Connect with Us

Publikoi videon e kryebashkiakut duke marrë kokainë/ Artan Hoxha thirret në Polici

Kronika

Publikoi videon e kryebashkiakut duke marrë kokainë/ Artan Hoxha thirret në Polici

Publikuar

-

gazetari inevstigativ, artan hoxha

Gazetari Artan Hoxha publikoi sot video-skandalin e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla, i cili shfaqej në ambientet e një lokali duke thithur kokainë.

Për të folur për këtë çëshjte Hoxha është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.

Por teksa ai fliste moderatorit Blendi Fevziu i ka ardhur një mesazh, ku zv.ministrja e Brendshme, Rovena Voda, i kërkonte që Hoxha të paraqitet në Komisariat, pët të dëshmuar lidhur me këtë çështje dhe deklaratat se nga kush është shantazhuar.

Me ironi vetë Fevziu, u shpeh: “Do të shoqëroj unë pas emisionit, se ja kam marrë dorën”.

Kjo është hera e dytë, që Artan Hoxha thirret për tu marrë në pyetje nga Policia. Kujtojmë që tre vite më parë, Hoxha u shoqërua tek Krimet e Rënda, ndërsa i’u sekuestruan dhe telefonat, pasi denoncoi lirimin nga Prokuroria të pilotit i cili drejtonte avionin me drogë që u rrëzua në Gjirin e Lalëzit.”/CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përfshihet nga flakët një pallat në Bilisht/ Panik tek banorët

Publikuar

-

Nga

Një pallat është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Bilisht.

Mësohet se zjarri ka rënë në katin e fundit duke vënë në rrezsik edhe banorët e tjerë.

Deri në këto momente nuk raportohet per te lënduar, por vetëm demë të shumta materiale.

Në vendngjarje shkuan zjarrfikëset e bashkisë së Korçës dhe Bilishtit.

LEXO EDHE:  Skandali me dosjet "e fshehura" në gjykatë/ Gazetarja: Buxheti i shtetit ka pësuar gropë të madhe

Nga të dhënat paraprake, dyshohet se zjarri mund të jetë shkaktuar nga oxhaku./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zbardhet dinamika e ngjarjes në Durrës/ 42-vjeçari u plagos nga hajduti

Publikuar

-

Nga

Policia ka zbardhur detaje të reja, për ngjarjen në Durrës ku mbeti i plagosur me armë zjarri një 42 vjeçar.

Sipas njoftimit, autori i plagosjes kishte shkuar në banesën e vëllait të të plagosur për të grabitur.

Pasi Rexhep Terziu dëgjoi zhurma, shkoi për të vëzhguar, duke u përballur me autorin, i cili ka qëlluar me armë zjarri, ku një nga plumbat e ka kapur në pjesën e këmbës.

“Më datë 10.02.2020, rreth orës 20:30, në lagjen Nr.13 Plazh, një person ende i paidentifikuar, ka hyrë për të vjedhur në banesën e shtetasit R.T.

Në tentativë për të vjedhur por që është  diktuar nga të zotët e banesës, personi ka plagosur në këmbë jashtë rrezikut për jetën të zotin e  banesës shtetasin R.T, 42 vjeç, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Personi nuk ka mundur të kryejë vjedhjen por është larguar me shpejtësi.

LEXO EDHE:  Pas zbulimit të skandalit për manipulim nga CNA.al/ Reagon Lulzim Basha

LEXO EDHE:  Pas zbulimit të skandalit për manipulim nga CNA.al/ Reagon Lulzim Basha

Shërbimet e Policisë kanë mburritur menjëherë në vendngjarje, dhe vijon krehja e zonës për të  bërë të mundur kapjen e autorit

Janë ngritur pika kontrolli dhe me lëvizje për të kontrolluar dhe identifikuar personat e dyshuar.

Grupi hetimor  ndodhet në vendngjarje ku po administron çdo provë sado të vlefshme që do ti shërbejnë zbardhjes së ngjarjes, identifikimit  dhe kapjes së autorit.”, thuhet në njoftimin e plotë të policisë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Të shtëna me armë zjarri në Durrës/ Plagoset një person

Publikuar

-

Nga

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri pak më parë në qytetin e Durrësit.

Sipas informacioneve paraprake dyshohet se personi të cilit ende nuk i dihet identiteti është plagosur në këmbë.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e plazhit.

Ende nuk dihen rrethanat në të cilat ka ndodhur plagosja, ndërkohë që mësohet se policia dhe ambulanca janë nisur drejt vendit të ngjarjes.

LEXO TE PLOTE