Connect with Us

“Duhet të hetohesh nga SPAK”/ Degjeneron debati mes Lalës dhe Ngjelës: Je gazetare apo klloune?!

Lajme

“Duhet të hetohesh nga SPAK”/ Degjeneron debati mes Lalës dhe Ngjelës: Je gazetare apo klloune?!

Publikuar

-

Një tjetër debat është ndezur mes gazetares Klodiana Lala dhe avokatit Spartak Ngjela mbrëmjen e sotme në emisonin “Real Story”.

Gazetarja tha se Ngjela duhet të hetohet nga SPAK, pasi u shpreh se është ideator i protestës së 21 Janarit të 2011-ës, ku mbetën viktimë 4 protestues, duke iu referuar deklaratës së mëparshme të avokatit.

Deklarata shkaktoi nervozizëm tek Ngjela, i cili e quajti gazetaren kloune, por kjo e fundit kërkoi ta tërheqë deklaratën.

Lala: Ti deklarove se je ideatori dhe ndoshta duhet të jesh objekt për tu hetuar nga SPAK. A ke qenë ideatori apo jo?

Ngjela: Do dëgjosh apo jo? Je gazetare apo klloune?

Lala: Kujdes me këtë. Tërhiqe atë që sapo the!

LEXO EDHE:  Atentati ndaj gazetares/ BE bën thirrje për ndëshkimin e autorëve

Ngjela: Jo, nuk e tërheq!

Lala: Mbaje për vete.

Ngjela: Kështu nuk flasin gazetarët.

Lala: Më kthe përgjigje! Të bëra pyetje më kthe përgjigje zotëri dhe tërhiqe atë që sapo the!

Ngjela: A do përgjigje?

Lala: Tërhiqe atë që sapo the!

Ngjela: Nuk e tërheq fare, po dëgjo këtu me vëmendje…

Lala: Dëgjo unë nuk ju fyej, nuk ju kam fyer personalisht.

Ngjela: Nuk është fyrje, është status.

Lala: Të lutem, fyerjet mbaji për vete se nuk i shkojnë etikës tuaj!

Ngjela: Në rregull.

Lala: Unë po ju pyes, a keni qenë ju ideatori?

Ngjela: Do përgjigje?

Lala: Po pra, po ju pres, po ju dëgjoj./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

A të ka ndihmuar Rama për të shkuar në Sanremo?/ Alketa Vejsiu jep përgjigjen e prerë

Publikuar

-

Nga

Prezantuesja Alketa Vejsiu, ka qenë e ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “ Opinion”, ku ka rrëfyer ekspereincën e saj në  Sanremo, ndërsa i ka dhënë përgjigje të gjithë ërave kritik.

Mes pyetjeve të shumta, Blendi Fevziu e ka pyetur këtë të fundit dhe nëse e kishte ndihmuar kryeministri Rama për të qenë bashkë prezantuese ën Sanremo.

Vejsiu u shpreh se ishte ndihmuar vetëm nga talenti i saj, ndërsa shtoi se ka mike bashkëshorten e Ramës.

“Edi Rama dhe të gjithë kryeministrat do kishin bërë mirë tia kishin lehtësuar rrugën njerëzve të talentuar të këtij vendi. Mua më ka ndihmuar vetëm talenti im.

Edi Rama do të bëjë gjërat që duhet të bëjë për Shqipërinë, por jo ëndrrat e Alketa Vejsiut se nuk më ka asnjë borxh dhe nuk kam ç’ti pretendoj asgjë Edi Ramës unë”.

LEXO EDHE:  Avokat Spartak Ngjela duhet të arrestohet!

LEXO EDHE:  Gazetarja Lala tregon kandidatin e parë që mund të fitojë postin e Prokurorit të Përgjithshëm

Duke folur më tej, ajo zbuloi dhe se ka një miqësi të vjetër me Linda Ramën.

“Unë kam gruan e Edi Ramës mike dhe për mua është një nga gratë më të jashtëzakonshme që frymëzon. E kam patur mike përpara se të njohë Edi Ramën.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Lajme

Vdekja e shqiptarit në burgun e Francës/ Reagon Ministira e Jashtme

Publikuar

-

Nga

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar në lidhje me vdekjen e shqiptarit Mentor Rexha në burgun e qytetit Lorient në Francë.

Në njoftimin e ministrisë thuhet se sipas autoriteteve të policisë franceze, shtetasi Mentor Rexha është vetëvrarë gjatë natës së 31 janarit 2020, por pas pretendimeve të familjarëve se e kanë vrarë kanë kërkuar informacion shtesë.

“Ditën e shtunë, datë 8 shkurt 2020, të afërmit mundën të vizitojnë trupin e të ndjerit. Gjatë kontaktit me Ambasadën shqiptare, ata shprehën dyshime lidhur me shkaqet e vdekjes së tij. Bazuar në këto pretendime, Ambasada shqiptare në Francë ka kërkuar informacion suplementar nga autoritetet franceze mbi ngjarjen dhe ka sugjeruar që paralelisht familja e të ndjerit të kontaktojë një avokat për ndjekjen e çështjes nga ana ligjore. Ambasada është në pritje të një informacioni zyrtar më të detajuar nga ana e autoriteteve policore dhe gjyqësore franceze, në lidhje me të gjitha pretendimet dhe dyshimet e ngritura nga të afërmit e shtetasit Mentor Rexha”, thuhet në njoftim.

Ministria thotë se për këtë ngjarje, Ambasada shqiptare në Francë është njoftuar nga të afërmit e të ndjerit ditën e diel, datë 2 shkurt 2020.

LEXO EDHE:  Avokat Spartak Ngjela duhet të arrestohet!

LEXO EDHE:  Vrasja e avokatit/ Klodiana Lala: Në Elbasan krimi ka shkelur me këmbë shtetin

“Që nga ajo ditë e në vazhdim, shërbimi konsullor i Ambasadës ka qenë në kontakt të vazhdueshëm me familjarët e tij, për të mundësuar vendosjen e kontakteve me qendrën penitenciare të Lorient, si dhe për të lehtësuar udhëtimin e njërit prej familjarëve të tij nga Italia në Francë. Ambasada shqiptare në Francë njofton se, që nga momenti i njohjes me ngjarjen, ka përcjellë nga afër çdo praktikë ligjore dhe ka qëndruar në kontakte të pandërprera me familjarët e shtetasit shqiptar, Mentor Rexha”. sqaron ministria./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

U prodhua në 2019-ën/ Në Portin e Durrësit do të mbërrijë Krociera “Spirit of Discovery”

Publikuar

-

Nga

Për herë të parë në Portin e Durrësit do të mbërrijë Krociera M/V “Spirit of Discovery.
Krociera M/V “Spirit of Discovery ka këto të dhëna: Lundron nën flamurin e Britanisë së Bashkuar, është prodhuar në vitin 2019, ka një gjatësi prej 236.71 m dhe gjerësi 31.2 m, GT- 58199.

Pas diskutimeve dhe analizës, ndërmjet Kapitenerisë së Portit Durrës, Kompanive të Rimorkimit, Pilotimit, Ormexhimit dhe Agjensise Adetare, u lejua dhe u pranua Njoftimi i Mbërritjes së Krocerës M/V “Spirit of Discovery në daten 09,05,2020 në Portin e Durresit.

“Është risi për portin e Durrësit që vjen një kroçierë e cila është prodhuar vetëm përpara një viti.
Shqipëria nuk është pikë kalimi por është destinacioni turistik i turistëve të huaj”, thuhet në njoftimin e Drejtorisë së Përgjithshme detare./CNA.al

LEXO TE PLOTE