Connect with Us

“Një vit me aventura!”/ Hajdari “ia numëron një për një” Bashës, paralajmëron tradhëtinë e radhës

Politikë

“Një vit me aventura!”/ Hajdari “ia numëron një për një” Bashës, paralajmëron tradhëtinë e radhës

Publikuar

-

Deputetja Rudina Hajdari, ka paralajmërur një tjetër marrëveshje të fshehtë Rama-Basha, sa i përket ndryshimit të sistemit zgjedhor.

E ftuar në “News 24”, Hajdari theksoi se logjika të çon se do të kemi një tjetër marrëveshje, pavarësisht se kjo nuk do të ishte në interes të PD, por janë taktika “të ndërrimit të karrigeve”.

“Mendoj se opozita jashtë parlamentare ndodhet në një pozicion mjaft të sikletshëm. Kanë kaluar një vit të sforcuar me aventura që nuk i përkasin një vendi që mundohet të ecë përpara. Qoftë protestat, djegia e mandateve, braktisja e parlamentit, janë hapa që nuk janë të hijshme për një parti që nesër kërkon të qeverisë.

Mendoj se kjo ka patur pasojat afatgjata dhe e ka dëmtuar imazhin e PD. Patjetër që ata do të kenë një kthim, i cili është pak me vonesë, por nuk është asnjëherë vonë për t’i thirrur mendjes.

LEXO EDHE:  Basha takim me “skifterët’ e Italisë/ Vidhni shtëpi ministrash

Mendoj se është e një taktikë që është ndjekur nga 30 vite, pra për të vendos ca rregulla loje, që kur të ndryshojnë karriget të mos kenë probleme. Unë nuk e shikoj vetën të identifikuar nga ata. Unë e shikoj në interes të vendit, që të siguroj që kjo tyrezë të ketë një mbikqyrje të fortë nga ndërkombëtarët.

Logjika të çon se ka një marrëveshje të fshehtë, por unë besoj se është në interes të tyre, sidomos opozitës jashtëparlamentare që ta ndryshojë sistemin.”, u shpreh Hajdari./CNA.al

 

 

 

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Basha publikon videon dhe del ‘garant’/ Do të presim lidhjet e mafies me shtetin

Publikuar

-

Nga

Fitorja po vjen apo po largohet?/ Basha i shmanget pyetjes: Nuk ka zgjedhje të zakonshme

Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar videon ndërsa nuk kursen as akuzat ngda kryeministrit Edi Rama.

Sipas Bashës, Rama e ka mendjen të shtojë pasuritë dhe nuk iu bie në mend për njerëzit. Kryedemokrati zotohet se me ardhjene tij në qeveri do të presin lidhjet e mafies me shtetin.

“Rama dhe marionetat e tij e kanë mendjen të shtojnë pasurinë e tyre me mafien. Atyre as që u bie në mend për njerëzit.
Së bashku, ne do të sjellim ndryshimin. Do të presim lidhjet e mafies me shtetin, do të largojmë Ramën dhe marionetat e tij e do të sjellim një qeveri që kujdeset për familjet shqiptare”, shkruan Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Përgjimet e antimafies italiane/ Balla e kalon topin në fushën e Bashës

Publikuar

-

Nga

Përgjimet e antimafies italiane/ Balla e kalon topin në fushën e Bashës

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes me drejtuesit e qarqeve, ku foli edhe për përgjimet e antimafias italiane për ndërtimet në Shqipëri.

Ndonëse në këto përgjime u lakua edhe emri i kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj dhe komponentëve të tjerë të politikës, Balla e kaloj “topin” në fushën e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Sipas Ballës eurodeputeti që ka dalë në përgjime është mik i ngushtë me Bashën dhe për këtë ai tha kryeopozitari mund të përgjigjet më mirë për këtë gjë.

“Unë jam kryetari i delegacionit shqiptar në Parlamentin Europian dhe jam i bindur që eurodeputeti që përmendet është miku i ngushtë i Lulzim Bashës, madje e ka pritur edhe në zyrë. Shko pyeteni Bashën sepse e di mirë. Si politikan shqiptar, meqë është përmendur një politikan

LEXO EDHE:  Tërhiqet Lulzim Basha/Nuk do e mbyll nesër çadrën

LEXO EDHE:  “Bëni gati plaçkat, së fundi dihet”/ Kulluri mesazh të fortë Ramës dhe Bashës

Ata që janë përmendur i keni në presidencë dhe miq të kreut të opozitës. SPAK do të bëj verifikimet përkatëse dhe do I shkoj deri në fund kësaj çështje. Kjo çështje po hetohet nga drejtësia e vendit fqinj.

Ora News e ka një çështje të hapur për këtë gjë e nuk duhet të hyj më thellë”, tha Balla./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mbledhja me drejtuesit e qarqeve/ Balla zbardh takimin, çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

Sekretari i përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka dhënë detaje lidhur me mbledhjen e sotme ku kryeministri Rama mblodhi të gjithë drejtuesit politik të qarqeve.

Balla bëri me dije se gjatë mbledhjes është bërë një raportim i 12 drejtuesve të qarqeve mbi detyrat specifike.

“Shtabi elektoral ka qenë në kontakt të vazhdueshëm për ecurinë e fushatës zgjedhore. Ka qenë një raportim i 12 drejtuesve të qarqeve mbi detyrat specifike. Ëshët e rëndësishme që zgjedhjet janë zgjedhje me standarde demokratike. Bien të gjithë dakord që PS ka filluar një proces shumë të paanshëm për vlerësimin dhe përcaktimin e kandidaturave. I kemi dhenë mundësinë shumë të rinjve të konkurojnë dhe tashmë kemi arritur në një grup përfaqësuesish shumë të mirë. Kjo cështje ka qenë një prej diskutimeve të sotme me gjithë drejtuesit e qarqeve”, u shpreh Balla./CNA.al

LEXO TE PLOTE