Connect with Us

Abuzimi seksual me të miturën 13-vjeçare në Kavajë/ Gjykata jep vendimin për 7 adoleshentët

Kronika

Abuzimi seksual me të miturën 13-vjeçare në Kavajë/ Gjykata jep vendimin për 7 adoleshentët

Publikuar

-

Gjykata e Durrësit ka vendosur sot të lërë në qeli shtatë adoleshentët, të cilët akuzohen për përdhunimin e të miturës 13-vjeçare në shkurt të vitit të kaluar në Kavajë.

Gjykata ka vendosur se 7 të rinjtë do të vuajë 3 deri në 7 vite burg, në një burg për të mitur.

Ndërkohë mësohet se afati i vuajtjes së dënimit të tyre do të fillojë që nga data e arrestimit, 01.03.2019.

LEXO EDHE:  "I përcolla vetë inxhinierët bullgarë në Durrës"/ Ambasadori flet mbi tërmetin tragjik

Dënimet për 7 adoleshentët:

L.M., dënohet me 6 vjet e 8 muaj burg

E.M., dënohet me 5 vjet burg me gjykim të shkurtuar

F.M., dënohet me 3 vjet e 4 muaj burg

K.M., dënohet me 3 vjet burg me gjykim të shkurtuar

K.K., dënohet me 3 vjet burg me gjykim të shkurtuar

E.H., dënohet me 3 vjet burg me gjykim të shkurtuar

E.H., dënohet me 3 vjet burg me gjykim të shkurtuar

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zjarri i fuqishëm përfshin disa banesa në qendër të Durrësit/ Zjarrfikëset “luftë” me flakët

Publikuar

-

Nga

Zjarri i fuqishëm përfshin disa banesa në qendër të Durrësit/ Zjarrfikëset “luftë” me flakët

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë këtë mbrëmje disa ndërtesa të vjetra në qendër të qytetit të Durrësit.

Mësohet se zjarri ka rënë në lagjen numër 5 të qytetit bregdetar, ndërsa fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.

Zjarrfikësit dhe policia janë në vendngjarje. Ata kanë nisur punën për të vënë nën kontroll flakët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjendet një trup i pajetë në një garazh në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Gjendet një trup i pajetë në një garazh në Elbasan

Një trupi i pajetë është gjetur pranë një grazhi në qytetin e Elbasanit.

Sipas policisë, viktima është shtetasi P.B, rreth 68 vjeç, i cili ishte endacak. Paraprakisht dyshohet se ka ndërruar jetë për shkaqe natyrore.

“Në lagjen Partizani, Elbasan, në një garazh është gjetur pa shenja jete shtetasi P.B., rreth 68 vjeç, i cili ishte endacak.
U ngrit grupi hetimor dhe shkoi në vendngjarje dhe nga këqyrja e kufomës nuk janë konstatuar shenja dhune. Vijon puna për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri

Publikuar

-

Nga

Vetëflijimi i familjes Josifi/ Klodiana Lala: Zhaneta punonjëse në shtëpinë e një ish-kryeministri

Gazetarja Klodina Lala, ka zbardhur detaje të reja mbrëmjen e sotme në “Opinion” lishur me ngjarjen e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Kombinat, ku nënë e bijë u vetflijuan, pasi besonin se do të ringjalleshin.

Lala zbuloi se kryefamiljarja Zhaneta Josifi, kishtë punuar si pastruese për disa vite në shtëpinë e një ish kryeministri.

Ndërsa dy vajzat gjithashtu ushtronin profesionin e tyre.

Blerta Josifi ka punuar për disa vite si inxhiniere IT në një kompani celularë për disa vite, ka qenë një ndër inxhinjerët me të mira.

LEXO EDHE:  Fund tragjik në Durrës/Gruaja vetëhelmohet me fostoksinë

LEXO EDHE:  Fund tragjik në Durrës/Gruaja vetëhelmohet me fostoksinë

Ndërkohë e motra e cila ka ndërruar jetë, Anisa ka punuar si financiere në një kompani tjetër.

Ndërsa e ëma ka punuar për disa vite si pastruese, madje dhe në shtëpinë e një ish kryeministri. Pra ishin shumë të socializuara”, tha Lala./CNA.al

LEXO TE PLOTE