Connect with Us

Horoskopi i ditës, 29 janar 2020

Sociale

Horoskopi i ditës, 29 janar 2020

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Ne tërësi gjerat do iu ecin mire ju te dashuruarve. Do kërkoni falje për gabimet e bëra dhe do arrini ta përmirësoni marrëdhënien. Beqaret duhet te kenë pak me tepër besim tek vetja nëse duan te bëjnë për vete një person. Me fjalët dhe gjestet e duhura ai mund te afrohet me ju. Ne planin financiar Jupiteri do jete planeti qe do iu mbroje dhe do ua kthjelloje idetë ne çdo moment.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jeta juaj ne çift do jete e mbrojtur nga yjet sot dhe nuk do keni asnjë lloj mosmarrëveshjeje me partnerin. Mund te lini pas krahëve dhe problemet e se shkuarës dhe do mendoni vetëm ta bëni me te mire te ardhmen. Beqaret nuk do kenë asnjë dëshirë për te pasur dike pranë dhe do refuzojnë çdo ftese. Sektori i financave nuk do pësojë ndonjë ndryshim te madh megjithatë situata do jete e qëndrueshme.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Për ju te dashuruarit nuk do ketë asgjë për t’u veçuar sot. Ne tërësi marre dhia me partnerin do jete e kënaqshme dhe do mund te flisni hapur për gjithçka. Beqaret me mire te bëjnë durim dhe t’i marrin gjerat me qetësi sepse vetëm ashtu jeta e tyre sentimentale mund te ndryshoje si e kane ëndërruar. Sektori i financave ka për te qene me i kënaqshëm dhe do kryeni pak me shume shpenzime.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Ju çiftet do jeni ne humor shume te mire gjate gjithë kohës dhe do bëni edhe surpriza për njeri-tjetrin. Marrëdhënia juaj do merret si shembull nga te gjithë. Beqaret mund te fillojnë një lidhje jashtë çdo imagjinate, por qe do iu sjelle emocione te papara. Me shpenzimet duhet te tregoheni me te arsyeshëm sepse ne një moment situata mund te përkeqësohet mjaft.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Ju çiftet duhet t’i shtoni dozat e imagjinatës ne mënyrë qe ta bëni marrëdhënien me interesante. Shmangni me çdo kusht rutinën. Nëse zemra juaj është e lire, sot do mund te realizoni takimin tuaj te ëndrrave. Përgatituni për te filluar një jete shume ndryshe nga ajo qe keni aktualisht. Dielli do jete planeti me i favorshëm për sektorin e financave dhe do iu ndihmoje ta mbani situatën te stabilizuar.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Dita e sotme do jete e jashtëzakonshme për ju. Partneri do iu mbaje aq mire saqë ne një moment do iu duket sikur do shkoni ne qiell te shtate. Beqaret do jene te parrezistueshem dhe do marrin ftesa pafund. Me ne fund do e kenë ata mundësinë për te bere zgjedhjen qe duan. Plutoni do ju nxite te jeni te pamatur ne planin financiar dhe gjendja do përkeqësohet goxha.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Ambienti ne jetën tuaj ne çift do jete i përshtatshëm për t’u dashuruar pa dorashka. Ne çdo moment do buzëqeshni dhe zemra do ju rrahe fuqishëm. Beqaret do jene gati te bëjnë gjithçka vetëm qe ta ndryshojnë statusin e tyre dhe do jene me shume fat. Ne planin financiar do merrni vendime shume te rëndësishme ne mënyrë qe ta ndryshoni sa me pare statusin.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Dite plotësisht e qete dhe pa probleme ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do përjetoni vetëm emocione pozitive dhe shume te ngrohta. Beqaret do jene gati për çdo lloj aventure vetëm qe te mos qëndrojnë me vetëm. Dita do marre një drejtim shume te bukur. Ne planin financiar mos i lini pa zgjidhur problemet qe do ju dalin sepse situata me pas do ndërlikohet akoma me tepër.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dite e mire dhe e begate do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndiheni gjithë kohës te plotësuar dhe nuk do keni asnjë lloj ankese ndaj partnerit. Beqaret do kenë një dite te mbushur me aventura dhe me njohje interesante kështu qe nuk do mbeten me vetëm si me pare. Buxhetin duhet ta mbani me shume nen kujdes sepse ne te kundërt nesër do ju dalin vështirësi.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite shume e favorshme ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni me te logjikshëm te dy palët dhe do i zgjidhni edhe disa mosmarrëveshje te vjetra. Beqaret do e vene ne plan te pare jetën sentimentale dhe do bëjnë gjithçka qe ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë. Ne fakt yjet do jene me ta. Gjendja e financave do jete delikate, por jo e rrënuar tërësisht.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Dite e qete, harmonike dhe pa problemin me te vogël do jete kjo e sotmja. Do jeni te dy palët optimiste dhe do mendoni me te mirën për lidhjen qe keni krijuar. Beqaret do kenë njohje, por jo mundësi për te krijuar lidhje serioze kështu qe do ju duhet te presin ende pak kohe. Për financat do jete një dite e vështirë. Do ju duhet te shpenzoni me llogari për te mos pasur probleme serioze.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dite shume euforike ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do bëni edhe gjera te çmendura me partnerin vetëm për te kaluar momente sa me te bukura dhe pasionante. Beqaret do jene me fat dhe do kenë takime shume te veçanta qe ne orët e para te mëngjesit. Buxhetin do dini si ta menaxhoni me shume përkujdes dhe maturi kështu qe gjendja do mbetet e mire.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

ISHP këshillon: Nëse keni rrufë apo grip, shkoni në shtëpi dhe pushoni!

Publikuar

-

Nga

Ndërkohë që një valë gripi ka përshirë gjithë rajonin, Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar një këshillë për qytetarët që të marrin masa që në fazën e parë të shfaqjes.

Sipas ISHP, nëse keni rrufë apo grip, shkoni në shtëpi dhe pushoni, konsultohuni me mjekun tuaj dhe merrni masa mbrojtëse që mund të zvogëlojnë rrezikun e gripit:

Ruani higjenën vetjake.
Shmangni përdorimin e panevojshëm të antibiotikëve.
Shmangni kontaktet e ngushta me njerëzit.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Java nis me diell/ Mësoni surprizat e motit për ditët në vazhdim

Publikuar

-

Nga

Kjo javë pritet të nisë me mot me diell dhe shtim gradual të vranësirave. Sipas Shërbimit meteorologjik, deri në mesjavë, reshjet e përkohëshme të shiut do të përqendrohen në pjesën veriore dhe qendrore të vendit.

Intensiti i tyre, do të jetë i dobët e përkohësisht gjatë së mërkurës e të enjtes mesatar. Deri në këtë ditë, erërat heraherës të vrullshme jugore, do të krijojnë kushtet për rritje temperaturash si më poshtë.

Ndryshim i situatës meteorologjike, do të vijë ditën e premte, kur vendi do të përfshihet nga reshje shiu e dëbore në ekstremet malore.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 13 mars 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 20 nëntor 2018

Këto reshje, parashikohen me intensitet dhe në formën e rrebesheve, pasdite e në mbrëmje të së premtes.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Horoskopi i ditës, 10 Shkurt 2020

Publikuar

-

Nga

Dashi
21 Mars – 19 Prill

Bëhuni gati për të jetuar një ditë plot pasion. Venusi në shenjë ju garanton fat në dashuri dhe një ngarkesë të jashtëzakonshme joshëse. Për beqarët mund të jetë një ditë e mbushur me ngjarje të papritura, por do të keni mundësi të zgjidhni shumë çështje që ju kanë mbetur pezull. Falë Marsit, do të keni vendosmërinë për të pohuar veten në punë dhe do të jeni më luftarak se kurrë.

Demi
20 Prill – 20 Maj

Sot do të jetë një ditë me fat në fushën sentimentale, megjithatë yjet ju këshillojnë që të mos ngrini tonet me partnerin tuaj pasi mund të thoni gjëra për të cilat do të pendoheni në të ardhmen. Kjo vlen vetëm për ata që janë çift. Sa për beqarët, kjo është koha ideale për të bërë njohje të reja. Ndërkohë, Jupiteri ju siguron rezultate të shkëlqyera në punë. Sot do të shfrytëzoni të gjitha mundësitë për të treguar sa të aftë jeni.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor

Sot nuk arrini të bini dakord me ata rreth jush dhe kjo do ju bëjë me nerva. Marsi do të provokojë grindje dhe diskutime me partnerin. Ndërsa beqarët do të kërkojnë situata më të përshtatshme për kuriozitetin e lindur dhe dëshirën për të eksperimentuar. Sa i përket punës, periudha e lodhjes së madhe vazhdon për ju. Ju ndoshta keni nevojë për një stimulim të ri.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik

Sot mund të ketë disa diskutime më shumë me partnerin, të shkaktuar nga Venusi. Megjithatë, gjërat do të ndryshojnë në mbrëmje. Ndërsa beqarët do duhet të përqendrojnë gjithçka tek dialogu për të tërhequr personin e dëshiruar dhe për të fituar zemrën e tyre. Në këtë periudhë do të keni plot shqetësime dhe mendimet në lidhje me punën do të shumëfishohen.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht

Dashuria sot do t’ju ​​dhurojë më shumë sesa një buzëqeshje. Venusi i favorshëm do t’ju bëjë të ndiheni të dashur dhe do të mbështeteni nga një person i veçantë. Do të ketë mundësi të shkëlqyera për beqarët, veçanërisht për ata që duan të provojnë emocione të reja. Hëna e pafavorshme ka të ngjarë të krijojë disa gabime në punë dhe kjo do të ndikojë në humorin tuaj.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator

Dita fillon shumë mirë, do të keni fati dhe mund të përjetoni emocione të papritura. Nëse jeni beqarë, Mërkuri mund të përmirësojë marrëdhëniet duke sjellë një njohje të re dhe t’ju bëjë të kuptoni më mirë për atë që ndjeni. Pengesat që mund të shfaqen në punë për shkak të Mërkurit janë kalimtare, prandaj mos u shqetësoni.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 11 prill 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 20 gusht 2019

Dita do të jetë mjaft e rëndë nga pikëpamja e ndjenjave. Problemet me partnerin që jeni përpjekur ti injoroni kohët e fundit po dalin në sipërfaqe dhe do të zbulohet gjithçka. Beqarët do duhet të përfitojnë nga kjo ditë për të zgjidhur një çështje me një person. Puna po ecën ngadalë, por sot do të tregoni pak interes për tu argëtuar me bashkëpunime të reja.

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor

Sot do të keni pamje shumë joshëse, nga e cila do të lindin kontakte dhe marrëdhënie romantike. Mund të përjetoni takime shumë të bukura dhe mirëkuptim të madh nëse tashmë keni një partner krah jush. Horoskopi për të gjithë sjell shumë surpriza të këndshme, disa prej të cilave do të vlerësohen shumë. Gjatë kësaj periudhe do të ketë shumë mundësi pune për ju, mjafton ti mbroni me talentin tuaj.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor

Sot Venusi ju garanton emocione të reja në fushën sentimentale. Do të kaloni momente plot humor me të dashurin tuaj. Ndërsa beqarët do të kenë takime te shkëlqyera dhe do përjetojnë aventura emocionuese. Sa i përket punës, nuk do të jetë aq e bukur sa dashuria pasi ju pret një ditë tepër e ndërlikuar.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar

Sot nuk do të jetë një ditë shumë e mirë sa i përket dashurisë pasi do të përjetoni tensioni në jetën tuaj si çift. Gjatë ditës mund të përballeni me grindje, dhe kjo nuk do të ndodhë vetëm me partnerin/partneren. Nuk do të jetë e lehtë të bini dakord me disa të njohur të rinj. E kundërta do të ndodhë në punë. Sukseset nuk kanë të ndalur, sidomos për ata që kanë nisur diçka të re në jetën e tyre.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt

Sot është një ditë mjaft monotone me momente alternative. Nga besimi i verbër do të përjetoni zhgënjim të thellë për disa situata. Sa për beqarët, dikush nga e kaluara mund të kthehet t’ju kërkojë. Kujdesuni më mirë për marrëdhëniet me kolegët, punën ose studimin, pasi disa prej tyre mund të jenë interesante.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Hëna sjell shumë lajme pozitive në  dashuri dhe do të jeni të rrethuar nga një lloj magjie që do të rrisë mirëkuptimin me partnerin tuaj. Edhe për zemrat e vetmuara ka lajme të mira pasi mund të keni një takim të papritur me personin e duhur. Sa i përket punës, do të jeni praktik dhe konkret, që do të shoqërohet me një energji të jashtezakonshme dhe do t’ju udhëheqë në çdo hap.

LEXO TE PLOTE