Connect with Us

Deklarata e Spahiut/ Policët ëndërrojnë të merren me drogë, anëtarët e bandave të veshur me uniformë

Politikë

Deklarata e Spahiut/ Policët ëndërrojnë të merren me drogë, anëtarët e bandave të veshur me uniformë

Publikuar

-

Kreshnik Spahiu ish kryetar AK-se

Ish kryetari i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu ka hedhur akuza të forta ndaj qeverisë, teksa ishte duke folur për luftën ndaj krimit të organizuar.

Spahiu tha se krimi mund të bëhet më i fortë dhe më i pastër nga qeveria, për të cilën shprehet se është lifestyle.

Sipas tij, qeveria nuk ka prioritet luftën ndaj krimit, pasi pretendon se ka zgjedhur 12 vajza të bukura për të luftuar krimin.

Më tej, politikani deklaroi se punonjësit e policisë kanë ëndërr të merren me drogë, madje guxoi të thotë më tej se anëtarët e bandave kanë qenë të veshur njëherë të vetme si policë.

LEXO EDHE:  Raporti i FBI/Mediat italiane Sacra Corona Unita ndikim në Shqipëri

“Ç’mund të presësh nga ky ligj që marrin 300 mijë lekë rrogë. E kam thënë dhe njëherë, çdo polic e ka ëndërr të merret me drogë. Te gjithë ata që janë përfshirë në banda, njëherë të vetme në jetën e tyre kanë qenë të veshur polic. Në Shqipëri, një në tre veta kanë bërë lekë  me drogën, sot njerëzit që janë marrë me trafik droge kanë hapur biznese, kanë blerë makina, janë veshur me këmisha të bardha”, theksoi Spahiu në emisionin “Open”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Denoncon ish deputeti/ Qeveria lë në mëshirë të fatit Dibrën, mijëra banorë pa energji elektrike prej 24 orësh

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Xhemal Gjunkshi ka denoncuar mungesën e energjisë elektrike prej 24 orësh në Dibër.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Gjunkshi thotë se Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie ndërsa shton se dibranët nuk e meritojnë një ndëshkim të tillë.

Kanë kaluar mbi 24 Orë që në Dibër, në këto netë të acarta të dimrit ka pllakosur errësira.

Kushteve të vështira të motit, temperatuarave mjaft të ulta në (-)minus disa gradë ju shtohet edhe mungesa e energjisë elektrike.

LEXO EDHE:  Kapen 90 kilogram drogë në Gjirokastër/Shihni ç’është gjetur tjetër

LEXO EDHE:  Fier/Pranga për 23 vjeçarin, iu gjet drogë në makinë

Janë me dhjetra mijëra banorë të Zonave të thella malore si Lura, Çidhna, Arrasi, Bllice, Sllovë, Kala e Dodës etj, të cilat qeveria i ka lënë në mëshirë të fatit.

Dibra po përjeton varfërinë dhe pakujdesinë ekstreme të kësaj qeverie.

Në emër të Partisë Demokratike, kërkoj ndërhyrjen dhe zgjidhjen e menjëherëshme të kësaj situate të paprecedentë.

Dibra nuk e meriton këtë ndëshkim!

Mesazhi i një qytetari ;

përshëndetje gjeneral. nënstacioni fushë -alie është jashtë funksionit,pasi eshtë djeg transformatori. 7 njësi bashkiake janë pa energji. fushë alie,lura,zall-dardhë,reç,sllovë,kala e dodës arras.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Goxhaj për OFL/ “Model tipik komunist, i kohës së Edverit”

Publikuar

-

Nga

Avokati Altin Goxhaj ishte i ftuar në studion e lajmeve në Fax News, teksa foli për Operacionin Forca e Ligjit.

Sipas Goxhaj ky është një model tipik komunist që sipas tij mund të ndiqej një mënyrë fare e thjeshtë për të luftuar paratë dhe pasuritë e vëna në mënyrë kriminale dhe të paligjshme.

“Bashkë me Armir Shkurtin bëmë një investigim në ish-Bllok mbrëmjen e kaluar. Kishte mungesa në githë zonën, kishte karrige lokalesh bosh. Kjo duket një prirje komuniste. Nëse do të kërkosh diçka është e thjeshtë, futesh në sistem dhe kontrollon gjithçka.

Të ndalosh njerëz në rrugë është një sjellje tipike komuniste që në kohën e Edverit, pra të Edi Ramës vetëm udhëheqësit duhet të kenë makina të shtrenjta. Prandaj Blloku ishte bosh, por kanë gjetur disa ‘fukarenj’. Nuk kam të drejtë të paragjykoj askënd përse ka një makinë të shtrenjtë, qeveria ka të gjitha mekanizmat e duhura për të gjetur të dhëna mbi mjetet e shtrenjta”tha Goxhaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bardhi paralajmëron nga Vlora/ “Ndryshimi është vetëm çështje kohe”

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka mbajtur një takim me strukturat në qarkun e Vlorë.

Bardhi ngre akuzat se ky qark është shfrytëzuar pa mëshirë nga kryeministri Edi Rama dhe trafikantët e drogës.

Demokrati deklaron se nga bashkëbisedimi i hapur ka kuptuar se sa më shumë presion të paligjshëm që ushtron qeveria, aq me më shumë vendosmëri dhe kurajo reagojnë qytetarët dhe demokratët në Vlorë, Selenicë, Sarandë dhe Delvinë.

“Për fat të keq, këto qytete janë shfrytëzuar pa mëshirë nga Edi Rama dhe trafikantët e drogës, të njohur kudo në zonë si partnerët e tij kryesorë në bashkëqeverisje.

LEXO EDHE:  Nga Astrit PATOZI/ FITORET AFORFE TË QEVERISË

LEXO EDHE:  Nga Astrit PATOZI/ FITORET AFORFE TË QEVERISË

Me mbështetjen e pakursyer të qytetarëve të këtij qarku, besoj fort se ndryshimi është vetëm çështje kohe”, shprehet ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE