Connect with Us

E zbulon Lala/ Mbi 10 mijë përgjime te resorti “Golden”, në to ministra e deputetë

Kronika

E zbulon Lala/ Mbi 10 mijë përgjime te resorti “Golden”, në to ministra e deputetë

Publikuar

-

Gazetarja Klodiana Lala zbulon detaje të forta lidhur me hetimet ndaj pengmarrjes dhe vrasjes së Jan Prengës.

Lala deklaron se në resortin “Golden”, i cilësuar si skena e këtij krimi, janë kryer mbi 10 mijë përgjime për dosjen 339. Ajo tregon se në dosje janë përgjuar disa ministra dhe deputetë, por nuk preferoi të zbulojë emra.

“Janë përgjuar ministra deputetë… Janë bërë mbi 10 mijë përgjime ambientale tek ai resort, për dosjen 339. Tek ky resort përgjimet ambientale nxjerrin dhe disa persona të tjerë. Që janë nga zona e Durrësit, me rezultojnë me mbiemrin Shehu. Por nuk mund të them më shumë detaje, pa u siguruar”, u shpreh gazetarja në emsionin “Open”.

Ajo foli edhe për përgjimet e vëllait të viktimës Astrit Prengës me Gentian Doçin, ku pretendon se pyetet për 49-vjeçarin.

LEXO EDHE:  ‘Klodian Rasha u përlesh me efektivin para ekzekutimit’/ Klodiana Lala zbardh detaje të reja

“Dritani Rexhepi me grupin e vet arrinte të siguronte sasi të mëdha kokaine të cilat financoheshin nga grupe kriminale shqiptare dhe mendohet se është Gentian Doçi njëri nga financuesit e rreth 300 kg kokaine. Gentian Doçi është nga Dukagjini, është një ndër familjet më të forta në zonën e Shkodrës. Ky është personi që ka financuar lëndën pra e kanë financuar disa grupe njëherazi por grupi kryesor drejtohej nga Gentian Doçi. Astrit Prenga përgjohet duke folur me Gentian Doçin dhe i thotë më thuaj ku është im vëlla dhe ai i thotë ti e di fort mirë ku e ke vëllain sepse ti më ke prek mallin. Në përgjime të paktën del kjo gjë”, theksoi Lala./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Kronika

Ekzekutimi i Taulant Gjikajt në Vlorë/ Arrestohet biznesmeni me dy emra, shpallet në kërkim një tjetër

Publikuar

-

Nga

Ekzekutimi i Taulant Gjikajt në Vlorë/ Arrestohet biznesmeni me dy emra, shpallet në kërkim një tjetër

Policia ka dhënë njoftim zyrtar për ekzekutimin e 31-vjeçarit Taulant Gjikaj mesditën e sotme në Vlorë.

Policia njofton se ka arrestuar në kohë rekord një nga autorët e dyshuar të vrasjes së të riut.

Në pranga ka rënë 44-vjeçari Hans (Andi) Jonizaj, banues në Vlorë.

Gjithashtu, shërbimet e Policisë kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale automjetin tip “Ford”, me të cilin autori tentoi të largohej, si dhe një armë zjarri kallashnikov.

Vlorë/Informacion shtesë

Policia e Vlorës kap dhe arreston në kohë rekord një nga autorët e dyshuar të vrasjes së 31-vjeçarit.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Vlorë, në bashkëpunim me strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë dhe forcat e posaçme “Shqiponjat”, pas njoftimit të marrë se në lagjen “Bashkimi”, në afërsi të Gjykatës së Apelit Vlorë, kishte të shtëna me armë zjarri, menjëherë kanë shkuar në vendngjarje.

Falë veprimeve të shpejta profesionale dhe hetimore, krehjes së zonës dhe reagimit të menjëhershëm u bë e mundur kapja dhe arrestimi i njërit prej autorëve të dyshuar të ngjarjes, shtetasi:

LEXO EDHE:  ‘Klodian Rasha u përlesh me efektivin para ekzekutimit’/ Klodiana Lala zbardh detaje të reja

LEXO EDHE:  “Ju po përbaltni Policinë”/ Zv.ministri debat me Klodiana Lalën

J., 44 vjeç, banues në Vlorë.

Gjithashtu, shërbimet e Policisë kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale automjetin tip “Ford”, me të cilin autori tentoi të largohej, si dhe një armë zjarri kallashnikov.

Ky shtetas, sot, rreth orës 14:20, në lagjen “Bashkimi”, Vlorë, në bashkëpunim me një shtetas tjetër, i cili është shpallur në kërkim, ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit T. GJ., 31 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit tjetër.

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto/ Përplasen dy automjete në Korçë

Publikuar

-

Nga

Një tjetër aksident rrugor është regjistruar pasditen e sotme në Korçë, në unazën e qytetit.

Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën.

Si pasojë e përplasjes nuk ka të lënduar por vetën dëme materiale.

Policia ndodhet në vendngjarje për të zbardhur shkaqet e plota të aksidentit.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasja në Vlorë/ Viktima, djali i një ish-punonjësi të policisë dhe me të shkuar kriminale

Publikuar

-

Nga

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me vrasjen e ndodhur sot në Vlorë.

Taulant Beqiraj (Gjikaj, Manaj) është viktima me tre mbiemra e atentatit të sotëm. Mësohet se Taulant Beqiraj ishte djali i një ish-punonjësi të policisë dhe ishte me të shkuar kriminale.

31 vjeçari është qëlluar me breshëri kallashnikovi nga një person i veshur me të zeza, i cili ka zbritur nga një makinë me xhama të zinj. Në këto momente viktima ka qenë duke ecur në trotuar shumë pranë një lokali, dhe pas të shtënave është shtrirë në trotuar.

LEXO EDHE:  Paralajmëron Klodiana Lala/ Ka shumë për të dëgjuar, do trazohen ujërat

LEXO EDHE:  “Bandat qëllojnë biznesmenët”/ Pse Basha nuk tregon emrat

Beqiraj ka qenë protagonist në një ngjarje të rëndë të ndodhur në datë 27 shkurt 2018 në qytetin e Vlorës. 8 të rinj me pistoleta dhe kallashnikov janë përplasur me armë dhe kanë qëlluar ndaj njeri-tjetrit me armë zjarri. Nga shkëmbimi i zjarrit nga dy bandat mbetën 3 persona të plagosur./CNA.al

LEXO TE PLOTE