Connect with Us

Kampusi Universitar jepet me PPP/ Avokati zbulon vleren e vjedhjes, ja kush qëndron pas këtij plani

Politikë

Kampusi Universitar jepet me PPP/ Avokati zbulon vleren e vjedhjes, ja kush qëndron pas këtij plani

Publikuar

-

Avokati Altin Goxhaj ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryebashkiakut të Tiranës, pas dhënies me koncesion PPP të Kampusit Universitar.

Në një postim në rrjetet sociale, Goxhaj shkruan se vlera e vjedhjes ka arritur në miliona euro, që shqiptarët sipas tij do i paguajnë klientëve të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Po ashtu Goxhaj shkruan se ky është plani i Soros për falimentimin e Shqipërisë.

“Kampusi Universitar jepet me PPP!

Dhjetra miliona euro më shumë do i paguajmë me PPP klientëve të Veliajt për ndërtimin e kampuseve, universiteteve, shkollës së policisë në një moment që ekonomia është kockë e lëkurë (të vetmet serume që po e mbajnë ende rë pakallur janë paratë e emigrantëve dhe të drogës) vërteton se po zbatohet Axhenda për Falimentimin e Shqipërisë! Prej 7 vjetësh!
Kjo ka ndodhur në 7 vjet, merru edhe qindarkën e fundit shqiptarëve dhe çdo qindarkë të harxhohet për t’u vjedhur pikërisht në ato drejtime që s’kanë asnjë kthim pas në formën e rritjes së të ardhurave! Veç beton, shoë, palma që thahen, PPP, ..

LEXO EDHE:  Foto+video-Fytyra mashtruese e Erion Veliajt/ Rruga ku të "përpijnë" gropat dhe balta

Norma e vjedhjes tashmë ka arritur 90% të vlerës së çdo tenderi, PPP-je apo shpenzimi!”-shkruan Goxhaj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Trokë” para vettingut/ Qytetari i kërkon llogari Ardi Veliut: Po apartamenti luksoz?

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e qytetarit dixhital lidhur me fshehjen e pasurisë së kreut të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë, Ardi Veliu.

Qytetari shprehet se po pret që Veliu të sqarojë si e ka blerë apartamentin luksoz 200 metër katror te Kodra e Diellit.

Kujtojmë se Veliu doli para vettingut me “xhepa të shpuar”, pasi deklaroi se jeton në një apartament me qera si dhe nuk ka pasuri të paluajtshme.

LEXO EDHE:  Gënjeshtra e Veliajt për ujin dhe mashtrimi me kredinë

LEXO EDHE:  Foto+video-Fytyra mashtruese e Erion Veliajt/ Rruga ku të "përpijnë" gropat dhe balta

Në vettingun e kryepolicit Veliu u fshehën 50 faqe raport dhe shume probleme që kanë të bëjnë me të.
Raporti me 50 faqe e nxjerr Veliun me probleme dhe borxhe, por pavarësisht kësaj vettingu ka zgjedhur ta konfirmojnë në detyrë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Përfundon mbledhja e kryesisë së PS/ Balla: Do të ketë ristrukturim total të partisë

Publikuar

-

Nga

Përfundon mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste e cila u mblodh mëngjesin e kësaj të hëne.

Mësohet se gjatë mbledhjes janë diskutuar disa çështje të organizimit të brendshëm.
Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla bën me dije se do të ketë një ristrukturim total të partisë.

“Jemi njohur sot me ecurinë e procesit të ristrukturimit total të PS pas disa muajsh procesi zgjedhor i cili ka filluar me zgjedhjen e drejtuesve të rinj në qelizat bazë në çdo komunitet apo edhe në çdo fshat.
Jemi partia e parë që dhe në pjesën edhe më të madhe me partitë e tjera në Europë që kemi përqafuar idenë e bashkëdrejtimit mes vajzave dhe djemve, burrave dhe grave për një përfaqësim të barabartë.
PS është një parti shumë demokratike dhe ka një libër rregullash. Organizimi e ka bërë këtë parti fituese në shumë procese. Kemi synuar për të bërë disa rregullime që disa rregulla të jenë të reflektuara dhe të jenë edhe në Kodin Zgjedhor të PS”, tha Balla.

LEXO EDHE:  Foto+video-Fytyra mashtruese e Erion Veliajt/ Rruga ku të “përpijnë” gropat dhe balta

LEXO EDHE:  Humor/ Erion Veliaj i kërkon ndihmë Ilir Metës për WC-të në qytet

Gjithashtu kryesia e PS ka diskutuar edhe çështje që kanë të bëjnë me reformat në vend, përfshirë reformën zgjedhore.
Mbledhja e sotme vjen 20 ditë nga mbajtja e Kongresit të PS ku do të zgjidhen anëtarët e tij.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ambasadorja e SHBA publikon videon/ Shpalos tre prioritetet kryesore për Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka publikuar një video prezantuese teksa shprehet se ka tre prioritete për Shqipërinë gjatë detyrës si kryediplomate amerikane në vendin tonë.

“Së pari do punoj për të thelluar marrëdhëniet në fushën e mbrojtje.
Së dyti do vijoj të nxis zhvillimin demokratik të Shqipërisë për anëtarësimin në Bashkimin Europian. Aspiratat europiane të Shqipërisë dhe reformat që ato kërkojnë, do të sjellin më shumë begati dhe qendrueshmëri për ju dhe rajonin. Së treti do punoj për të nxitur eksportet dhe investimet eSHBA në Shqipëri në mënyrë që të krijojmë më shumë vende pune dhe mundësi për amerikanët dhe shqiptarët”, shprehet ambasadorja.

“Ashtu si Shtetet e Bashkuara kanë mbështetur Shqipërinë gjatë viteve, Shqipëria ka qenë një mike dhe aleate besnike e Shteteve të Bashkuara.’ Njihuni me Ambasadoren e re të Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Yuri Kim”, thuhet në njoftimin e ambasadës, shoqëruar me video-mesazhin e Kim.

LEXO EDHE:  E votova në 2015, por nuk e meriton më votën/ Ish-ministri i Ramës akuza Veliajt, i numëron mashtrimet  

LEXO EDHE:  Gënjeshtra e Veliajt për ujin dhe mashtrimi me kredinë

LEXO TE PLOTE