Connect with Us

Rrihet barbarisht babai i dëshmitarit kundër Shullazit/ Dy autorët i marrin paratë

Kronika

Rrihet barbarisht babai i dëshmitarit kundër Shullazit/ Dy autorët i marrin paratë

Publikuar

-

Rrihet barbarisht Naim Musai, babai i dëshmitarit të Prokurorisë, që u rrëfye kundër bandës së Shullazit.

Pasi e kanë dhunuar, dy autorët i kanë vjedhur edhe çantën ku kishte 150 mijë lekë dhe 275 euro.

Ngjarja raportohet se ka ndodhur një ditë më parë, në lagjen numër 13, tek “Rrota e Kuqe”, në Plazh Durrës. Babai i Besnik Musait punonte si kambist. Gjatë grabitjes, ai ka marrë dëmtime në kokë, fytyrë dhe në trup.

“Më datë 18.01.2020, në orën 17: 05, rruga “Rrota e Kuqe”, në lagjen Nr.13, Durrës, persona të paidentifikuar i kanë vjedhur me dhunë çantën me 250 euro dhe 150.000 lekë, shtetasit N. M., 62 vjec, banues në lagjen Nr. 13, Durrës.

LEXO EDHE:  ‘Po të doli para bjeri’/ Rama flet për dënimin e Shullazit

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës. Vepra penale e konsumuar është ”Vjedhje me dhunë e kryer në bashkëpunim”, thuhet në njoftimin e policisë.

Besnik Musai dëshmoi kundër Emiljano Shullazit, lidhur me konfliktin me Ylvi Beqjan. Dëshmitari ka qenë për 5 vite shoferi i Ylli Beqajt, i cili i kishte dhënë Shullazit 80 mijë euro. Më parë ai ka deklaruar se është kërcënuar personalisht edhe familja e tij. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

“Ka qenë pjesë e Gardës së Republikës”/ Gazetari zbulon lëvizjen e fundit të Prend Gjinit

Publikuar

-

Nga

“Ka qenë pjesë e Gardës së Republikës”/ Gazetari zbulon lëvizjen e fundit të Prend Gjinit

Gazetari Spartak Koka tregoi mbrëmjen e sotme se shënjestra e atentait në Vasil Shanto, Preng Gjini, ka qenë pjesë e Gardës së Republikës.

Koka tha se Gjini ka shërbyer në strukturat e Policisë dhe Gardës së Republikës.

“Preng Gjini është i moshës 50 vjeç. Ka shërbyer në strukturat e Policisë dhe Gardës së Republikës, disa vite më parë”, u shpreh ai në emisonin “Opinion”.Më tej, ai zbuloi lëvizjen e fundit të të plagosurit pak  çaste para se t’i bënin atentat.

LEXO EDHE:  Kaosi te Krimet e Rënda për “Shullazin”/ Reagon Ambasada Amerikane

LEXO EDHE:  Plagosja e rivalit të Shullazit/ Arrestohet bashkautori

“Informacioni i fundit që më erdhi, Preng Gjini ka qenë në një kafe në një qendër tregtare në zonën e Zogut të Zi, kur është shkëputur, ka lëvizur në drejtim të kryqëzimit të 21 Dhjetorit. Ka dalë në Vasil Shanto dhe më pas është ngjitur në pjesën për të dalë tek ura Pallatit me Shigjeta”, theksoi gazetari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Hakmarrja mes familjeve nga Rrësheni/ Artan Hoxha zbulon se si u vra për një status në facebook nipi i Preng Gjinit

Publikuar

-

Nga

Hakmarrja mes familjeve nga Rrësheni/ Artan Hoxha zbulon se si u vra për një status në facebook nipi i Preng Gjinit

Gazetari Artan Hoxha, është i ftuar mbrëmjen e sotme në ‘Opinion’, ku ka zbarhdur detaje të reja nga atentati që ndodhi mbrëmje e sotme  në “Vasil Shanto”.

Hoxha tha se shpërthimi është i lidhur me nje histori hakmarrjesh mes familjeve Reçi dhe Gjini nga Rrësheni.

Vrasjet datojnë prej vitit 2016, duke numëruar 4 viktima nga të dyja familjet, dhe sipas Hoxhës, njëri prej tyre ka qenë krejtësisht i pafajshëm.“Mes këtyre viktimave është dhe nipi i këtyre, Kreshnik Gjini, i cili ishte krejt i pafajshëm. Ai punonte kamarier në Blegjikë dhe u vra vetëm se bëri një status për vrasjen e Gaspër Reçit”, u shpreh Hoxha./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Çfarë po ndodh në Elbasan!/ Forca të shumta policie “blindojnë” qytetin

Publikuar

-

Nga

Çfarë po ndodh në Elbasan/ Forca të shumta policie “blindojnë” qytetin

Forca të shumta policie kanë ‘blinduar’ këtë mbrëmje qytetin e Elbasanit.

Policia ka ngritur 6 grupe kontrolli në pikat kyçe të qytetit ku po ushtron kontrolle të rrepta.

Mësohet se nga këto kontrolle janë shoqëruar për verifikim disa persona.Qëllimi i këtyre kontrolleve nga ana e policisë është kapja e personave në kërkim dhe i personave me precedentë që lëvizin me sende të palejuara./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE