Connect with Us

Zjarri në Çardhak të Devollit/ Shkrumbohen 5 hektarë pyje

Kronika

Zjarri në Çardhak të Devollit/ Shkrumbohen 5 hektarë pyje

Publikuar

-

Zjarr masiv në Malin e Taraboshit/ Flakët rrezikojnë banesat

Rreth pesë hektarë bimësi të ulët, kryesisht shkurre, janë shkrumbuar në zonën e ‘Çardhakut’ në Devoll, sipasojë e një zjarri të rënë që prej pasditës së djeshme.

Terreni i vështirë, ka vështirësuar ndërhyrjen e zjarrëfikësve në këtë zonë, duke bërë që flakët të vijojnë ptej 24 orësh.

Deri më tani mësohet se janë izoluar dy vatra, ndërsa aksioni i zjarrëfikësve vijon./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Sherr mes dy të miturve në Pogradec/ Plagoset me thikë 16-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Sherr mes dy të miturve në Pogradec/ Plagoset me thikë 16-vjeçari

Një sherr ka ndodhur mes dy adoleshentëve rreth orës 15:25 të mesditës së sotme, në lagjen nr. 1, në Pogradec.

Mësohet se dy 16-vjeçarë janë konfliktuar me njëri-tjetrin dhe sherri ka degjeneruar në përdorimin e thikës.

Si pasojë është plagosur me thikë i riu me inicale R. T., 16 vjeç, banues në Pogradec, i cili aktualisht po merr mjekim në Spitalin e Pogradecit, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.Falë reagimit të shpejtë të policisë u bë i mundur kapja e autorit të dyshuar të ngjarjes me iniciale L. S., me të cilin po kryen veprimet e mëtejshme proceduriale.

Në cilësinë e provës materiale iu gjet dhe sekuestrua një armë e ftohtë (thikë), ndërsa grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat e plota të ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zjarr i madh te pazari në Shkodër/ Digjen katër baraka

Publikuar

-

Nga

Zjarr i madh te pazari në Shkodër/ Digjen katër baraka

Disa baraka të komunitetit rom në Shkodër janë përfshirë nga flakët e zjarrit.

Mësohet se deri tani janë djegur katër baraka të cilat ndodhen tek pazari. Fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz por vetem dëme materiale.Nuk dihet ende shkaku i rënies së zjarrit ndërsa zjarrfikëset po punojnë për vënien nën kontroll të flakëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasja që tronditi Tiranën/ Prangoset autori, sekuestrohet arma e krimit

Publikuar

-

Nga

Vrasja që tronditi Tiranën/ Prangoset autori, sekuestrohet arma e krimit

Policia e Tiranës ka vënë në pranga autorin e vrasjes me armë zjarri të 34-vjeçares Jetmira Hasani, një ditë më parë në Kamzë, Tiranë.

Sipas uniformave blu, Agron Tanushi 31 vjeç, u vu në pranga nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnje dhe të DVP Tiranë që e kishin mbajtur të rrethuar zonën ku ishte lokalizuar vendndodhja e tij.

Ky shtetas si pasojë e një konflikti të çastit, për motive të dobëta ka vrarë me armë zjarri ish –kunatën e tij shtetasen J. H., 34 vjeçe.

Gjithashtu, mësohet se është sekuestruar edhe arma e zjarrit pushkë me të cilën autori kreu vrasjen.

“Si rezultat i kontrolleve të pandërprera, përdorjes së metodave speciale të hetimit dhe pamundësisë së fshehjes më gjatë autori i dyshuar i vrasjes ka rënë në prangat e shërbimeve të policisë së Lushnjës dhe të DVP Tiranë , pasi ishte i rrethuar pa asnjë mundësi largimi apo fshehjeje të mëtejshëme.Menjëherë pas njoftimit të marrë për një ngjarje të ndodhur për shkak të marrëdhënieve familjare në orët e mbrëmjes të ditës së djeshme në Bathore, Kamzë, ku mbeti e vrarë me armë zjarri shtetasja J. H, Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.5, Kamëz kanë ushtruar kontrolle të pandërprera si dhe kanë përdorur metodat proaktive për të bërë të mundur lokalizimin e vendndodhjes së autorit.

Si rezultat i trysnisë së ushtruar nga ana e Policisë duke kryer kontrolle të shtuara e të pandërprera në dhjetëra objekte, banesa, hotele, dhe godina të braktisura, informacioneve të grumbulluara, bashkëpunimit me familjarët, bashkëpunimit me Komisariatin e Policisë Lushnje dhe falë metodave proaktive mëngjezin e sotëm u bë lokalizmi i vendndodhjes së autorit , i cili fshihej në një lagje në Lushnje.

Pas disa orë kërkimesh, para pak minutash autori i dyshuar i ngjarjes, shtetasi A. T., 31 vjeç, u vu në pranga nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnje dhe të DVP Tiranë që e kishin mbajtur të rrethuar zonën ku ishte lokalizuar vendndodhja e tij.

Ky shtetas si pasojë e një konflikti të çastit, për motive të dobëta ka vrarë me armë zjarri ish –kunatën e tij shtetasen J. H., 34 vjeçe.

Në bashkëpunim me Prokurorinë, vijon puna për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarjeve.”-thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO TE PLOTE