Connect with Us

“Deputetët socialistë kundër Ramës”/ Përmeti tregon të pathënat e politikës

Politikë

“Deputetët socialistë kundër Ramës”/ Përmeti tregon të pathënat e politikës

Publikuar

-

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti i ftuar në “Dita ime” në A2 CNN, ka komentuar ligjin e propozuar nga qeveria për censurën ndaj mediave.

Sa i takon ligjit të censurës, Përmeti tha se qëllimi i tij është për të shtypur fjalën e lirë.

“Ata kanë bërë një ligj për të shtypur fjalën e lirë, për ta penguar atë përmes një një institucioni shtetëror siç është AMA. Për mua duhet ligji, por duhet përmirësuar në themel, por duhet kontrolluar nga gjykata jo nga AMA. Nëse Andi shkruan një shpifje duhet gjoba e tillë që kurrë më të mos hapë portal, por këtë ta vendosë Gjykata dhe jo Edi Rama. Ne kemi ligje shumë të mira, por duhet të vendosë gjykata, dhe jo të deleguarit e Ramës”-tha Përmeti.

I pyetur nëse dhe kolegët socialistë i konstatojnë këto gjëra dhe i kuptojnë, ai tha se edhe brenda PS ka deputetë që janë kundër, por sipas tij nuk mund të ngrenë kokën kundër kryetarit.

LEXO EDHE:  Xhisiela akuza mediave/ "U keqpërdora dhe u trajtova si në hetuesi"

Pra, sipas tij ka deputetë socialistë që janë kundër veprimeve të kryeministrit, por nuk mund të reagojnë se rrezikojnë karrigen e deputetit.

“Edhe kolegët socialistë i kanë këto shqetësime. Ka plot kolegë të PS që janë juristë të mirë, janë familjarë, por lufta për mbijetesë dhe servilizmi ndaj kryetarit të heq të drejtën e të menduarit ndryshe. Kjo cënon këdo, nesër do më cënojë edhe mua. Me këtë sistem ka për të pasur vetëm një urdhërues dhe gjithë të tjerët ekzekutues. Biles do vrapojnë të tregojnë se kush është ekzekutuesi më i mirë”-tha deputeti Përmeti./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Denoncon ish deputeti/ Qeveria lë në mëshirë të fatit Dibrën, mijëra banorë pa energji elektrike prej 24 orësh

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Xhemal Gjunkshi ka denoncuar mungesën e energjisë elektrike prej 24 orësh në Dibër.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Gjunkshi thotë se Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie ndërsa shton se dibranët nuk e meritojnë një ndëshkim të tillë.

Kanë kaluar mbi 24 Orë që në Dibër, në këto netë të acarta të dimrit ka pllakosur errësira.

Kushteve të vështira të motit, temperatuarave mjaft të ulta në (-)minus disa gradë ju shtohet edhe mungesa e energjisë elektrike.

LEXO EDHE:  Obobo çe gjeti Nikon!/ Ditë me lotë dhe dhimbje në Korçë

LEXO EDHE:  Mbledhja e Asamblesë/ Kryesia e PS merr vendimin e papritur

Janë me dhjetra mijëra banorë të Zonave të thella malore si Lura, Çidhna, Arrasi, Bllice, Sllovë, Kala e Dodës etj, të cilat qeveria i ka lënë në mëshirë të fatit.

Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie.

Në emër të Partisë Demokratike, kërkoj ndërhyrjen dhe zgjidhjen e menjëherëshme të kësaj situate të paprecedentë.

Dibra nuk e meriton këtë ndëshkim!

Mesazhi i një qytetari ;

përshëndetje gjeneral. nënstacioni fushë -alie është jashtë funksionit,pasi eshtë djeg transformatori. 7 njësi bashkiake janë pa energji. fushë alie,lura,zall-dardhë,reç,sllovë,kala e dodës arras.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Goxhaj për OFL/ “Model tipik komunist, i kohës së Edverit”

Publikuar

-

Nga

Avokati Altin Goxhaj ishte i ftuar në studion e lajmeve në Fax News, teksa foli për Operacionin Forca e Ligjit.

Sipas Goxhaj ky është një model tipik komunist që sipas tij mund të ndiqej një mënyrë fare e thjeshtë për të luftuar paratë dhe pasuritë e vëna në mënyrë kriminale dhe të paligjshme.

“Bashkë me Armir Shkurtin bëmë një investigim në ish-Bllok mbrëmjen e kaluar. Kishte mungesa në githë zonën, kishte karrige lokalesh bosh. Kjo duket një prirje komuniste. Nëse do të kërkosh diçka është e thjeshtë, futesh në sistem dhe kontrollon gjithçka.

Të ndalosh njerëz në rrugë është një sjellje tipike komuniste që në kohën e Edverit, pra të Edi Ramës vetëm udhëheqësit duhet të kenë makina të shtrenjta. Prandaj Blloku ishte bosh, por kanë gjetur disa ‘fukarenj’. Nuk kam të drejtë të paragjykoj askënd përse ka një makinë të shtrenjtë, qeveria ka të gjitha mekanizmat e duhura për të gjetur të dhëna mbi mjetet e shtrenjta”tha Goxhaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bardhi paralajmëron nga Vlora/ “Ndryshimi është vetëm çështje kohe”

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka mbajtur një takim me strukturat në qarkun e Vlorë.

Bardhi ngre akuzat se ky qark është shfrytëzuar pa mëshirë nga kryeministri Edi Rama dhe trafikantët e drogës.

Demokrati deklaron se nga bashkëbisedimi i hapur ka kuptuar se sa më shumë presion të paligjshëm që ushtron qeveria, aq me më shumë vendosmëri dhe kurajo reagojnë qytetarët dhe demokratët në Vlorë, Selenicë, Sarandë dhe Delvinë.

“Për fat të keq, këto qytete janë shfrytëzuar pa mëshirë nga Edi Rama dhe trafikantët e drogës, të njohur kudo në zonë si partnerët e tij kryesorë në bashkëqeverisje.

LEXO EDHE:  “E duam Shqipërinë, pa Ramën”/ Banorët e Unazës së Re vazhdojnë protestën

LEXO EDHE:  Asambleja e PS/ Priten surpriza për karriget e kabinetit “Rama 2”

Me mbështetjen e pakursyer të qytetarëve të këtij qarku, besoj fort se ndryshimi është vetëm çështje kohe”, shprehet ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE