Connect with Us

Video-gënjeshtra e dytë/ Basha premton se nuk e njeh komisionin e reformës

Politikë

Video-gënjeshtra e dytë/ Basha premton se nuk e njeh komisionin e reformës

Publikuar

-

Pas më shumë se një vit sorollatje rrugëve që u bëri shqiptarëve, i hoqi nga puna dhe i la burgjeve pas protestave të dhunshme, Basha i tradhëtoi sërish demokratët duke u ulur në tryezë me Edi Ramën.

Në këmbim të lirisë së tij, shumëzoi me zero djegien e mandateve, hodhi poshtë protestat e një viti dhe zhgënjeu të gjithë ata që e ndjekën pas.

Basha harroi betimet dhe stërbetimet se nuk do ta njihte komisionin e Reformës Zgjedhore, dhe “misionin” për të prangosur Gjiknurin.

Por nëse Basha “harron”, apo pretendon se tradhëti të tilla harrohen kaq lehtë, le ti kujtojmë në videon e më poshtme se çfarë thoshte jo shumë kohë më parë për Gjiknurin dhe për “paçavuren e turpit” siç e quante ai.

“Zonja dhe zotërinjë! Ai nuk është komisioni i Reformës Zgjedhore. Për ne ai është komisioni i paraburgimit të Damian Gjiknurit dhe gjithë kriminelëve të tjerë zgjedhorë.

LEXO EDHE:  Reforma Zgjedhore/ Përmeti: Opozita jashtëparlamentare zgjodhi të qëndrojë në krah të Ramës

Asnjë produkt i kësaj skote nuk përbën gjë tjetër për opozitën shqiptare, për mbështetësit tanë dhe për të gjithë shqiptarët e ndershëm, përveç se një paçavure turpi.

Nuk e njohim, nuk do ta njohim! Mos harxhoni kohën kot!”, thekson Basha, e video të tilla ku përpiqet ti hedhë hi syve shqiptarëve janë disa./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“BE të mbajë premtimin”/ Komisioneri Varhelyi: Nëse s’hapen negociatat në pranverë Ballkani në rrezik

Publikuar

-

Nga

Komisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi gjatë prezantimit të metodologjisë së re për integrimin, deklaroi në Parlamentin Europian se procesi duhet të jetë i besueshëm.

Ai kërkoi që procesi të jetë i parashikueshëm për të dy palët, në mënyrë që vendet kandidate të kenë qartësi për kushtet që duhet të plotësojnë dhe ndikimin.

Varhelyi kërkoi që BE të mbajë premtimin dhe t’i hapë negociatat Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në pranverë, pasi theksoi se në të kundërt rrezikohet Ballkani Perëndimor.

“Ne kemi nevojë për stimuj të qartë dhe të prekshëm për të inkurajuar reformat. Komisioni qëndron në rekomandimet për hapjen e negociatave të pranimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë dhe shpresojmë që këto të mund të hapen para samitit të Ballkanit Perëndimor në Zagreb. Të dy vendet kanë dhënë atë që u kërkuan.

LEXO EDHE:  Basha gënjen publikisht/ “Po rikonstruktoj shtëpinë”, por ska leje dhe as punëtorë në objekt

LEXO EDHE:  Vendimi i KQZ/Fatmir Mediu shkon urgjent në zyrën e Bashës

Gjatë vizitave të mia të fundit në Shkup dhe Tiranë, nënvizova rëndësinë e reformave dhe kërkova që zbatimi i tyre të vazhdojë. Të dy vendet janë angazhuar në përpjekje të mëtejshme për reformat. Në të njëjtën kohë për të qenë një partner i besueshëm, BE-ja duhet të përmbushë premtimet e saj. Ne jemi të bindur se çdo shtyrje e mëtejshme do të shkaktonte një rrezik të fortë, duke dëmtuar stabilitetin në të gjithë rajonin. Ne gjithashtu do të rrezikonim ndërhyrjen nga aktorët e vendeve të tretë dhe të tjerët” deklaroi komisioneri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Alibeaj akuza Ramës për paketën Anti-KÇK/ “Përdoret për shantazh ndaj grupeve kriminale”

Publikuar

-

Nga

Ish-deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj thotë se paketa Anti-KÇK është shantazh i kryeministrit Edi Rama për grupet kriminale.

Alibeaj pretendon se Rama po i shantazhon ata për t’i përdorur në zgjedhjet e ardhshme.

“Qeveri tani dhe ish-qeveria më pas duhet të ishte lënda e parë e SPAK-ut. Por me këtë Anti-KCK-në e ka eklipsuar SPAK-un, sepse kanë krijuar institucione të tilla që në një grup njerëzish futen brenda edhe prokurori i përgjithshëm dhe kreu i SPAK, që drejtohen nga ministri i Brendshëm dhe japin llogari te kryeministri.  Do u hedhë hi syve shqiptarëve, por edhe ndërkombëtarëve, do të mbushë statistikat tani që jemi në prag të çeljes së negociatave. Ky është shantazh ndaj grupeve kriminale për t’i përdorur nesër”, u shpreh ai në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”.

LEXO EDHE:  Ilir Kadia rrëfen bisedën e fundit me Olldashin/ Tregon dhe raportet me Bashën

LEXO EDHE:  Reforma Zgjedhore/ Përmeti: Opozita jashtëparlamentare zgjodhi të qëndrojë në krah të Ramës

Sipas tij, mesazhi i kryeministrit për grupet kriminale është: “Po ju sekuestroj pasurinë do të përdoreni sikur unë di në zgjedhje për të përsëritur përsëritjen e krimit në procese elektorale përndryshe pasuritë tuaja do të mbeten të bllokuara”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Voltana Ademi ngre alarmin/ “Shkodra aspak e qetë nga krimi, qytetarët të pasigurt”

Publikuar

-

Nga

Kryebashkiakja në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi, deklaron se situata në qytetin që ajo drejton, vijon të mbetet alarmante.

Ademi tha se të shtënat e pak ditëve më parë në pedonalen e Shkodrës, tregojnë se krimi po godet edhe jetën e qytetarit.

“Situata në Shkodër vazhdon të mos jetë e qetë. Ngjarjet e fundit ishin në mes të qytetit. Ajo që ndodhi atje ishte një konflikt i armatosur. Krimi godet në zemër të qytetit, në jetën e qytetit. Situata në Shkodër bëhet më evidente sepse ngjarjet e fundit ishin më evidente”, u shpreh ajo në emisonin “360 gradë”.

Sipas saj, kjo tregon se krimi nuk po goditet dhe ngjarjet e ndodhura në Shkodër ende nuk janë zbardhur.

LEXO EDHE:  Vendimi i KQZ/Fatmir Mediu shkon urgjent në zyrën e Bashës

LEXO EDHE:  Protesta e opozitës/ Basha mesazh shqiptarëve

“Ndihesh i pasigurt në qendër të qytetit të Shkodrës dhe vazhdon të përsëritet situata jo e qetë dhe kriminaliteti nuk goditet. Ngjarjet që kanë ndodhur në Shkodër akoma nuk janë zbardhur. Nuk janë zbardhur ata që kanë bërë krime dhe për ata shteti duhet të kishte vepruar. Kriminaliteti është një nga arsyet që njerëzit ikin”, theksoi demokratja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE