Connect with Us

“Ose plumbin ose lekët”/ Artan Hoxha tregon kërcënimin si te “Narcos”

Kronika

“Ose plumbin ose lekët”/ Artan Hoxha tregon kërcënimin si te “Narcos”

Publikuar

-

gazetari flet per vizen e berishes

Gazetari investigativ, Artan Hoxha publikoi pasditen e djeshme në televizionin Abc News, videon e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla duke thithur kokainë në ambientet e një lokali.

Hoxha bëri me dije se ishte kërcënuar lidhur me publikimin e videos.

Ai theksoi se në këtë rast mund të ishte “rregulluar” me personat e prekur nga kjo ngjarje, duke marrë paratë dhe duke mbyllur gojën, siç ndodh shpesh në raste të tilla, por ai zgjodhi ta publikojë skandalin edhe pse mund të jetë i kërcënuar.

LEXO EDHE:  Berisha sulmon ashpër gazetarin Artan Hoxha

“Si te ‘Narcos’, që transmetohet në një televizion kombëtar. Eskobari të bën të zgjedhësh ose lekët ose plumbin. Unë kam zgjedhur ta mbyll jetën në këtë profesion. Do bëj gjithçka që vendi të përparojë dhe fëmijët të mos më largohen jashtë vendit”, u shpreh Hoxha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zbardhet dinamika e ngjarjes në Durrës/ 42-vjeçari u plagos nga hajduti

Publikuar

-

Nga

Policia ka zbardhur detaje të reja, për ngjarjen në Durrës ku mbeti i plagosur me armë zjarri një 42 vjeçar.

Sipas njoftimit, autori i plagosjes kishte shkuar në banesën e vëllait të të plagosur për të grabitur.

Pasi Rexhep Terziu dëgjoi zhurma, shkoi për të vëzhguar, duke u përballur me autorin, i cili ka qëlluar me armë zjarri, ku një nga plumbat e ka kapur në pjesën e këmbës.

“Më datë 10.02.2020, rreth orës 20:30, në lagjen Nr.13 Plazh, një person ende i paidentifikuar, ka hyrë për të vjedhur në banesën e shtetasit R.T.

Në tentativë për të vjedhur por që është  diktuar nga të zotët e banesës, personi ka plagosur në këmbë jashtë rrezikut për jetën të zotin e  banesës shtetasin R.T, 42 vjeç, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Personi nuk ka mundur të kryejë vjedhjen por është larguar me shpejtësi.

LEXO EDHE:  “Qeveria e fokusuar te tërmeti”/ Artan Hoxha paralajmëron: Grupet kriminale…

LEXO EDHE:  Artan Hoxha zbulon arsyen, pse Berisha veshi sërish jelek antiplumb

Shërbimet e Policisë kanë mburritur menjëherë në vendngjarje, dhe vijon krehja e zonës për të  bërë të mundur kapjen e autorit

Janë ngritur pika kontrolli dhe me lëvizje për të kontrolluar dhe identifikuar personat e dyshuar.

Grupi hetimor  ndodhet në vendngjarje ku po administron çdo provë sado të vlefshme që do ti shërbejnë zbardhjes së ngjarjes, identifikimit  dhe kapjes së autorit.”, thuhet në njoftimin e plotë të policisë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Të shtëna me armë zjarri në Durrës/ Plagoset një person

Publikuar

-

Nga

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri pak më parë në qytetin e Durrësit.

Sipas informacioneve paraprake dyshohet se personi të cilit ende nuk i dihet identiteti është plagosur në këmbë.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e plazhit.

Ende nuk dihen rrethanat në të cilat ka ndodhur plagosja, ndërkohë që mësohet se policia dhe ambulanca janë nisur drejt vendit të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Itali/ Shqiptari masakron me thikë pronarin e lokalit

Publikuar

-

Nga

Një 21 vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e Policisë italiane nën akuzën e tentativës së vrasjes.

Mësohet se i riu punonte në një bar në Roça Imperiale dhe mbrëmjen e djeshme, para se të mbyllte punën, ka sulmuar pronarin me thikë në shpinë dhe krahë.

Fatmirësisht italiani ka mundur ti shpëtojë plagëve të marra, falë disa kalimtarëve që kanë dëgjuar thirrjet për ndihmë.

Ndërkaq, i riu shqiptar ka tentuar të largohet  por është ndaluar në autostradën 106 në San Nicola di Roça Imperiale.

LEXO EDHE:  Fati i të mbeturve në kampet e ISIS/ Artan Hoxha pyet ministrin Lleshaj

LEXO EDHE:  Një hajdut në Gjykatën e Lartë/ Artan Hoxha tregon institucionet që fshehën krimin e Thanzës

Shqiptari i arrestuar për vrasje në tentativë, tani është në burg./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE