Connect with Us

Vrasja e Vilson Tafçiut/ Vetëdorëzohet në polici 29-vjeçari

Kronika

Vrasja e Vilson Tafçiut/ Vetëdorëzohet në polici 29-vjeçari

Publikuar

-

Noel Dishi, autori i dyshuar i vrasjes së 28-vjeçarit Vilson Tafçiu (Ndokaj) në zonën e “Astirit” në Tiranë, është vetëdorëzuar sot në polici.

Blutë bëjnë me dije se i riu nga Dibra, ka shkuar me dëshirën e tij në rajonin e policisë në Tiranë.

“Si rezultat i trysnisë së ushtruar nga ana e Policisë duke kryer kontrolleve të shtuara e të pandërprera në dhjetëra objekte, banesa, hotele, dhe godina të braktisura, informacioneve të grumbulluara  dhe si rezultat i bashkëpunimit me familjarët  para pak minutash u dorëzua në DVP Tiranë autori i dyshuar i ngjarjes, shtetasi N. D., alias N. K., alias M.P., 29 vjeç”, thuhet në njoftimin e policisë.

Dishi ka qenë shok me viktimën dhe kanë qenë bashkë madje edhe në Francë dhe Zvicër.
Policia ka marrë në pyetje familjarët e autorit të dyshuar në Sukth të cilët kanë thënë se Vilsonin e njihnin si shok të djalit dhe se shkonte shpesh në shtëpinë e tyre.

LEXO EDHE:  “Më shau nga nëna”/ Zbardhet dëshmia e të riut që ekzekutoi shokun në Astir

Dyshohet se si pasojë e një konflikti të çastit në mbrëmjen e 20 janarit, Dishi ka qëlluar për vdekje Tafçiun.

Ndërkohë, policia në bashkëpunim me prokurorinë, po vijon punën për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarjeje./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Të shtëna me armë zjarri në Durrës/ Plagoset një person

Publikuar

-

Nga

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri pak më parë në qytetin e Durrësit.

Sipas informacioneve paraprake dyshohet se personi të cilit ende nuk i dihet identiteti është plagosur në këmbë.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e plazhit.

Ende nuk dihen rrethanat në të cilat ka ndodhur plagosja, ndërkohë që mësohet se policia dhe ambulanca janë nisur drejt vendit të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Itali/ Shqiptari masakron me thikë pronarin e lokalit

Publikuar

-

Nga

Një 21 vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e Policisë italiane nën akuzën e tentativës së vrasjes.

Mësohet se i riu punonte në një bar në Roça Imperiale dhe mbrëmjen e djeshme, para se të mbyllte punën, ka sulmuar pronarin me thikë në shpinë dhe krahë.

Fatmirësisht italiani ka mundur ti shpëtojë plagëve të marra, falë disa kalimtarëve që kanë dëgjuar thirrjet për ndihmë.

Ndërkaq, i riu shqiptar ka tentuar të largohet  por është ndaluar në autostradën 106 në San Nicola di Roça Imperiale.

LEXO EDHE:  Viktima e atentatit me precedentë penalë/ Erdhi në Tiranë për të varrosur gjyshen

LEXO EDHE:  Viktima e atentatit me precedentë penalë/ Erdhi në Tiranë për të varrosur gjyshen

Shqiptari i arrestuar për vrasje në tentativë, tani është në burg./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Me 2 burgime të përjetshme/ Gjykata rrëzon kërkesën e Admir Tafilaj për të ulur dënimin

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Burrelit, me gjyqtarë Murat Lleshi ,ka rrëzuar kërkesën e kapobandës, Admir Tafilaj, i cili kërkonte ulje dënimi.

Tafilaj është i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e dy vëllezërve Pjetrushi, por edhe me një tjetër të përjetshëm si kreu i grupit të strukturuar kriminal i njohur ndryshe si “grupi tritoli”.

Në faktet që Drejtoria e Burgjeve paraqiti theksonte se ky i dënuar  nuk krijon bindjen e një qëndrimi pendues ndaj veprave penale për të cilat është dënuar, madje në dhomën e qelisë së tij  janë gjetur sende të ndaluara si telefona etj./CNA.al

LEXO TE PLOTE