Connect with Us

“Kanë harruar luftën”/ Përmeti zbulon marrëveshjen e fshehtë mes Ramës, Metës dhe Bashës

Politikë

“Kanë harruar luftën”/ Përmeti zbulon marrëveshjen e fshehtë mes Ramës, Metës dhe Bashës

Publikuar

-

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti është shprehur sot aspak optimist për ndryshimin e sistemit zgjedhor.

I ftuar në A2 CNC, deputeti Përmeti tha se kryetarët e partive më të mëdha politike në vend kanë rënë dakort për ndryshimin e sistemit zgjedhor.

Po ashtu, Përmeti theksoi se të gjitha palët, Rama, Meta dhe Basha kanë ulur tonet, kanë harruar “luftën” mes tyre dhe janë bërë bashkë për të mos ndryshuar sistemin. Sipas Përtmetit është pikërisht kjo marrëveshja e fshehtë mes tyre.

“Jam shumë pak optimist për ndryshimin e sistemit. Rama ka votat në parlament, nëse edhe jashtë ka mbështetjen e Bashës dhe Metës bëhet e pamundur. Tani janë të gjithë bashkë, kanë ulur tonet, ne thonim se do ketë përplasje civile. Ndërsa sot të gjithë janë ulur, kanë harruar luftën, të gjithë komplimentonin njëri-tjetrin, Damiani u bë i mirë.

Ata nuk duan ndryshimin e sistemit. Kjo është marrëveshja e fshehtë mes tyre, që kryetari të ketë pushtet të pakufizuar.”-tha Andi Përmeti.

LEXO EDHE:  Rama e thotë qartë: Teatri do të shembet

Ndërsa duke ritheksuar nevojën për ndryshimin e sistemit, Përmeti tha se “Unë dua që të vendosni ju nëse unë shkoj në parlament dhe jo kryetari”.

I pyetur se ku qëndron Bindja Demokratike dhe nëse përputhet me qëndrimet e deputetes Rudina Hajdari, Përmeti tha se “Po. Ppavarësisht rrymave të ndryshme që përfaqësojmë, 39 deputetët e opozitës parlamentare kanë firmosur një dokument që është pro ndryshimit të sistemit dhe unë kam bindjen se Hajdari do i qëndrojë deri në fund kësaj historie”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Denoncon ish deputeti/ Qeveria lë në mëshirë të fatit Dibrën, mijëra banorë pa energji elektrike prej 24 orësh

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Xhemal Gjunkshi ka denoncuar mungesën e energjisë elektrike prej 24 orësh në Dibër.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Gjunkshi thotë se Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie ndërsa shton se dibranët nuk e meritojnë një ndëshkim të tillë.

Kanë kaluar mbi 24 Orë që në Dibër, në këto netë të acarta të dimrit ka pllakosur errësira.

Kushteve të vështira të motit, temperatuarave mjaft të ulta në (-)minus disa gradë ju shtohet edhe mungesa e energjisë elektrike.

LEXO EDHE:  Sa ndikon Berisha te Basha?/Habit përgjigja e ish kryeministrit

LEXO EDHE:  Policët e vrarë të tradhëtuar nga shefat besnikë të qeverisë

Janë me dhjetra mijëra banorë të Zonave të thella malore si Lura, Çidhna, Arrasi, Bllice, Sllovë, Kala e Dodës etj, të cilat qeveria i ka lënë në mëshirë të fatit.

Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie.

Në emër të Partisë Demokratike, kërkoj ndërhyrjen dhe zgjidhjen e menjëherëshme të kësaj situate të paprecedentë.

Dibra nuk e meriton këtë ndëshkim!

Mesazhi i një qytetari ;

përshëndetje gjeneral. nënstacioni fushë -alie është jashtë funksionit,pasi eshtë djeg transformatori. 7 njësi bashkiake janë pa energji. fushë alie,lura,zall-dardhë,reç,sllovë,kala e dodës arras.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Goxhaj për OFL/ “Model tipik komunist, i kohës së Edverit”

Publikuar

-

Nga

Avokati Altin Goxhaj ishte i ftuar në studion e lajmeve në Fax News, teksa foli për Operacionin Forca e Ligjit.

Sipas Goxhaj ky është një model tipik komunist që sipas tij mund të ndiqej një mënyrë fare e thjeshtë për të luftuar paratë dhe pasuritë e vëna në mënyrë kriminale dhe të paligjshme.

“Bashkë me Armir Shkurtin bëmë një investigim në ish-Bllok mbrëmjen e kaluar. Kishte mungesa në githë zonën, kishte karrige lokalesh bosh. Kjo duket një prirje komuniste. Nëse do të kërkosh diçka është e thjeshtë, futesh në sistem dhe kontrollon gjithçka.

Të ndalosh njerëz në rrugë është një sjellje tipike komuniste që në kohën e Edverit, pra të Edi Ramës vetëm udhëheqësit duhet të kenë makina të shtrenjta. Prandaj Blloku ishte bosh, por kanë gjetur disa ‘fukarenj’. Nuk kam të drejtë të paragjykoj askënd përse ka një makinë të shtrenjtë, qeveria ka të gjitha mekanizmat e duhura për të gjetur të dhëna mbi mjetet e shtrenjta”tha Goxhaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bardhi paralajmëron nga Vlora/ “Ndryshimi është vetëm çështje kohe”

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka mbajtur një takim me strukturat në qarkun e Vlorë.

Bardhi ngre akuzat se ky qark është shfrytëzuar pa mëshirë nga kryeministri Edi Rama dhe trafikantët e drogës.

Demokrati deklaron se nga bashkëbisedimi i hapur ka kuptuar se sa më shumë presion të paligjshëm që ushtron qeveria, aq me më shumë vendosmëri dhe kurajo reagojnë qytetarët dhe demokratët në Vlorë, Selenicë, Sarandë dhe Delvinë.

“Për fat të keq, këto qytete janë shfrytëzuar pa mëshirë nga Edi Rama dhe trafikantët e drogës, të njohur kudo në zonë si partnerët e tij kryesorë në bashkëqeverisje.

LEXO EDHE:  Uji dhe rrugët/Rama mbledh kryebashkiakët: E rëndësishme marrëdhënia me qeverinë

LEXO EDHE:  Policët e vrarë të tradhëtuar nga shefat besnikë të qeverisë

Me mbështetjen e pakursyer të qytetarëve të këtij qarku, besoj fort se ndryshimi është vetëm çështje kohe”, shprehet ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE