Connect with Us

 “Nuk jetohet me dy fytyra, turp”/ Qytetarët “masakrojnë” Ramën

Politikë

 “Nuk jetohet me dy fytyra, turp”/ Qytetarët “masakrojnë” Ramën

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zgjedhur fjalë të shenjta të Kuranit, për të përshendetur  ndjekësit e tij në rrjetet sociale.

“O ju që keni besuar nëse ndonjë i pandërgjegjshëm u ka sjellë një lajm, ju shqyrtojeni mirë, ashtu që të mos e godisni ndokënd pa e ditur realitetin, e pastaj pendoheni për atë që keni bërë”-citon Rama Kuranin.

Por, pas këtij postimi, qytetarët kanë shpërthyer në kritika kundër kreut të qeverisë.

Mesa duket qytetarët nuk i besojnë më propagandës së kryeministrit, dhe e kanë “kryqëzuar” në komente.

“Pershendetje zotri Rama po vjen mirë që po fol fjalë të librave të shejtë po shfrytëzo këtë post që je e puno për shqiptarët pak se populli është në mjerim çdo ditë dëgjojmë se të emigrojmë asnjë shpresë për jetë nuk iu ka mbet. Behuni bashkë politika shqiptare e punoni e mos akuzoni njëri-tjetrin. Jemi i vetmi shtet në botë që kufizohemi me vet veten e jemi shum të lig.”-shkruan një qytetar.

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i frikshëm i Spartak Ngjelës/ Palët duan destabilitet

Ndërsa një tjetër shkruan “Kjo nuk eshte mbeshtetje por shkaterrim!!! Pse populli duhet tju mbeshtesë kur ju nuk mbeshtesni popullin?! Apo duhet te fillojmë të mendojmë se militantët e partisë kanë marrë pushtet absolut dhe mund të bëjnë çfare ti dojë qejfi?! Mos harroni se përgjegjesia e veprimeve të tyre rëndon mbi ju!!!”.

Po ashtu një tjetër qytetar shkruan “Me dy fytyra nuk jetohet , njërën anë e lexon librin e shenjtë e në anen tjetër bashkëpunon me armiqtë e kombit . Turp !”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
2 Komente

2 Comments

  1. [email protected]

    20 Janar, 2020 at 10:08 am

    Tradhetari EDI RAMA duhet te shkoj e te jetoj ne serbi atjje e ke vendin klloun.

  2. Z

    20 Janar, 2020 at 11:53 am

    Te vjen keq per shqipen e shkruar nga komentuesit!

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“BE të mbajë premtimin”/ Komisioneri Varhelyi: Nëse s’hapen negociatat në pranverë Ballkani në rrezik

Publikuar

-

Nga

Komisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi gjatë prezantimit të metodologjisë së re për integrimin, deklaroi në Parlamentin Europian se procesi duhet të jetë i besueshëm.

Ai kërkoi që procesi të jetë i parashikueshëm për të dy palët, në mënyrë që vendet kandidate të kenë qartësi për kushtet që duhet të plotësojnë dhe ndikimin.

Varhelyi kërkoi që BE të mbajë premtimin dhe t’i hapë negociatat Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në pranverë, pasi theksoi se në të kundërt rrezikohet Ballkani Perëndimor.

“Ne kemi nevojë për stimuj të qartë dhe të prekshëm për të inkurajuar reformat. Komisioni qëndron në rekomandimet për hapjen e negociatave të pranimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë dhe shpresojmë që këto të mund të hapen para samitit të Ballkanit Perëndimor në Zagreb. Të dy vendet kanë dhënë atë që u kërkuan.

