Video-20 të vdekur e 1015 të plagosur/ Vijojnë kërkimet nën rrënoja pas tërmetit shkatërrimtar në Turqi

Pasditen e djeshme, Turqia është goditur nga një tërmet i fuqishëm, 6.9 ballë, i cili ka lënë pas pasoja katastrofale. Sipas mediave turke, deri tani 20 persona kanë humbur jetën, ndërsa rreth një mijë të tjerë kanë mbetur të plagosur. Ndërkohë ekipet e kërkim-sjpëtimit vijojnë kërkimet nën rrënoja. Tërmeti goditi Turqinë Lindore, dhe u shoqërua … Continue reading Video-20 të vdekur e 1015 të plagosur/ Vijojnë kërkimet nën rrënoja pas tërmetit shkatërrimtar në Turqi