Connect with Us

Video-skandali i kryebashkiakut/ SPAK thërret Artan Hoxhën

Kronika

Video-skandali i kryebashkiakut/ SPAK thërret Artan Hoxhën

Publikuar

-

gazetari inevstigativ, artan hoxha

Gazetari Artan Hoxha është thirrur nga Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për të dëshmuar një ditë pas publikimit të videos të kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla ku shafqet duke konsumuar kokainë.

Alla shfaqej në video duke thithur kokainë me hundë teksa ndodhej në banakun e një lokali privat.
Artan Hoxha do të jetë sot në orën 14:30 para prokurorëve të SPAK-ut.

Kujtojmë se SPAK ka nisur hetimin për kryebashkiakun e Bulqizës Lefter Alla, pas publikimit të videos nga gazetari Artan Hoxha në Abc News.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Të shtëna me armë zjarri në Durrës/ Plagoset një person

Publikuar

-

Nga

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri pak më parë në qytetin e Durrësit.

Sipas informacioneve paraprake dyshohet se personi të cilit ende nuk i dihet identiteti është plagosur në këmbë.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e plazhit.

Ende nuk dihen rrethanat në të cilat ka ndodhur plagosja, ndërkohë që mësohet se policia dhe ambulanca janë nisur drejt vendit të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Itali/ Shqiptari masakron me thikë pronarin e lokalit

Publikuar

-

Nga

Një 21 vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e Policisë italiane nën akuzën e tentativës së vrasjes.

Mësohet se i riu punonte në një bar në Roça Imperiale dhe mbrëmjen e djeshme, para se të mbyllte punën, ka sulmuar pronarin me thikë në shpinë dhe krahë.

Fatmirësisht italiani ka mundur ti shpëtojë plagëve të marra, falë disa kalimtarëve që kanë dëgjuar thirrjet për ndihmë.

Ndërkaq, i riu shqiptar ka tentuar të largohet  por është ndaluar në autostradën 106 në San Nicola di Roça Imperiale.

LEXO EDHE:  Policia greke zbulon kokainën në autobus/ Shoferi largohet dhe hyn në territorin shqiptar

LEXO EDHE:  “Mercenarë të Soros”/ Altin Goxhaj: Si po e përballon Luli pa kokainë, tradhtinë që i bën të vetëve ?

Shqiptari i arrestuar për vrasje në tentativë, tani është në burg./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Me 2 burgime të përjetshme/ Gjykata rrëzon kërkesën e Admir Tafilaj për të ulur dënimin

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Burrelit, me gjyqtarë Murat Lleshi ,ka rrëzuar kërkesën e kapobandës, Admir Tafilaj, i cili kërkonte ulje dënimi.

Tafilaj është i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e dy vëllezërve Pjetrushi, por edhe me një tjetër të përjetshëm si kreu i grupit të strukturuar kriminal i njohur ndryshe si “grupi tritoli”.

Në faktet që Drejtoria e Burgjeve paraqiti theksonte se ky i dënuar  nuk krijon bindjen e një qëndrimi pendues ndaj veprave penale për të cilat është dënuar, madje në dhomën e qelisë së tij  janë gjetur sende të ndaluara si telefona etj./CNA.al

LEXO TE PLOTE