LEXO EDHE:  “Rama vodhi zgjedhjet”/ Spaho tregon si do jetë qeveria tranzitore

LEXO EDHE:  Rama dy, si proverbi “Gusht e gunë”

Gjatë vizitave të mia të fundit në Shkup dhe Tiranë, nënvizova rëndësinë e reformave dhe kërkova që zbatimi i tyre të vazhdojë. Të dy vendet janë angazhuar në përpjekje të mëtejshme për reformat. Në të njëjtën kohë për të qenë një partner i besueshëm, BE-ja duhet të përmbushë premtimet e saj. Ne jemi të bindur se çdo shtyrje e mëtejshme do të shkaktonte një rrezik të fortë, duke dëmtuar stabilitetin në të gjithë rajonin. Ne gjithashtu do të rrezikonim ndërhyrjen nga aktorët e vendeve të tretë dhe të tjerët” deklaroi komisioneri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Alibeaj akuza Ramës për paketën Anti-KÇK/ “Përdoret për shantazh ndaj grupeve kriminale”

Publikuar

-

Nga

Ish-deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj thotë se paketa Anti-KÇK është shantazh i kryeministrit Edi Rama për grupet kriminale.

Alibeaj pretendon se Rama po i shantazhon ata për t’i përdorur në zgjedhjet e ardhshme.

“Qeveri tani dhe ish-qeveria më pas duhet të ishte lënda e parë e SPAK-ut. Por me këtë Anti-KCK-në e ka eklipsuar SPAK-un, sepse kanë krijuar institucione të tilla që në një grup njerëzish futen brenda edhe prokurori i përgjithshëm dhe kreu i SPAK, që drejtohen nga ministri i Brendshëm dhe japin llogari te kryeministri.  Do u hedhë hi syve shqiptarëve, por edhe ndërkombëtarëve, do të mbushë statistikat tani që jemi në prag të çeljes së negociatave. Ky është shantazh ndaj grupeve kriminale për t’i përdorur nesër”, u shpreh ai në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”.

LEXO EDHE:  Rama dy, si proverbi “Gusht e gunë”

LEXO EDHE:  “Rilindja e komunizmit”/ Ish-ministri i Ramës numëron faktet tronditëse

Sipas tij, mesazhi i kryeministrit për grupet kriminale është: “Po ju sekuestroj pasurinë do të përdoreni sikur unë di në zgjedhje për të përsëritur përsëritjen e krimit në procese elektorale përndryshe pasuritë tuaja do të mbeten të bllokuara”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Voltana Ademi ngre alarmin/ “Shkodra aspak e qetë nga krimi, qytetarët të pasigurt”

Publikuar

-

Nga

Kryebashkiakja në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi, deklaron se situata në qytetin që ajo drejton, vijon të mbetet alarmante.

Ademi tha se të shtënat e pak ditëve më parë në pedonalen e Shkodrës, tregojnë se krimi po godet edhe jetën e qytetarit.

“Situata në Shkodër vazhdon të mos jetë e qetë. Ngjarjet e fundit ishin në mes të qytetit. Ajo që ndodhi atje ishte një konflikt i armatosur. Krimi godet në zemër të qytetit, në jetën e qytetit. Situata në Shkodër bëhet më evidente sepse ngjarjet e fundit ishin më evidente”, u shpreh ajo në emisonin “360 gradë”.

Sipas saj, kjo tregon se krimi nuk po goditet dhe ngjarjet e ndodhura në Shkodër ende nuk janë zbardhur.

LEXO EDHE:  Kukësi i tregoi vendin/ Ja si hakmerret Rama

LEXO EDHE:  “Rilindja e komunizmit”/ Ish-ministri i Ramës numëron faktet tronditëse

“Ndihesh i pasigurt në qendër të qytetit të Shkodrës dhe vazhdon të përsëritet situata jo e qetë dhe kriminaliteti nuk goditet. Ngjarjet që kanë ndodhur në Shkodër akoma nuk janë zbardhur. Nuk janë zbardhur ata që kanë bërë krime dhe për ata shteti duhet të kishte vepruar. Kriminaliteti është një nga arsyet që njerëzit ikin”, theksoi demokratja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE