim në ish-Bllok mbrëmjen e kaluar. Kishte mungesa në githë zonën, kishte karrige lokalesh bosh. Kjo duket një prirje komuniste. Nëse do të kërkosh diçka është e thjeshtë, futesh në sistem dhe kontrollon gjithçka.

Të ndalosh njerëz në rrugë është një sjellje tipike komuniste që në kohën e Edverit, pra të Edi Ramës vetëm udhëheqësit duhet të kenë makina të shtrenjta. Prandaj Blloku ishte bosh, por kanë gjetur disa ‘fukarenj’. Nuk kam të drejtë të paragjykoj askënd përse ka një makinë të shtrenjtë, qeveria ka të gjitha mekanizmat e duhura për të gjetur të dhëna mbi mjetet e shtrenjta”tha Goxhaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bardhi paralajmëron nga Vlora/ “Ndryshimi është vetëm çështje kohe”

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka mbajtur një takim me strukturat në qarkun e Vlorë.

Bardhi ngre akuzat se ky qark është shfrytëzuar pa mëshirë nga kryeministri Edi Rama dhe trafikantët e drogës.

Demokrati deklaron se nga bashkëbisedimi i hapur ka kuptuar se sa më shumë presion të paligjshëm që ushtron qeveria, aq me më shumë vendosmëri dhe kurajo reagojnë qytetarët dhe demokratët në Vlorë, Selenicë, Sarandë dhe Delvinë.

“Për fat të keq, këto qytete janë shfrytëzuar pa mëshirë nga Edi Rama dhe trafikantët e drogës, të njohur kudo në zonë si partnerët e tij kryesorë në bashkëqeverisje.

LEXO EDHE:  Politikanja gjermane akuzon Ramën/ Po pengon drejtësinë

LEXO EDHE:  “Gorilla” dhe a po e ndihmon Rama, Bashën!?

Me mbështetjen e pakursyer të qytetarëve të këtij qarku, besoj fort se ndryshimi është vetëm çështje kohe”, shprehet ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE