Connect with Us

9 vite nga 21 janari/ Vajza e Ziver Veizit kërkon drejtësi: Kam besim te SPAK

Lajme

9 vite nga 21 janari/ Vajza e Ziver Veizit kërkon drejtësi: Kam besim te SPAK

Publikuar

-

Nëntë vite më parë katër persona mbetën të vrarë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, gjatë një proteste të organizuar nga Partia Socialiste, atë kohë në opozitë.

Familjarët e këtyre viktimave kërkojë drejtësi dhe tashmë kanë sytë nga SPAK.
Ana Veizi, vajza e Ziverit, njërit prej viktimave të asaj dite, thotë për A2 se e ka pasur shumë të vështirë gjithë këto vite, pa babanë e saj.

“Kjo është një ngjarje shumë më e rendë dhe e ndërlikuar se sa jepet, kështu që kjo është arsyeja pse drejtësia ende nuk jepet. Megjithatë unë kam ende besim te drejtësia, te reformat e reja, te SPAK. Besoj se ndoshta do të përshpejtohet drejtësia. Gjithmonë do të vazhdoj të besoj te drejtësia, nuk i kam humbur asnjëherë shpresat dhe ndoshta kjo më jep forcë”, u shpreh Ana Veizi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Rrëfehet Pipero/ Ja kush ka qenë puna ime e parë, isha turn i tretë

Publikuar

-

Nga

Rrëfehet Pipero/ Ja kush ka qenë puna ime e parë, isha turn i tretë

Pëllumb Pipero është një ndër mjekët më popullorë dhe më të dashur nga qytetarët që u vu në qendër të vëmendjes gjatë pandemisë me këshillat e tij.

Pipero ka treguar sot se puna e tij e parë nuk ka qenë mjek, siç është edhe sot. Ai tregoi në emisionin “Rudina” se ka lindur në Skrapar dhe është tranferuar më vonë në Vorë.

LEXO EDHE:   Fatzezat e zodiakut/ Vajzat  e këtyre shenjave  gjithmonë i tradhëton partneri

LEXO EDHE:  Ana e errët e Steve Jobs-it/ Sekretet e rrëfyera, prej vajzës së madhe të gjeniut të “Apple”

Infeksionisti rrëfeu se pas përfundimit të shkollës 8-vjeçare, ai ka punuar në fabrikën e tullave në mënyrë që të ndihmonte familjen e tij.

Mjeku tha se ka punuar në turnin e tretë për disa vite me radhë pa u shkëputur./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

10 mijë lekë të reja çdo muaj/ Rikthehet pagesa shtesë e ushqimit për ushtarakët

Publikuar

-

Nga

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka njoftuar se do të rikthehet pagesa shtesë e ushqimit për efektivët e Forcave të Armatosura.

Sipas Xhaçkës, që prej muajit korrik do të jepen 10 mijë lekë të reja shtesë për ushatarkët, vendim që sipas saj do të ketë ndikim të menjëhershëm te familjet e forcave të ármatosura.

“Nga korriku 10 mijë lekë pagesë shtesë çdo muaj për ushqimin. Pagesa shtesë, impakt pozitiv në buxhetet familjare të ushtarakëve. Pagesa, shenjë vlerësimi për punën e jashtëzakonshme të ushtarakëve”, u shpreh Xhaçka, teksa takoi kontingjentin e Policisë Ushtarake, që do niset me mision në Afganistan.

LEXO EDHE:  Pushimin e çështjes së CEZ e ka bërë Arben Kraja

LEXO EDHE:  Kreu i SPAK hetues i diktaturës?/ Reagon KLP

Xhaçka inspektoi mjediset e reja të ndalimit disiplinor në Policinë Ushtatake, për të cilin ka financuar ambasada e SHBA-ve në Tiranë, që konfirmon edhe njëherë mbështetjen e vazhdueshme që ka dhënë për vendin tonë, veçanërisht në çështjet e sigurisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandelës

Publikuar

-

Nga

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandelës

Zindzi, vajza më e vogël e presidentit të parë me ngjyrë të Afrikës së Jugut Nelson Mandela,  vdiq të hënën (13 korrik) në moshën 59-vjeçare, njoftoi familja e saj.

Vajza e Mandelës dhe Winnie Madikizela-Mandela, ishte ambasadorja Afrikës së Jugut në Danimarkë.

Familja Mandela lëshoi ​​një deklaratë të shkurtër duke njoftuar vdekjen e saj.

Zindzi lindi në Soweto dhe u rrit ndërsa babai i saj ishte i burgosur nga regjimi i aparteidit për 27 vjet.

LEXO EDHE:  Studentja i shet virgjërinë aktorit për 1 milionë

LEXO EDHE:  Pushimin e çështjes së CEZ e ka bërë Arben Kraja

Ashtu si prindërit e saj, ajo ishte e përfshirë në luftën për çlirimin dhe ishte një anëtar aktiv i lëvizjes rinore të Kongresit Kombëtar Afrikan. /CNA.al

LEXO TE PLOTE