Connect with Us

Merr 590 euro dhe zhduket, “Stop” gjen “Minerva Grup”

Denoncim

Merr 590 euro dhe zhduket, “Stop” gjen “Minerva Grup”

Publikuar

-

Një tjetër denoncim ka mbërritur në emisionin “Stop” për agjensitë e punësimit. Kësaj radhe, denoncimi është për “ Minerva Grup”.Ermir Leka nga Burreli, tregon, se kjo agjensi i ka premtuar punësim në Gjermani dhe për këtë ka paguar 590 euro.Por një vit më pas, nuk është bërë asgjë.

Ermiri i ka telefonuar në numrin, që kishin, por nuk arrin të marrë kontakt.Edhe vendndodhjen pranë sheshit Shqiponja e kanë ndryshuar, pa bërë me dije një adresë të re.Pas shumë kërkimesh, gazetarja e “Stop”, mundi të gjejë zyrat e “Minerva Grup” në zonën e “Don Bosko”-s.

Punonjësja e zyrës thotë, se procedura e Ermirit është në proces, sepse Ambasada Gjermane nuk ka njoftuar ende për vizë. Ermirit nuk i është komunikuar asgjë dhe vetëm me ndërhyrjen e emisionit “Stop” ai u vu sërish në kontakt me “Minerva Grup”, për të vijuar procedurën. Për më shumë ndiqni videon./Klan tv

LEXO EDHE:  Ja kush e përgjoi ministrin e PS

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Denoncimi “bombë”/ Rrihet dhe bëhet peshk në dru kryebashkiaku socialist

Publikuar

-

Nga

partia socialiste selia qendrore

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, ku thuhet se kryebashkiaku i Elbasanit Gledian Llatja është dhunuar, me urdhër të dhëndrit të Qazim Sejdinit.

Në mesazhin e qytetarit thuhet se ngjarja ka ndodhur para një jave, ndërsa shton se Llatja është rrahur nga ‘banda e bashkisë’, pasi nuk i është bindur urdhrit të dhëndrit të ish-kryetarit të Bashkisë.

“Rrifet dhe behet peshk ne dru narkokreu monist i bashkise te Elbasanit!

Lexoni denoncimin e qyretarit dixhital. sb

Pershendetje doctor Berisha po te percjell nje lajme nga Elbasani jone i bukur kryetarin e bashkis Gledjan llatja e ka ber peshke ne dru para nje jave nga vet bandad e beshkis sepse nuk eshtë bindur urdhrave te dhendrit te Qazim sejdinit .. te lutem anonim se jane shum te rrezikshem per ne qe jetojme ne Elbasan..te pershendes..”, shkruhet në mesazhin e plotë.

LEXO EDHE:  Skandali në “Stop”/Kush janë “Rilindësit” e doganave!

LEXO EDHE:  Denoncimi në “STOP”/ I kthejnë farat dhe rrethin e çelësave, të burgosurit nuk i japin 1200 eurot pas dënimit

Kujtojmë se Sejdini ishte një nga kryebashkiakët më jetëgjatë të Partisë Socialiste, i cili në zgjedhjet lokale të 30 Qershorit, vendosi që të mos rikandidonte më për të qenë në krye të Elbasanit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Show vulgar me Anti-KÇK-në/ Qytetari i nxjerr të palarat policisë: Deri tani vadisnit parcelat me hashash?!

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministi Sali Berisha, ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili denoncon “shown” e qeverisë sipas tij, me Anti-KÇK-në.

Përmes mesazhit dërguar ish Kryeministrit, ai i bën disa pyetje edhe krerëve të Policisë dhe jo vetëm.

“Policia e shtetit ngrihet në këmbë! Pse shtrirë ka qënë deri tani?! Apo ka qënë në gjumë ?! Apo ishte e zënë duke vaditur parcellat me hashash?!

LEXO EDHE:  Stop–Kamera e fshehte/ Sa shitet trupi e si organizohet prostitucioni në Shqipëri!

LEXO EDHE:  Skandali në "Stop"/Kush janë "Rilindësit" e doganave!

Pse duhet të paguajmë militantët e rilindjes socjaliste me uniforma policie që të ndjekin mbrapa makinat lluksoze, kur këto automjete kanë marrë leje qarkullimi nga vetë institucjoni që drejtohet e komandohet nga qeverria e Ramës?

Nje shou vulgar per te mbushur xhepat!”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Denoncim

“Dalin fotot e llotos së hapur përballë Ministrisë së Mbrojtjes/ Policia e mbyll dy orë kur vjen kontrolli”

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha, duke iu referuar mesazhit të qytetarit dixhital, thotë se bixhozi po lulëzon.

Ndonëse qeveria i ka mbyllur të gjitha llotot dhe lojërat e fatit dhe i ka ndaluar me ligj, në mesazhin e  publikuar nga Berisha thuhet se përballë Ministrisë së Mbrojtjes është një dyqan llotosh.

Më tej, ngrihen akuzat se në momentin kur do të vijë kontrolli, policia e mbyll dyqanin për rreth dy orë.

“Edi Rama ka thënë që janë të gjitha bixhozet e mbyllura, por unë do të dërgoj disa foto që të të them ty që në policinë e Lleshajt janë të gjithë të korruptuar. Si ka mundësi që një lokal përballë me Ministrinë e Mbrojtjes është hapur me lloto dhe kompjutera dhe policia e Lleshajt në momentin që do ti vijnë për kontroll i mbyll 2 orë dhe i hap prap”, thuhet në mesazh, ndërsa ish-kryeministri ka publikuar edhe fotot e llotos së hapur./ CNA.al

LEXO TE PLOTE