Connect with Us

Horoskopi i ditës, 21 janar 2020

Sociale

Horoskopi i ditës, 21 janar 2020

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Ka mundësi te jeni shume xheloze për partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe do mundoheni ta kontrolloni atë ne çdo moment. Kjo gjë do ndeze shpesh debate dhe konflikte te njëpasnjëshme. Beqaret nuk do mendojnë aspak për te krijuar një lidhje sepse edhe ashtu si janë ndihen mire. Me financat do jeni pafundësisht te kujdesshëm dhe nuk do përballeni me surpriza te këqija.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jeta juaj ne çift do jete shume e paqëndrueshme sot. Do keni zënka shume te forta ne mëngjes, ne mesdite do qetësoheni dhe do i shprehni ndjenjat, ndërkohë qe ne mbrëmje mund te ketë serish konflikte. Beqaret do kenë njohje te njëpasnjëshme dhe mund te fillojnë edhe një lidhje fiks ashtu si e kishin ëndërruar. Edhe te ardhurat do jene kryesisht te kënaqshme.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Nëse jeni ne një lidhje duhet patjetër te toleroni dhe ta dëgjoni mendimin e tjetrit, pasi ne te kundërt keni për te pasur gjithë kohës debate me te. Beqaret nuk do pranojnë te sakrifikojnë lirinë e tyre për te krijuar një lidhje duke refuzuar disa mundësi qe vijnë vetëm njëherë ne jete. Financat nuk do jene ende ne nivel aq te mire sa për te kryer investime serioze.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Do keni nevoje te papërmbajtshme për pavarësi dhe liri sot kështu qe do debatoni ashpër ne disa raste me atë qe keni ne krah. Nga ana tjetër nuk duhet te mendoni kurrsesi se jeni perfektë dhe ta kritikoni për gjithçka atë qe keni ne krah. Nëse me shpenzimet nuk i vini kufij vetes situata do ju dale shpejt jashtë kontrollit. Mendoni pak edhe për te ardhmen.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Ambient i qete dhe i ngrohte do jete ky i sotmi për te dashuruarit. Do ndiheni gjithë kohës mire pranë te dashurit te zemrës dhe nuk do ankoheni për asgjë. Beqaret do jene pozitive dhe do pranojnë te njihen me personat qe do i ftojnë. Buzëqeshja nuk do ju largohet asnjë moment nga fytyra. Ne planin financiar perspektivat janë te mira, por gjithsesi nuk duhet te shpenzoni si te marre.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Planetët do e mbrojnë gjate gjithë kohës sot jetën tuaj ne çift dhe do ua zbukurojnë akoma me shume atë me momente romantike. Asgjë e keqe nuk do ndodhe mes jush dhe atij qe keni ne krah. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër ne pune dhe ne ambientet ku do shkojnë sepse kudo mund te shfaqet personi i ëndrrave. Te ardhurat do normalizohen fale perkujdesit tuaj dhe ndihmës se miqve te ngushte.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Do jeni sharmante gjate kësaj dite dhe tejet te përkujdesur për atë qe keni ne krah. Marrëdhënia ne çift do filloje te lulëzojë edhe me shume. Beqaret nuk do bëjnë asgjë për ta ndryshuar statusin e tyre, megjithatë ka mundësi qe një mik i vjetër t’iu shprehe papritur dashurinë. Ne planin financiar do keni disa probleme te vogla, megjithatë asgjë për t’u alarmuar.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Do jeni sharmante gjate kësaj dite dhe tejet te përkujdesur për atë qe keni ne krah. Marrëdhënia ne çift do filloje te lulëzojë edhe me shume. Beqaret nuk do bëjnë asgjë për ta ndryshuar statusin e tyre, megjithatë ka mundësi qe një mik i vjetër t’iu shprehe papritur dashurinë. Ne planin financiar do keni disa probleme te vogla, megjithatë asgjë për t’u alarmuar.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Ata qe janë ne një lidhje duhet t’i mendojnë gjerat shume me seriozisht. Nëse kane pasur mosmarrëveshje mire është qe te flasin hapur për to e t’i zgjidhin sa me pare. Beqaret do mbështeten nga yjet dhe nuk do e ndiejnë për asnjë moment vetminë. Financat do jene goxha me te qëndrueshme nga me pare, megjithatë mire është qe ende te tregoheni te kujdesshëm me çdo shpenzim.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Asgjë e veçante nuk do ndodhe sot për ju te dashuruarit sikundër nuk priten as probleme apo debate. Emocionet do jene shume normale gjithë kohës. Beqaret do rifitojnë besimin tek vetja dhe do e gjejnë mënyrën për ta bere për vete personin qe do i vene syrin. Me financat çdo gjë do shkoje mire nëse dini sa te shpenzoni dhe sa te kurseni për te nesërmen.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ne tërësi dita e sotme do jete e mire edhe pse ne momente te caktuara mund te keni edhe grindje te vogla me partnerin. Beqaret do jene me te interesuar te joshin dhe te kalojnë aventura sesa te kërkojnë dashuri te mëdha e lidhje serioze. Me shpenzimet mundohuni te tregoheni sa me te kujdesshëm qe te mundeni. Po e kaluat pa probleme këtë dite gjerat do normalizohen goxha me pas.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Nëse jeni ne një lidhje, sot duhet te gjeni një mënyrë për te folur hapur me partnerin dhe për te zgjidhur çdo mosmarrëveshje te mëparshme. Po e mbajtët zemërimin përbrenda do ndiheni keq dhe nuk do dashuroheni dot ashtu si duhet. Beqaret duhet te kenë besim tek miqtë dhe le t’i pranojnë propozimet për takime qe do nxiten prej tyre. Ne planin financiar gjithçka do ece me se miri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

“Nuk ka vend për panik”/ Eksperti shqiptar në SHBA flet për vaksinën e koronavirusit

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi po vijon të përhapet masivisht duke regjistruar dhjetëra viktima çdo ditë që kalon.

Për kurimin e këtij virusi ka folur së fundmi edhe eksperti virolog në SHBA, Arban Domi, i cili deklaron se vaksina do kërkojë disa muaj punë për tu krijuar dhe më pas për të hyrë në prodhim.

Drejtori i Departamentit për Zhvillimin e Vaksinave në firmën bioteknologjike GeoVax, tha në një lidhje në Skype për Zërin e Amerikës, se ndonëse koronavirusi është më pak i njohur se gripi, nuk ka vend për panik.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 20 shtator 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 17 prill 2019

Domi thekson se është detyra e punonjësve të shëndetit publik që të njohin simptomat e koronavirusit të ri për të sensibilizuar njerëzit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Dëshironi të kurorzoni dashurinë tuaj në dasëm?/ Aplikoni tani dhe fitoni një udhëtim mjalti

Publikuar

-

Nga

E keni menduar që dikush mund t’ju organizojë dasmën falas?

Për të disatin vit rradhazi në TEG vijnë të organizuara ceremonitë martesore më të vecanta. TEG dhe agjensia Ami Event risjellin aktivitetin që do t’I japë mundesinë çdo cifti për të celebruar dashurinë në ambjentet e qendrës tregtare më të madhe në vend.

Ky aktivitet zë fill më 14 shkurt dhe do të vijojë dhe në datat 15 dhe 16 Shkurt. Ceremonitë martesore do të vijnë të organizuara në të gjitha detajet e tyre. Pranë Hyrjes së gjelbër në TEG, është ngritur një dekor special ku do të pozicionohet altari i celebrimit të çifteve që kanë aplikuar për të qenë pjesë e këtij aktiviteti. Çifteve do t’i mundësohen veshjet e dasmës, asistencë në make up, banketi, fotot profesionale, etj. Çiftet do të kenë mundësi që të zgjedhin vetë një personazh publik që t’i celebrojë. Do të jenë personazhet publik ata që do të pranojnë apo jo te celebrojnë çiftet që i kanë përzgjedhur, ose cilin çift do të celebrojnë në rastet qe janë nominuar disa herë nga aplikantët.

Organizimi i këtij viti do të ketë edhe risi. Njëri nga çiftet që do të celebrohet në TEG, do të ketë mundësinë që të fitojë një udhetim mjalti, mundësuar nga Interspar. Për t’u bërë pjesë e kësaj gare, të gjitha çiftet, duhet të bejnë sa më shumë blerje në Interspar në TEG, nga data 14 deri 29 Shkurt. Matësi për blerjet do të jetë karta Happy, e cila duhet të jetë patjetër e regjistruar nën emrin e njërit nga partnerët. Nëse nuk e dispononi karten Happy, mund të pajiseni shumë shpejt pranë kasave të shërbimit në Interspar në TEG.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 7 janar 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 7 janar 2020

Që prej ditës kur janë çelur aplikimet, qindra çifte kanë vendosur të dhënat e tyre për tu bërë pjesë e këtij aktiviteti. Ndërkohë për të gjithë ata që dëshirojnë të jenë pjesë, aplikimet janë ende të hapura deri në datën 13 shkurt, ndaj nxitoni. Mekanizmi është shumë i thjeshtë: vizitoni Teg.al, ku do të gjeni formën e aplikimit. Plotesoni fushat me të dhënat tuaja: Emri/mbiemri i secilit prej partnereve, email, nr. telefoni, personazhi publik që dëshironi t’ju celebrojë martesën, emrat e dy shoqërueseve të nuses. Më pas stafi i Ami Event do të kontaktoje secilin aplikant për të koordinuar organizimin e ceremonisë.

Dasmat në TEG tanimë janë një traditë, në vazhdën e aktiviteteve autentike që qendra organizon përgjatë gjithë vitit. TEG është nën menaxhimin e Acrem, kompania më e madhe menaxhuese e qendrave tregtare në Shqipëri, pjesë e Grupit Balfin, grupi më i madh dhe më inovativ i investimeve në Shqipëri dhe një nga më të mëdhenjtë në rajon.

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Emigrantët ilegalë në Itali/ Gati ligji i ri për pajisjen me leje të rregullt qëndrimi

Publikuar

-

Nga

Qeveria italiane po analizon mundësinë e aprovimit të një ligjit të ri për pajisjen me leje të rregullt qëndrimi për emigrantët që jetojnë e punojnë ilegalisht në Itali.

Kusht është të dëshmojnë se kanë gati një kontratë punësimi si dhe derdhja e një kontributi financiar nga ana e punëdhësit.

Aktualisht llogaritet se numri i emigrantëve klandestinë në Itali është rreth 600 mijë.
Në Itali e njohin me emrin “Sanatoria”, apo amnistia për rregullimin e situatës së emigrantëve klandestinë që punojnë ilegalisht apo që nuk gjejnë dot punë pasi nuk kanë leje qëndrimi.
Sanatoria e re është propozuar nga iniciativa popullore “Ero straniero” dhe e mbështetur nga forca politike “+ Europa”.

Ky draft ligor po ekzaminohet në komisionin parlamentar të Cështjeve Kushtetuese dhe ka gjetur mbështetjen e ministres së Brendshme Luciana Lamorgese e cila gjatë një interpelancë në këtë komision ka pohuar se qeveria synon të marrë në vlerësim e t’i gjej zgjidhje kuadrit kompleks të situatës së majft emigrantëve të parregulltë në Itali.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 20 shtator 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 24 dhjetor 2019

Vlerësohet se nga kjo do të përfitojnë rreth 300 emigrantë nga mbi 600 mijë që është numri i tyre. Sanatoria e fundit në Itali është bërë në vitin 2012.
Sipas Institutit të sigurimeve shoqërore nga sanatoria e vitit 2012 rezultojnë ende sot rreth 80% emigrantë të punësuar që përfituan nga normativa e saj.

Sanatoria e re parashikon të lë jashtë emigrantë që kanë apo kanë pasur probleme me drejtësinë italiane apo që dyshohen se janë rrezik për sigurinë kombëtare.

LEXO TE PLOTE