Connect with Us

Falsifikim dhe pastrim parash/ Dënohet me 5.4 vite burg biznesmeni në Vlorë

Kronika

Falsifikim dhe pastrim parash/ Dënohet me 5.4 vite burg biznesmeni në Vlorë

Publikuar

-

Gjykata e Vlorës ka dënuar me 5.4 vite biznesmenin Pëllumb Petritaj i cili akuzohet për pastrim parash, abuzim me pronat dhe falsifikim dokumentash.

Prokuroria nga ana tjetër kishte kërkuar dënimin me 8 vite heqje lirie, por që gjykata ka vendosur për 5 vite e 4 muaj.

Petritaj akuzohet se nëpërmjet falsifikimit të dokumenteve ka mundur të zaptojë një sërë sipërfaqesh toke plazhe në Vlorë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Me 2 burgime të përjetshme/ Gjykata rrëzon kërkesën e Admir Tafilaj për të ulur dënimin

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Burrelit me gjyqtarë Murat Lleshi ka rrëzuar kërkesën e kapobandës , Admir Tafilaj i cili kërkonte ulje dënimi.

Tafilaj është i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e dy vëllezërve Pjetrushi, por edhe me një tjetër të përjetshëm si kreu i grupit të strukturuar kriminal i njohur ndryshe si ‘grupi tritoli’.

Në faktet që drejtoria e Burgjeve paraqiti ishin se ky i dënuar nuk  nuk krijon bindjen e një qëndrimi pendues ndaj veprave penale për të cilat është dënuar madje në dhomën e qelisë së tij  janë gjetur sende të ndaluara si telefona etj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Pogradec/ Makina përplas 18 vjeçaren

Publikuar

-

Nga

Një tjetër aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotm.

Mësohet se një automjet ka përplasur një 18 vjeçare ndërsa po kalonte rrugën në afërsi të fshatit Buçimas në Pogradec.

E reja po transportohet drejt spitalit me urgjencë. Ndërkaq, policia ka shoqëruar drejtuesin e mjetit, dhe po bën zbardhjen e rrethanave të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Kisha videon në dorë”/ Artan Hoxha tregon si e bindi Dritan Rexhepin për intervistën nga burgu

Publikuar

-

Nga

Gazetari investigativ Artan Hoxha ne nje studio televizive

Gazetari Artan Hoxha, në një intervistë nga studio e ABC news, ka zbuluar se si arriti ta bindë Dritan Rexhepin (i dyshuar për pengmarrjen dhe vrasjen e Jan Prengës) për intervistën nga burgu i Ekuadorit.

“Unë kisha pamjet. I thashë se kam parë videon se si është trajtuar dhe e kam parë të vdekur Jan Prengën. Unë i tregova atij se cfarë kisha parë dhe i thashë unë si gazetar nuk do e publikoj atë video se është shkelje e rëndë por do u kërkoja edhe kolegëve që nese u bie në dorë ajo video, për familjen, fëmijët pamjet nuk do jenë aspak etike.

E kam bindur personin atje që të sqarojë këtë situatë se ngjarja në Shqipëri është shumë e rëndë. Në pamje unë kam parë një Rang Rover të bardhë që është futur në garazhin e kompleksit Golden nga i cili ka danë 4 persona, hapet dera e pasme e  bagazhit, nxirret kufona e Jan Prengës nga këmbët deri tokë dhe pas pak e marrin dhe e fusin te furgoni.

LEXO EDHE:  Luftë në Vlorë/ Raportohet për të vdekur

LEXO EDHE:  Fugoni i policisë përplaset me një makinë/ Dy të plagosur

Gramoz Rexhepit i kam thënë se gjithë kjo histori thuhet se është organizuar prej teje”, u shpreh Hoxha./CNA.al

Bossi më i madh i trafikut të kokainës/ Artan Hoxha interviston nga burgu i Sigurisë së Lartë, Dritan Rexhepin

Pengmarrja e Jan Prengës/ Artan Hoxha nxjerr intervistën me bosin e kokainës nga burgu i Ekuadorit

 

 

LEXO TE PLOTE